Temnější tvář magie

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Temnější tvář magie nese všechny znaky klasické fantasy s pohlcující zápletkou a výraznými, nezapomenutelnými hrdiny. Odehrává se v paralelních Londýnech – šedém, červeném a bílém, zatímco ten černý zdánlivě zanikl, které jsou, ač každý ve svém „jiném" světě, zcela pravděpodobné. „Toto rychle běžící dobrodružství se složitě propracovanou magií, přemýšlivým hrdinou a odvážnou hrdinkou si milovníci fantasy zamilují." - Kirkus Reviews"...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/291368/temnejsi-tvar-magie-mKT-291368.jpg 4.3285
Série

Tvář magie 1.

Žánr
Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno, Argo
Orig. název

A Darker Shade of Magic, 2015

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (59)

Kniha Temnější tvář magie

Přidat komentář
DreamerX9
dnes

Musím uznat, že na téhle knihy si vážím té originality. Už jen samotný nápad rozdělených Londýnů a pojetí magie bylo čtivé. Autorka skvěle píše tohle nebylo žádné dlouhé prokousávání. Mě kniha sedla a ačkoliv mi konec prvního dílu přijde uspokojivý ráda si přečtu další díly :)

Jennkie
23. srpna

Svižný děj a neotřelá tématika


Kasana
14. července

Já vám nevím.
Ná úvod bych chtěla říct, že ta anotace je fakt děsná. Jednak, v knize je jiná, ale obě dvě dost klamou a ta v knize i prozrazuje nejenom celý děj knihy, ale i hlavního záporáka. Já nevím, čekám, že anotace mi jenom naznačí, co mě čeká, a ne, že hned vyzradí zápletku. Čekala jsem, že uvidím všechny Londýny pořádně, ale tak nic.

Ale to vynecháme. Přijde mi to, jaksi, nedodělané. Ten magický systém je podle mě trochu zbytečně matoucí a "přeplněný", svět plochý a postavy "nedopečené". Jako, vidím v tom to, co to asi mělo být. Ten příběh samotný není špatný, hlavně nápad je strašně poutavý, že? Hádám, že spoustu věcí se dovysvětlí později v dalších dílech. Přiznám se, že když jsem četla anotaci o několika Londýnech, napadl mě Neil Gaiman. Hrozně mě zklamalo, že si autorka dala tu práci, že každý Londýn je zasazen do jiného státu s jiným jazykem, jinou historií a prakticky to nevyužila. Nemluvě o tom Černém Londýně, na ten jsem se doopravdy těšila. Mám pocit, jako kdyby se toho nic moc v té knize nedělo. Jako kdyby dal někdo Victorii na napsání knihy týden. Jestli jsou takové všechny díly ... no nazdar.

Co se mi líbilo, byly ale detaily. Třeba, Kellův kabát bych brala hned, nemluvě o tom, že Lila si normálně přizná některé dost děsivé věci. A nebudu lhát, schválně jsem si googlila, kolik stojí oční protéza (jenom ze zajímavosti). Jazyk je celkem pěkný, nijak umělecky vyvedený, ale pořád srozumitelný a čtivý. Upřímně doufám, že se další díly rozjedou, ale po tomhle se k nim hned jen tak asi nedostanu.

Gooverka
01. července

Solidní fantasy, která se skvěle četla. Na to, že bývá knížka řazena k YA, tak musím říct, že "cringy" momentů tam pro mě bylo jen pár. Kniha má propracovaný magický svět, s hlavními postavami jsem soucítila, nicméně mi tam celou dobu něco chybělo. Z konce jsem nebyla nijak odvařená, takže za mě lepší průměr. Po dalším díle sáhnu v tom případě, že budu mít chuť na něco podobně nenáročného ale čtivého.

uziRM
20. dubna

Už když jsem si tuhle sérii kupoval, hned jsem si vzpomněl na knihu N. Gaimana - Nikdykde. Pár paralel se tu jistě najde, ale to je tak všechno. Okamžitě jsem se nechal vtáhnout do děje. Příběh, postavy i magie mě jednoduše bavily.

Artinka
15. dubna

Asi bude chyba ve mně, ale YA fantasy je na mě prostě zbytečně osekaný žánr. Kdyby se ten samý námět zpracoval jako plnohodnotné fantasy bez cílení na mladší čtenáře (alespoň to jsem z knihy cítila), mohlo by to být perfektní. Ale tenhle vypravěčský styl příběhu ubral na kouzle.

Suma sumárum: Svět vytvořen skvěle, myšlenka 4 Londýnů s rozdílnými charakteristikami skvělá, příběhu ale málo, po popisu světa s nedostatečným prostorem, skoro, jako by už se autorka nemohla dočkat, až knihu dopíše. Takže myšlenka dobrá, ale prosím přepsat :-) Jako příklad - scéna, kdy dveře hlídá kluk, očividně ovládaný kouzlem. Hrdinka pochopí situaci, ale stejně ho musí prostě zabít. Co tak rozvést myšlenku, dát tam trochu citu, depresivního podkresu celé věci, vnitřní boj hrdinky, která prvně promyslí možnosti, jak mladíka nezabít ale kouzlo obejít (i když třeba bezvýsledně)...

Příběh jde číst samostatně, ale i přes mé výhrady po dalších dílech pravděpodobně sáhnu. Už proto, abych zjistila, zda se autorka na prvním díle dostatečně nevypsala a nevytříbila styl.

Damonka12
15. dubna

Po dočtení knihy jsem byla naprosto nadšená, Kell i Lila mi přirostly k srdci. Svět je skvěle vykreslen a pochopitelně popsán. Knize nechybí ani ironie a romantika. Jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla.

janyska13
14. dubna

Ze začátku celkem dlouhý popis světů a všeho okolo.
Kell si mě získal hned svojí osobností.
Lila naprosto skvělá!
Na můj vkus umřelo až moc fajn lidí.
No a jsem zvědavá o čem jsou další díly, dá se to číst i samostatně, přijde mi to celkem ukončené.
Ale i přesto mi tam něco málo chybělo a čekala jsem tam trochu víc akce v jistých směrech...

1

Doporučujeme

Kořeny
Kořeny
Vidořád
Vidořád
Stříbrná relikvie
Stříbrná relikvie
Hon na čarodějnice
Hon na čarodějnice

Štítky

magie pro dospívající mládež (young adult)

Autor a jeho další knihy

Victoria Schwab
americká, 1987

všech 13 knih autora

Podobné knihy

Kniha Temnější tvář magie je v

Právě čtených8x
Přečtených340x
Čtenářské výzvě37x
Doporučených31x
Knihotéce186x
Chystám se číst417x
Chci si koupit156x
dalších seznamech4x