Pickenský děs a další příběhy

Pickenský děs a další příběhy https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/515173/bmid_pickensky-des-a-dalsi-pribehy-643eef40cf67c.jpg 4 16 4

Ú.P.V.O.: Peklo na zemi série

Tři hrůzostrašné příběhy, v nichž se svět řítí do pekel. V prvním z nich se tým Ú.P.V.O. vydává na nebezpečnou misi za osamělým upířím klanem a tajemnou mlhou. V dalším tým pátrá v opuštěném skladu v Chicagu po místě sto let starého magického rituálu a odhaluje šokující informace o prehistorii lidstva. V závěru se Hellboy připojuje k výpravě profesora O´Donnella do tajné knihovny mrtvého nekromanta.... celý text

Literatura světová Horory Komiksy
Vydáno: , Comics Centrum

The Pickens County Horror and Others , 2013

FireOfFilth
28.03.2024 4 z 5

Další povídky z tohoto skvělého univerza. První Pickenský děs měl skvělou atmosféru a celkovou zápletku.
Proměna profesora O'Donnella byla taky zajímavá, ale moc mi nesedla kresba, která byla taková karikaturní.
Nejobsáhlejší povídka Propast času je opravdu skvělý výlet do minulosti. Jak píše DennisMoore má asi největší vliv na celé univerzum. Skvěle navržený Ogdru Hem vypadá opravdu úchvatně. Nejlepší část této knihy.
Celkově hodnotím 70 %.

Terva
21.11.2023 3 z 5

Zabloudil jste
na špatnou
stranu kopce,
hemží se to tu upíry.
(Pickenský děs)

Již pátý svazek příběhů z nové série Mike Mignoli z prostředí Ú.P.V.O. (Úřad Paranormálního Výzkumu a Obrany) nám přináší tři povídky. Peklo na Zemi pokračuje a agenti se ze všech sil snaží tyto děsy potlačit. Musím konstatovat, že ani jednu povídku nekreslil Mike Mignola. Sejdou se tu tři tvůrci. Kdo a kdy – to najdete v sekci Části díla u této knihy. Jsou tam i komentáře a hodnocení všech třech příběhů. Všechny tyto tři příběhy spojuje jedna osoba. Hellboy. Ale nemyslete si hned to nejlepší, myslete spíš na to nejhorší. V prvním příběhu je jen na dvou obrázcích jako vzpomínka na minulost. Druhá povídka, to je výjimka. Tam se postaví bok po boku profesoru O´Donnellovi, ale zas moc tu vidět není. A navíc se to opět odehrává /kdysi/ Ve třetím příběhu je o něm jen slovní zmíňka. Žádnej jinej známej agent Úřadu se zde neobjevuje.

Citát: Hellboy bojoval s nějakým netvorem a nakonec celý dům, jako obvykle, shořel. (Proměna profesora O´Donnella)

Óóó . . . jak strašná škoda. Hellboyem mě však pan Mignola nepřesvědčí o tom, že tohle není jen taková náhražka za kvalitní tým Ú.P.V.O. Tím, že tam Helboye dal mě jen naštval. Křečovitě nastavená postava, jen aby to mělo něco společného s příběhy U.P.V.O. Očekával jsem kvalitnější svazek. Navíc, co mě hodně zarazilo je fakt, že se v anotaci píše, že všichni se snaží zabrzdit zlo, které vzešlo z předešlých příběhů, ale všechny tři tyto příběhy se odehrávají v minulosti. Respektive ještě před tím, než se začne zachraňovat před následky. Tak to jsem tedy zmaten. Tento svazek příběhů hodnotím jen jako velmi průměrný. 50%

Citát: Technika zkrátka není všemocná. (Propast času)

DennisMoore
07.11.2023 5 z 5

První povídka je lovecraftovská hororová paráda, druhá je vlastně zpola taková anekdota s Hellboyem ve vedlejší roli, navíc skvěle nakreslená, a třetí výlet do minulosti má asi největší potenciál využití v Mignolově velevesmíru. Že v hlavních rolích nejsou známé postavy, mi nevadí, naopak díky tomu můžou povídky (a ty postavy) dopadnout všelijak. A také dopadají.

memphisz
28.10.2023 3 z 5

Předně ani jeden z příběhů není o týmu Ú.P.V.O., ale o řadových agentech. V prvním příběhu se dvojice agentů vydává do opuštěných hor vyšetřit mizející lidi. Naleznou ponurou mlhu, které se děsí i upíři. Druhý příběh popisuje skupinu agentů, kteří naleznou sklad s okultními předměty, z nichž jeden přenese mysl agenta do prehistorické doby, ve které se pralidé snaží postavit starým bohům a jejich démonickým posluhovačům. Třetí příběh je vyprávění lektorky agentů na pracovní přestávce o jedné z akcí Hellboye, kdy zatímco dával nakládačku příšeře, tak se jakýsi profesor dostal na hranici šílenství po setkání se starým kultem mrtvých okultistů. Po všech stránkách průměr.

mytologie

Část díla

Autoři knihy

Mike Mignola
americká, 1960
John Arcudi
americká

Kniha Pickenský děs a další příběhy je v