Temnější tvář magie

Kell je jedním z posledních Cestovatelů, výjimečných mágů, kteří dokážou cestovat mezi paralelními světy. Oficiálně je Rudým Cestovatelem, velvyslancem a adoptovaným princem Rudého Londýna, který vyřizuje každý měsíc korespondenci mezi vládci jednotlivých Londýnů. Neoficiálně je pašerákem využívajícím těch, kteří jsou ochotní zaplatit i za pouhé zahlédnutí světa, do kterého se nikdy nepodívají. Tenhle nebezpečný koníček mu však vynese obvinění z velezrady. Při útěku do Šedého Londýna se zaplete s Delilou Bardovou, zlodějkou s opravdu velkými ambicemi. Okrade ho, zachrání před nebezpečným nepřítelem a využije ho na cestě za svým „pořádným dobrodružstvím“. Jenže nebezpečná magie je začne dohánět a zrada číhá na každém rohu. Aby zachránili všechny světy, budou muset Kell a Lila v první řadě zůstat naživu – a to může být o dost obtížnější, než se zdá....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/291368/temnejsi-tvar-magie-mKT-291368.jpg 4.3219

Tvář magie (1.)

A Darker Shade of Magic (2015)

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Argo

Kniha Temnější tvář magie

šneki

Opravdu průměrných 2,5*. Nápad skvělý, provedení dobré, ale samotný příběh a postavy nezaujaly a ke čtení jsem se skoro nutila.

ulleguana

Patří mezi jedny z nejlepších fantasy!

yuria7037

Super! Občas možná na někoho trochu nudnější pasáže, ale jinak fajn. Líbili se mi ty postavy, jako jak celkově vystupovali atd. Samozřejmě, že jsem očekávala že se na konci dá Lila a Kell prostě zkrátka dohromady (hej lidi, prosím vás neberte to jako spoiler, kdo by taky neočekával že na konci budou spolu?), takový ty klišé romantický scény na konec, jako navždy zůstanem spolu, protože jsme si "jeden druhému souzeni" a ono jako nic... Prostě si Lila jen tak odejte a nechá tam chudáka Kella s tou jeho temnotou! Ale stejně doporučuju!

sorceress15

Nejlepší fantasy knížka, kterou jsem četla. Svět, který autorka vytvořila je fenomenální a do detailu propracovaný. Postavy jsou sympatické, dobře napsané. Děj nepostrádá nic a má všechno, co by měla knížka mít. Není to typické young adult pro mladší čtenáře a to mě na tom opravdu bavilo. Hned po dočtení se zařadila mezi moje nejoblíbenější knížky a můžu vřele doporučit.

A.K.A.R.
22.12.2018

Tato kniha má jisté nadání tvářit se nezajímavě a zajímavě zároveň. Tuto knihu si rozhodně nenechte ujít a podle mého názoru ji dočtěte až do konce. Napínavý děj a správné drama. Každý si najde něco svého. Určitě doporučuji.

Denisa153
14.12.2018

Fenomenální fantasy je napsáno na přebalu, dle mého skromného názoru je mnoho o hodně lepších (fenomenálnějších) fantasy, ale zase takový průšvih to nebyl. Bylo tam dost překvapivých momentů a napínavích chvilek. Líbí se mi originální pojetí odlišných světů. Co se týče postav, tak musím říct, že byli příjemné (nelezli mi na nervy jako je to asi u 60% knih). Celkový dojem je dobrý takže se jdu pustit do dalšího dílu.

Mojepočteníčko
03.11.2018

Temnější tvář magie je v knižním světě poměrně populární záležitostí. Stejně tak její autorka V. E. Schwab, jejíž knihy se mezi čtenáři těší velké oblibě. A tak jsem se nechala zlákat…

Jedno město, čtyři zcela rozdílné světy. Červený, Šedý, Bílý a Černý Londýn.
Bílému Londýnu vládnou krutá a nemilosrdná dvojčata. Šedý je místem tuláků, zlodějů, krčmářů a dalších velmi podivných existencí. Černý je zničený a zapovězený. V Červeném najdete mocného panovníka, hojnost magie a taky Kella.
Kell je Antari. Jeden z posledních krevních mágů, který dokáže mezi jednotlivými Londýny procházet. Jeho slabostí je obchodování s drobnými předměty, které při svých cestách tajně přenáší. A právě jeden z takových kšeftíků ho dostane do velkých nesnází…
Lila Bardová se protlouká životem jak se dá. Jejím snem je mít vlastní loď a žít aspoň o něco lepší život. Její zlodějská obratnost ji přivede až k Antarimu, po jehož boku prožije mnoho napínavých momentů. Díky nim mu dokáže, že i dívka může prokázat velkou dávku odvahy a statečnosti…

Temnější tvář magie je poctivě napsaný příběh, promyšlený do těch nejmenších detailů. Hlavní postavy sympatické a co víc, potěšilo mě, že kniha nekončila tak, jak jsem od příběhu s dvěma mladými hrdiny očekávala. Na druhou stranu mě do jisté míry láká postava záporňáka Hollanda, poskoka panovníků Bílého Londýna. Zajímá mě, zda je opravdu takovým, jak se v knize jeví. A to je pro mě nejspíš hnacím motorem pro to, abych se pustila i do následujících dvou dílů.
Na druhou stranu nebyl příběh tolik čtivý, jak jsem od něj původně očekávala. Některé pasáže na mě působily příliš zdlouhavě, chybělo mi napětí a nečekané zvraty. Nezažila jsem moment, kdy bych mohla sama sobě říct své, s oblibou užívané slůvko – WOW!

I přes výše zmíněné remcání, vám knihu k přečtení ráda doporučím. Aspoň se nás na ty zbývající dva díly bude těšit víc :-)

bosorka
03.10.2018

Není to nějaká pecka, která by přikovala k židli, zároveň už jsem podobných motivů četla dost, ale i tak mě Temná tvář magie bavila. Autorka ji navíc obdařila zábavnými postavami, jejichž počínání mě zajímá a rozhodně budu chtít vědět, kam jejich kroky budou dále směřovat. Doufám taky, že se autorka nevystřílela z nápadů a ve svých Londýnech se ještě vytasí se spoustou zajímavých zápletek.

unisex magie pro dospívající mládež (young adult)

Victoria Schwab

Victoria Schwab