Temnější tvář magie

Temnější tvář magie nese všechny znaky klasické fantasy s pohlcující zápletkou a výraznými, nezapomenutelnými hrdiny. Odehrává se v paralelních Londýnech – šedém, červeném a bílém, zatímco ten černý zdánlivě zanikl, které jsou, ač každý ve svém „jiném" světě, zcela pravděpodobné. „Toto rychle běžící dobrodružství se složitě propracovanou magií, přemýšlivým hrdinou a odvážnou hrdinkou si milovníci fantasy zamilují." - Kirkus Reviews"...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/291368/big_temnejsi-tvar-magie-MnR-291368.png 4.3351

Tvář magie 1.

Literatura světová, Romány, Fantasy

Vydáno: , Argo

A Darker Shade of Magic, 2015

Kniha Temnější tvář magie

Atekram
27.12.2021

Tuhle knihu jsem si opravdu užila. Nabízí zajímavý neokoukaný námět s paralelními světy, charismatické postavy, které se chovají přirozeně a docela propracovaný a přesto přehledně fungující magický systém. Navíc je i dobře napsaná a nejsou v ní chyby a překlepy. Zápletka je jednoduchá, klasická, ale to vůbec není špatně. V některých věcech sice kniha nejde úplně do hloubky, na druhou stranu je to první část trilogie a určitě se některá tajemství ještě odkryjí. Moc se mi líbila a ráda se pustím do dalšího dílu.

hanaseidl
12.12.2021

Nedočteno. Snažila jsem se tomu dát šanci. Přecházení z jednoho Londýna do druhého bylo matoucí, ale to bych ještě přežila. Přikládala bych to své hlouposti a nesoustředění. Ale k tomu se tam prostě nic nedělo. Žádný cíl, žádný důvod jednání hlavního hrdiny. Vzdala jsem to.

s1ombrehimawari
12.10.2021

Bylo to nudný. Postavy mě celou dobu moc nezajímaly. Příběh nebyl nějak velkolepý. Pokračovat ve čtení budu, protože je mi jasné, že není Antariům konec.

Komaeda
26.09.2021

Prostě úžasná kniha

elliot_pisces
31.08.2021

Já myslím, že asi ani nedokážu popsat slovy, jak moc se mi to líbilo. Knihy s dobře propracovaným světem jsou něco, co se docela těžko hledá, ale právě tahle knížka jej měla přímo dokonalý. K tomu můžeme přidat skvěle vymyšlený chod magie, který je napsán srozumitelně, takže se dá velmi jednoduše pochopit. Děj odsýpal rychle, nikdy jsem se nenudil, neustále se něco dělo. Po každé dočtené kapitole jsem měl důvod se začíst do té další, protože jsem prostě potřeboval hned vědět, jak to s postavami bude dál. Když už jsem u postav, všechny byly svým způsobem sympatické, Kell i Lila byli skvělí hlavní hrdinové a mě těší, že jsem je mohl doprovázet na jejich dobrodružství.

katallinka
30.08.2021

Originální svět!

andrejci
01.08.2021

Nadšená. Takhle jednoduše by se daly popsat moje pocity po dočtení knihy. Ani ve snu by mě nenapadlo, že mě kniha tak pohltí a já ji budu mát přečtenou za 2 dny. Původně jsem ji ani nechtěla číst, ale kamarádka mě donutila.
Začala bych světem. Z toho jsem byla nadšená. Cestovaní mezi nimi a k tomu každý jiný. Každý měl svoje pro a proti. Jejich popis a představa za mě super. Tohle se autorce moc povedlo. Navíc pravidla a magie. U mě teda vede Červený Londýn, ale ostatní nejsou vůbec špatné a já se těším až se do nich ponořím víc.
Co bych dodala k postavám. Kell - konečně originální hrdina. Zvládl většinu sám a nekňoural. Jasně věděl co a jak. Hodně jsem si ho oblíbila. Za mě skvělá hlavní postava. Lila to samé. Sarkastická hrdinka co si jde za svým. Nakonec bych ráda zmínila Rhyie. Toho jsem si oblíbila už sama o sobě. Takže jsem na něho hodně zvědavá. Byly to postě postavy, které věděli co a jak a přitom měli i své chyby a problémy. Byly tím pádem o něco sympatičtější
K dějové lince nemám žádnou připomínku. Závěr byl prostě skvělý. Klidně bych řekla, že to autorka mohla ukončit po téhle knížce. Na druhý díl se tím pádem těším. A to hodně.
Od autorky jsem četla sérii Monstra z Verity a neřekla bych, že to je od té stejné. Tohle je úplně jiná liga. Takhle nějak by podle mého názoru měla vypadat fantasy kniha. Originální svět s originálními postavami. Přijde mi, že to hodně nedoceněná série což je škoda. A to říkám po prvním dílu. Doufám, že potom nezměním názor. Kniha se prozatím řadí mezi mé oblíbené. Za mě prostě super.

roman9276
20.07.2021

Tohle bylo velice příjemný překvapení. Knihu jsem četl na popud kamarádky, která tuhle sérii hodně vychvalovala. Zajímavej svět, postavy docela sympatický, hlavně Lilu jsem si mega oblíbil. Trochu pomalejší fantasy, ale o to víc mě to bavilo, hlavně, že tam nebyla žádná láska, která by byla tlačená na sílu, což mě v poslední době dost otravuje. Jsem docela napnutej, co přinese pokračování, páč to vypadá dost slibně.