Temnější tvář magie

Temnější tvář magie

Kell je jedním z posledních Cestovatelů, výjimečných mágů, kteří dokážou cestovat mezi paralelními světy. Oficiálně je Rudým Cestovatelem, velvyslancem a adoptovaným princem Rudého Londýna, který vyřizuje každý měsíc korespondenci mezi vládci jednotlivých Londýnů. Neoficiálně je pašerákem využívajícím těch, kteří jsou ochotní zaplatit i za pouhé zahlédnutí světa, do kterého se nikdy nepodívají. Tenhle nebezpečný koníček mu však vynese obvinění z velezrady. Při útěku do Šedého Londýna se zaplete s Delilou Bardovou, zlodějkou s opravdu velkými ambicemi. Okrade ho, zachrání před nebezpečným nepřítelem a využije ho na cestě za svým „pořádným dobrodružstvím“. Jenže nebezpečná magie je začne dohánět a zrada číhá na každém rohu. Aby zachránili všechny světy, budou muset Kell a Lila v první řadě zůstat naživu – a to může být o dost obtížnější, než se zdá....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/291368/temnejsi-tvar-magie-mKT-291368.jpg 4.3113

Tvář magie (1.)

A Darker Shade of Magic (2015)

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Argo

Lucifer.CK

Nevím, co ke knize říct. Četla se dobře o tom žádná, i magický svět, vlastně světy, byly brilantně vymyšlené. Jen mi přišlo všechno představeno jen tak okrajově, na to, že se v knize objevili nám dva naprosto neznámé světy o jejich fungování, pořádném společenském uspořádání a dalším. I děj se mi tím pádem zdál poněkud zrychlený. Kniha je velmi přeceňovaná.

veneta

Poutavé ( po všech stránkách )

Kuki007

Dávám téhle knize slabší 4 hvězdičky ... Na jednu stranu je hrozně čtivá (přečetla jsem ji během dvou dnů) a magický svět se kterým se zde setkáváme mi přijde skutečně originální. Na druhou stranu ale nepřišel žádný velký zlom se kterým jsem počítala po nadšených recenzích a tak nějak úplně jsem se nedokázala sblížit ani s jednou z hlavních postav ...
Do druhého dílu už asi nepůjdu. Za mě kniha skončila dost uzavřeně a tudíž nemám potřebu se vracet. S V. E. Schwabovou bohužel kamarádky nebudeme.

Jůšo

Když sundáte z knihy přebal, mnohem víc vystihuje její obsah. Černé desky, jako temná magie a červená záložka, jako pramínek krve. Musím ale říct, že i přes ty potoky krve, mě příběh bavil. Nebyla v něm hluchá místa a právě tak to má ve správné knížce být. Jsem zvědavá, co bude dál.

Terka15

Doufám, že jen lehký rozjezd pro začátek! Velice čtivé, děj ubíhal tak rychle, že jsem najednou měla knihu přečtenou :D

GingerOne

Zaujalo mě, že je autorka moje "vrstevnice" a že jsem knihu často vídala někde vystavenou ve výlohách. Chtěla jsem zkusit, jaká bude, i když žánr fantasy obvykle moc nečtu. Byla jsem velmi příjemně překvapená. Nepatří k tomu nejlepšímu, co jsem kdy četla, ale přesto ji musím hodnotit vysoce. Děj mě bavil, byl dostatečně napínavý po celou dobu, byl přehledný a pochopitelný, ale ne triviální. Lila mě sice trošku rozčilovala, ale Kell to naštěstí docela vyvážil. Množství krve i násilí bylo poměrně velké, ale kupodivu mě nijak neznepokojovalo, jak bych čekala, myslím, že to autorka prostě umí dobře podat. Na to, že nemívám důvěru v ženské spisovatelky, jejichž styl příběhů napříč žánry mě obvykle moc nebaví (s výjimkou romancí, tam to je žádoucí), tak tady jsem tu "ženskou ruku" během čtení rušivě nevnímala, což taky beru jako plus.

HankaHail

Další vychvalovaná knížka, od ještě vychvalovanější autorky, která mi nesedla. Tempo vyprávění mi přišlo hodně pomalé a kvůli tomu jsem se do čtení musela hodně nutil. Kdybych si tuto knížku nevzala na 3 hodinovou cestu vlakem, nejsem si jistá jestli bych ji dočetla. Na začátku knihy jsem byla zmatená z paralelních světů a chvíli mi trvalo se v nich zorientovat.
Kdykoliv se hlavní děj knížky odehrává v Londýně, je to rozhodnuto že si ji jako milovník Londýna přečtu. Jenže k čemu, že se děj odehrává v Londýně když to ani nepoznáte? Kdyby v knížce nebyla zmíněná Temže, tak ani nepoznáte že se to tam odehrává a děj by mohl být umístněn do jakéhokoliv jiného města. Knížka by klidně mohla stát samostatně jako fantasy jednohubka, díky ukončenému konci, bez cliffhangeru.
Za mě 2-3 *, po dalším dílu nesáhnu.

LadyKet

Začátek knihy byl velmi zajímavý, ale pak to bohužel sklouzlo do všednosti a předvídatelnosti. Rozhodně ale musím uznat, že nápady, jak funguje magie se mi líbily.
Ale začínám být poněkud alergická na drsné postavy neohrožených dívek... Které navíc říkají přehnaně drsné a klišé hlášky. Upřímně, postava Lily by mi tam ani nechyběla, když by byla vypuštěna nebo zabita na prvních stranách knihy (Pardon, holka, nic osobního.).

kklepkaa

Tak konečně jsem se dostala k té opěvované Schwab a ač jsem si z toho nesedla na zadek, jak z některých recenzí zaznívá, jsem spokojená a natěšená na další setkání s touto autorkou. Zajímavé postavy, naprosto neotřelý vlastní svět představující 4 různé světy a spousty magie. Prostě pro fanouška fantasy paráda.

Alex.Barunka

Po tolika nadšených recenzích jsem vůbec nečekala, že bych k této knize mohla mít nějaké výhrady, ale mám.
Celková výstavba světa s Londýny a magií měla opravdu velký potenciál, ale ještě by to šlo trochu dotáhnout. Co je ale velkým problémem, že kniha plyne, ale bez žádné pořádné akce, která by jí dodala dynamiku a konečně rozproudila krev v žilách. Když už nějaká akce přišla, byla hned odbytá a nic z toho. Postavy také nabývaly poněkud plytkým dojmem.
Jinak jsem byla spokojená.

Sarfias

Tak tahle kniha byla naprosto spektakulární!! Lepší fantazy jsem dlouho nečetla a chystám se vypůjčit od autorky vše, co půjde.
Kniha mě dostala již od prvních stránek, je velmi čtivá a příběh je zajímavý, přinášející podivnosti, na které se čtenář fantazy většinou klepe. Hlavní hrdinové mi přirostli k srdci a i když jsem z počátku chtěla Lilu zastřelit, nakonec jsem si ji zamilovala. Soucítila jsem s Kellem, nadšeně četla o bílých sourozencích a těšila jsem se na to, jak to celé nakonec dopadne.
Jen se maličko bojím, jak se bude ubírat další díl (pokud bude), aby nám autorka nezanesla do děje milostný trojúhelník :-(
Kniha je totiž lákavá, zajímavá, napínavá i bez romantiky, která by podle mě v této fantazy klidně mohla chybět :-)
Doporučuji knihu všemi deseti!!

S.monika

Přijde mi nefér dát opět Schwabové plný počet, ale ona si to zaslouží!
Okouzlil mě opět svět, který mi opět kvalitně popsala, uchopila, opět jsem se zamilovala do postav a opět se modlím, ať mám dvojku u sebe se nejdřív!
Kniha se čte sama, a rychle! Což je její jediná chyba.
Líbí se, že člověk musí číst knihu pozorně a pořádně, aby nic neuniklo.
Opravdu, pokud vahate nad předčtením, TetaMóňa vám poradí, okamžitě běžte a sežeňte si ji!!

Jakahol

Tento svět mě vážně okouzlil. A nejen on. Také postavy v něm a příběh, který se odehrál. Kniha je napsána tak skvěle, že i když se zdánlivě nic neděje, jste najednou úplně mimo naši realitu, kdesi v Londýně. Čistých pět hvězdiček bez jakéhokoliv zaváhání :)

kalinkacz

Naprosto brilantní fantasy! Skvělý a dobře představitelný svět, který je promyšlený a neskutečně originální... Hlavní hrdiny si zamilujete... Knihu nejde při četbě vůbec odložit a po dočtení i přes ne úplně otevřený konec budete chtít ihned druhý díl! Takže šup šup, ať už je tu!

Enpomer

Velice čtivá kniha s milým příběhem.

Žoužel

Naprosto úžasná kniha, nepředvídatelná, originální, nádherně napsaná. Na tom světě mě zaujal každý dokonalebpropracovaný detail. Za mě pět hvězd

ttpnkov

Prostředí Londýna, a to hned čtyřikrát jinak? Kdo dokáže říct ne?

Autorka tento námět skvěle rozpracovala a podala úžasný originální příběh, kterému nechybí skvělé postavy (a to jak kladné, tak záporné), napětí, humor a správná dávka magie k tomu. Musím říct, že snad všechny souboje se seběhly tak rychle, že jsem si jich díky nedostatku akce pomalu nestačila všimnout. Mínusem pro mě byla také postava Hollanda, od kterého jsem očekávala trochu víc, a otázka Kellova původu. Nicméně, pořád nás čekají další dvě knihy, tak snad se dočkám nápravy.

martina1199

Zajímavý příběh především díky myšlence rozdělených světů - Londýnům.
Postavy byly fajn, i když jsem asi čekala trochu víc prozíravosti od Rhye (náhrdelník od Hollanda) a hlavně víc od Hollanda :-) Bavila jsem se ale dobře. I když je pravda, že jsem od příběhu čekala víc akce a i některé akční scény - souboje - mi přišly takové trochu nemastné - neslané. Jsem zvědavá na další díl - jestli se podíváme konečně do Černého Londýna a jak to bude vypadat s magií v Šedém Londýně. Řekla bych, že totiž tam ještě neřekla své poslední slovo :-)

blazkoma

Kouzelníci v nádherných kabátech a zlodějky v klučičích šatech.. co víc si přát. Byla jsem příjemně překvapená, nečekala jsem, že mě kniha tak lehce vtáhne do děje, nebo že si oblíbím hlavní ženskou postavu, vůči kterým bývám dost skeptická.

Dani3
29.12.2016

Příběh čtyř paralelních světů mě mile překvapil.

Jednotlivé světy tu spojuje město Londýn, i když jen podle názvu, protože Londýny se od sebe liší jako noc a den. Každý Londýn je jedinečný, ma vlastní pravidla, historii a hlavně oplývá odlišnou dávkou magie.

Kell, cestovatel mezi světy, si jednotlivá města pojmenoval podle barev, ale musím říct, že jsem s nimi trochu bojovala…ale jen to té doby než se v příběhu objevila Lila, která si Londýny pojmenovala po svém…sice s dávkou sarkasmu, ale výstižně. Lilu jsem si okamžitě zamilovala, má ostrý jazyk, ať už mluví s princem nebo sobě rovným. Je mazaná, rychlá a nesčetněkrát zachrání Kellovi život.

Už se těším na další pokračování!

alzbeta4340
28.12.2016

Trvalo mi dlouho než jsem se pořádně začetla. Ještě před půlkou knihy jsem se do čtení musela nutit, možná kvůli tomu, že svět paralelních Londýnů je tak důkladně vymyšlený, až se zdá zbytečně složitý. Trocha jednoduchosti by neškodila. Zhruba v půlce knihy mě děj chytnul a rychle jsem dočetla až do konce. Možná zkusím i druhý díl.

S.monika
23.12.2016

Vím, že je divné psát do komentáře na knihu, protože se na ni děsně těším, ale je to tak! Už před půl rokem jsem si ji chtěla koupit i s Vicious, ale počkala jsem, protože jsem věděla, že má být český překlad! Těším se hrozně moc, snad mě nezklame jako Pomsta a Rozbřesk :/! Nečetl jste ji už někdo?