Tajný deník Laury Palmerové

Tajný deník Laury Palmerové https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/19385/mid_tajny-denik-laury-palmerove-8EC-19385.jpg 4 133 25

Twin Peaks série

Tajný deník Laury Palmerové je klíčovou součástí amerického televizního seriálu Twin Peaks, který večer co večer přitahoval k obrazovkám milióny televizních diváků v Americe i v Evropě. Deník, který dostala Laura ke svým dvanáctým narozeninám, se stává přítelem i zpovědníkem dospívající dívky. Jemu se svěřuje se svými nejtajnějšími myšlenkami, smyslnými představami i tíživými sny, které ji v noci pronásledují. Jsou to ale opravdu jen sny? Není to spíš děsivá skutečnost, která dívku psychicky rozkládá a osudově táhne k drogám a nevázanému sexu? Kdo je ona tajemná bytost - záhadný BOB? Laura je hříčkou jeho vůle; láká jí do tmy a nemůže mu nikdy uniknout. Jak je možné, že mladá dívka touží po smrti, která se jí zdá vykoupením? Stránky deníku nám postupně odhalují šokující obraz destrukce, odehrávající se v nitru "vzorné" dcery počestných rodičů.... celý text

Literatura světová Horory Thrillery
Vydáno: , Tatran (Bratislava)

The Secret Diary of Laura Palmer , 1990

Veronika_!+
03.03.2016 5 z 5

výborný dodatek k seriálu protože to co mě nejvíc pálilo po jeho shlédnutí bylo, že jsem moc Lauru nechápala... teď už jo

Bonda
26.02.2015 5 z 5

„Cause I know I’m a mess he don’t wanna clean up...“ (verš z písně Fiony Apple, který se mi s knihou asociuje)

Člověk by si mohl myslet, že v dnešní době, kdy je v sexu máloco odsuzované, nedává slovo zkaženost žádný význam. Alespoň ne v souvislosti s přirozeně se rozvíjející sexualitou třináctiletých slečen. Tahle knížka je doklad, že dívčí kažení se a zkaženost je pořád drama. A literárně pořádně působivé téma.

Penguin07
12.11.2014 5 z 5

Pro všechny milovníky Twin Peaks je tato kniha skvělým dodatkem. Myslel jsem,že se bude věnovat i dalším postavám,ale každý dostal svůj kousek,svou zmínku a tak to stačilo. Lauřin příběh byl smutný, v seriálu mu nebylo věnováno tolik prostoru. Dokonale mě to ale pohltilo a naladilo mě to,že bych si seriál pustil znova.

TessDragon
19.04.2014 3 z 5

Uuuf, ta knížka mi teda dala zabrat. Před čtením jsem vůbec nevěděla o co půjde a byla jsem hodně překvapená. Je to vlastně prequel k seriálu Twin Peaks. Ani pořádně nevím, co si o knížce myslet. V jednu chvíli mě úplně pohltila, ale někdy jsem se trochu ztrácela a nevěděla "o co go". Celkově ji hodnotím teda průměrně a zkusím zkouknout seriál.

sarekaslukova
07.07.2012 5 z 5

Nádherná knížka. Sice jsem od ni čekala něco úplně jiného, ale stejně jsem zní byla ohromena.
Sice mě štvaly ty vytržené stránky deníky, protože jsem se toho mohla dozvědět víc ale i tak.
Vážně doporučuji přečist zdálo se mi to že je to lepší knížka o drogách než třeba My děti ze stanice ZOO.

drogy deníky deprese znásilnění fiktivní deníky Twin Peaks

Autorovy knížky