Temnější tvář magie

Temnější tvář magie

Kell je jedním z posledních Cestovatelů, výjimečných mágů, kteří dokážou cestovat mezi paralelními světy. Oficiálně je Rudým Cestovatelem, velvyslancem a adoptovaným princem Rudého Londýna, který vyřizuje každý měsíc korespondenci mezi vládci jednotlivých Londýnů. Neoficiálně je pašerákem využívajícím těch, kteří jsou ochotní zaplatit i za pouhé zahlédnutí světa, do kterého se nikdy nepodívají. Tenhle nebezpečný koníček mu však vynese obvinění z velezrady. Při útěku do Šedého Londýna se zaplete s Delilou Bardovou, zlodějkou s opravdu velkými ambicemi. Okrade ho, zachrání před nebezpečným nepřítelem a využije ho na cestě za svým „pořádným dobrodružstvím“. Jenže nebezpečná magie je začne dohánět a zrada číhá na každém rohu. Aby zachránili všechny světy, budou muset Kell a Lila v první řadě zůstat naživu – a to může být o dost obtížnější, než se zdá....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/291368/temnejsi-tvar-magie-mKT-291368.jpg 4.3164

Tvář magie (1.)

A Darker Shade of Magic (2015)

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Argo

Alee

Tato kniha mě nejprve zaujala svým názvem, hned na to mě naprosto okouzlila obálka. Ale kdybych na ni narazila jen tak v knihkupectví a přečetla si anotaci, tak bych asi byla trochu naštvaná, protože anotace vyzradí asi tak prvních sto stran knihy. Což je škoda a asi právě odtud pramení stížnosti, které jsem k této knize zaregistrovala, že se na prvních sto stranách nic neděje. Ono se tam toho děje spousta, jen čtenáře už to většinou nepřekvapí. Naštěstí já jsem dala na dobré doporučení a anotaci jsem radši vůbec nečetla, a tak jsem se ponořila do úplně neznámého příběhu. A dobře jsem udělala.  Originální, velmi dobře napsané, možná trošku pro někoho pomalejší rozjezd, ale o to epičtější je dojezd. Moc se mi líbí autorčin styl vypravování, stejně jako její hlavní hrdinové, takže se můžu prohlásit za fanouška této série ;)

whiolet

Nechápu ty negativní komentáře,protože já byla naprosto nadšená z této knihy a hned jdu číst pokračování.
Příběh mi matně připomněl Gaimenovo PodLondýn,ale na rozdíl od jeho knihy byla tahle nápaditější, živější a daleko více také zábavnější.
Lila i Kell jsou pro mě sympatické postavy a velmi rychle se mi dostaly pod kůži. Příběh se četl tak snadno až mě mrzelo, že je konec :)

jarynek

Nápad na zápletku dobrý, čtení mne bavilo, ale po dočtení ve mne zůstalo spíše prázdno, bez nadšení. Na to, jak je kniha obsáhlá, tak je vlastně o pár postavách, kde jejich chování ve mne občas vyvolávalo otazníky, popis jednotlivých světů mi přišel dost zkratkovitý a především na to, že Červený Londýn měl být magic friendly, tak vlastně se tam s magií skoro vůbec nesetkáváme a poměrně snadno se město dotstane na okraj kapitulace. Stejně tak hlavní ženská postava na to, že se jako postava bez magie pohybovala v magickém prostředí, vše příliš snadno vyřešila. Zkusím druhý díl a budu doufat, že potenciál bude lépe využit, protože autorka dobře psát umí.

tyna_kk

Zajímavý nápad na příběh. Bohužel to je vše, co je na této knize zajímavé. Styl vyprávění nenadchne, neurazí. S hlavními postavami se člověk nesžije. Je vám tak nějak jedno, jak to všechno proběhne, hlavně ať to proběhne rychle. Tato "fenomenální fantasy" pro mne byla zklamáním na plné čáře.

Aurorita

Na knihu jsem se velmi těšila, slyšela jsem na ní jen samé ovace, možná i proto mě trochu zklamala, že jsem měla přílišná očekávání. Nápad mi přijde hodně dobrý, nicméně děj je takový nedotažený až plytký, za mě tomu prostě něco chybělo. Myslím,že i postavy by si zasloužily více prostoru, přišlo mi, že je vlastně vůbec neznám. Druhý díl asi zkusím, ale tento hodnotím jako (slabší) průměr.

carcassonna

Nedočítala som. Dostala som sa len po stranu 100, ďalej sa mi s tým už nechcelo strácať čas. Viem, že je to pre mladších čitateľov, má to dobré hodnotenia a občas vedia podobné knihy milo prekvapiť, preto som po tom siahla. Táto však neprekvapila. Kell sa mi zdal ženský (neviem prečo) - to bola prvá vec, čo ma brzdila. Druhá vec - ak ma kniha nezaujme na prvých 100 stranách, tak je niekde "chyba v systéme" a nemyslím, že by sa to mohlo zlepšiť. Tretia vec - hlavní hrdinovia mi pripomínali slabý odvar Kelsiera a Vin z Mistborn série ( skvelá fantasy, tak sa to má robiť/písať).

Edlik

Hodně dobrý nápad. Kniha má pomalý rozjezd, ale to je prý autorčin "trademark". Ale jinak je příběh hodně čtivě napsaný a čte se rychle a lehce.

cecik

Kniha mě ze začátku neskutečně bavila, ale asi tak ve třičtvrtině jsem si uvědomila, že se odehrálo jen pár nepatrných, ale podstatných věcí, jinak v celku vůbec nic. Autorka dokázala příběh oživit natolik, že jsem si ani nevšimla, že vlastně mluví o něčem a v podstatě o ničem. Originální nápad se cení, to každopádně, ale pár věcí mi tam chybělo, a tam, kde bych čekala větší popis nebylo nic. Jen pár vět. Nejsem si jistá jestli se pustím do druhého dílu, ale za nějaký čas tomu dám nejspíš zase šanci.

Veronicess

Táto kniha bola úplne úžasná. Zábavná, chytrá, napínavá, plná dobrodružstva a mágie.
Bolo celkom nemožné ju odložiť. Dej bol geniálny, niekedy som skoro zabúdala dýchať. Veľmi sa mi páčili postavy a už sa nemôžem dočkať ďalších dielov, aby som sa o nich dozvedela niečo viac. Aj keď bol hlavný hrdina Kell, myslím že Lila bola jednoznačne hlavná hviezda.
Kniha bola naozaj skvelá.

ElisR1

Tak tahle kniha nebyl tak úplně můj šálek kávy. Sice autorka vymyslela celkem originální svět s podivuhodnou magií, ale mně v knize chyběla nějaká výraznější akce. Jedná se o klasický boj dobra se zlem, který ničím nepřekvapí ani neurazí, za mě průměr.

LightwoodBitch
21.11.2017

Skvělý děj, skvělé postavy. Trochu hollywoodský konec, "ala" povídačky zlodějů o tom, jací jsou povedení zlodějové, a odtahování hlavního - zabití hlavních hrdinů.
Jinak velmi povedená kniha.
Lila, to je něco mimořádného. Zbožňuju tuhle ženskou, která sní o jediném - poznat celý svět (a nebo možná světy), získat si loď a posádku a vydat se do širého moře, napříč neznámu.
Kell - anturi, který ovládá nejsilnější magii - magii krví, a proto je schopen cestovat jen mezi třemi Londýny, protože Černý Londýn je pro něj tabu (a nebo možná ne).
Takže máme tady Bílý Londýn, kde tamní obyvatelé vypadají jako vychrtlí černokněžníci z Obrtlí ulice, kteří dokonce i zabíjí, jen aby získali kousíček zbylé magie.
Šedý Londýn - který se nachází v našem obyčejném světě bez magie.
Červený, kde naopak magie dýchá doslova ze všeho a z každého.
A nakonec Černý, který mi připomíná černou díru po výbuchu slunce, která chce do sebe vcucnout včechno kolem sebe, a z toho důvodu se ostatní Londýny od Černého izolovaly a zákazaly anturiům do něho vstupovat.
Zápletka knihy - suprová.
Moc se mi líbilo jak autorka popsala magii. Nadělila ji svým vlastním šarmem a charakterem. To je něco mimořádného. Vnímala jsem jí jako jednu zhlavních postav)
Moc se těším na druhý díl - "Setkání stínů"!))
Anotace a recenze nám slibují dobrodružství, pirátské střety a víc detailných popisů za hranicemi čtyř paralelních Londýnů)
As Travas.

Lucifer.CK
16.09.2017

Nevím, co ke knize říct. Četla se dobře o tom žádná, i magický svět, vlastně světy, byly brilantně vymyšlené. Jen mi přišlo všechno představeno jen tak okrajově, na to, že se v knize objevili nám dva naprosto neznámé světy o jejich fungování, pořádném společenském uspořádání a dalším. I děj se mi tím pádem zdál poněkud zrychlený. Kniha je velmi přeceňovaná.

veneta
31.07.2017

Poutavé ( po všech stránkách )

Kuki007
31.07.2017

Dávám téhle knize slabší 4 hvězdičky ... Na jednu stranu je hrozně čtivá (přečetla jsem ji během dvou dnů) a magický svět se kterým se zde setkáváme mi přijde skutečně originální. Na druhou stranu ale nepřišel žádný velký zlom se kterým jsem počítala po nadšených recenzích a tak nějak úplně jsem se nedokázala sblížit ani s jednou z hlavních postav ...
Do druhého dílu už asi nepůjdu. Za mě kniha skončila dost uzavřeně a tudíž nemám potřebu se vracet. S V. E. Schwabovou bohužel kamarádky nebudeme.

Jůšo
15.07.2017

Když sundáte z knihy přebal, mnohem víc vystihuje její obsah. Černé desky, jako temná magie a červená záložka, jako pramínek krve. Musím ale říct, že i přes ty potoky krve, mě příběh bavil. Nebyla v něm hluchá místa a právě tak to má ve správné knížce být. Jsem zvědavá, co bude dál.

Terka15
29.06.2017

Doufám, že jen lehký rozjezd pro začátek! Velice čtivé, děj ubíhal tak rychle, že jsem najednou měla knihu přečtenou :D

GingerOne
16.06.2017

Zaujalo mě, že je autorka moje "vrstevnice" a že jsem knihu často vídala někde vystavenou ve výlohách. Chtěla jsem zkusit, jaká bude, i když žánr fantasy obvykle moc nečtu. Byla jsem velmi příjemně překvapená. Nepatří k tomu nejlepšímu, co jsem kdy četla, ale přesto ji musím hodnotit vysoce. Děj mě bavil, byl dostatečně napínavý po celou dobu, byl přehledný a pochopitelný, ale ne triviální. Lila mě sice trošku rozčilovala, ale Kell to naštěstí docela vyvážil. Množství krve i násilí bylo poměrně velké, ale kupodivu mě nijak neznepokojovalo, jak bych čekala, myslím, že to autorka prostě umí dobře podat. Na to, že nemívám důvěru v ženské spisovatelky, jejichž styl příběhů napříč žánry mě obvykle moc nebaví (s výjimkou romancí, tam to je žádoucí), tak tady jsem tu "ženskou ruku" během čtení rušivě nevnímala, což taky beru jako plus.

HankaHail
14.06.2017

Další vychvalovaná knížka, od ještě vychvalovanější autorky, která mi nesedla. Tempo vyprávění mi přišlo hodně pomalé a kvůli tomu jsem se do čtení musela hodně nutil. Kdybych si tuto knížku nevzala na 3 hodinovou cestu vlakem, nejsem si jistá jestli bych ji dočetla. Na začátku knihy jsem byla zmatená z paralelních světů a chvíli mi trvalo se v nich zorientovat.
Kdykoliv se hlavní děj knížky odehrává v Londýně, je to rozhodnuto že si ji jako milovník Londýna přečtu. Jenže k čemu, že se děj odehrává v Londýně když to ani nepoznáte? Kdyby v knížce nebyla zmíněná Temže, tak ani nepoznáte že se to tam odehrává a děj by mohl být umístněn do jakéhokoliv jiného města. Knížka by klidně mohla stát samostatně jako fantasy jednohubka, díky ukončenému konci, bez cliffhangeru.
Za mě 2-3 *, po dalším dílu nesáhnu.

LadyKet
09.06.2017

Začátek knihy byl velmi zajímavý, ale pak to bohužel sklouzlo do všednosti a předvídatelnosti. Rozhodně ale musím uznat, že nápady, jak funguje magie se mi líbily.
Ale začínám být poněkud alergická na drsné postavy neohrožených dívek... Které navíc říkají přehnaně drsné a klišé hlášky. Upřímně, postava Lily by mi tam ani nechyběla, když by byla vypuštěna nebo zabita na prvních stranách knihy (Pardon, holka, nic osobního.).

kklepkaa
10.05.2017

Tak konečně jsem se dostala k té opěvované Schwab a ač jsem si z toho nesedla na zadek, jak z některých recenzí zaznívá, jsem spokojená a natěšená na další setkání s touto autorkou. Zajímavé postavy, naprosto neotřelý vlastní svět představující 4 různé světy a spousty magie. Prostě pro fanouška fantasy paráda.

Alex.Barunka
20.03.2017

Po tolika nadšených recenzích jsem vůbec nečekala, že bych k této knize mohla mít nějaké výhrady, ale mám.
Celková výstavba světa s Londýny a magií měla opravdu velký potenciál, ale ještě by to šlo trochu dotáhnout. Co je ale velkým problémem, že kniha plyne, ale bez žádné pořádné akce, která by jí dodala dynamiku a konečně rozproudila krev v žilách. Když už nějaká akce přišla, byla hned odbytá a nic z toho. Postavy také nabývaly poněkud plytkým dojmem.
Jinak jsem byla spokojená.

Sarfias
19.03.2017

Tak tahle kniha byla naprosto spektakulární!! Lepší fantazy jsem dlouho nečetla a chystám se vypůjčit od autorky vše, co půjde.
Kniha mě dostala již od prvních stránek, je velmi čtivá a příběh je zajímavý, přinášející podivnosti, na které se čtenář fantazy většinou klepe. Hlavní hrdinové mi přirostli k srdci a i když jsem z počátku chtěla Lilu zastřelit, nakonec jsem si ji zamilovala. Soucítila jsem s Kellem, nadšeně četla o bílých sourozencích a těšila jsem se na to, jak to celé nakonec dopadne.
Jen se maličko bojím, jak se bude ubírat další díl (pokud bude), aby nám autorka nezanesla do děje milostný trojúhelník :-(
Kniha je totiž lákavá, zajímavá, napínavá i bez romantiky, která by podle mě v této fantazy klidně mohla chybět :-)
Doporučuji knihu všemi deseti!!

S.monika
11.03.2017

Přijde mi nefér dát opět Schwabové plný počet, ale ona si to zaslouží!
Okouzlil mě opět svět, který mi opět kvalitně popsala, uchopila, opět jsem se zamilovala do postav a opět se modlím, ať mám dvojku u sebe se nejdřív!
Kniha se čte sama, a rychle! Což je její jediná chyba.
Líbí se, že člověk musí číst knihu pozorně a pořádně, aby nic neuniklo.
Opravdu, pokud vahate nad předčtením, TetaMóňa vám poradí, okamžitě běžte a sežeňte si ji!!

Jakahol
06.03.2017

Tento svět mě vážně okouzlil. A nejen on. Také postavy v něm a příběh, který se odehrál. Kniha je napsána tak skvěle, že i když se zdánlivě nic neděje, jste najednou úplně mimo naši realitu, kdesi v Londýně. Čistých pět hvězdiček bez jakéhokoliv zaváhání :)

kalinkacz
04.03.2017

Naprosto brilantní fantasy! Skvělý a dobře představitelný svět, který je promyšlený a neskutečně originální... Hlavní hrdiny si zamilujete... Knihu nejde při četbě vůbec odložit a po dočtení i přes ne úplně otevřený konec budete chtít ihned druhý díl! Takže šup šup, ať už je tu!

Enpomer
12.02.2017

Velice čtivá kniha s milým příběhem.

Žoužel
31.01.2017

Naprosto úžasná kniha, nepředvídatelná, originální, nádherně napsaná. Na tom světě mě zaujal každý dokonalebpropracovaný detail. Za mě pět hvězd

ttpnkov
29.01.2017

Prostředí Londýna, a to hned čtyřikrát jinak? Kdo dokáže říct ne?

Autorka tento námět skvěle rozpracovala a podala úžasný originální příběh, kterému nechybí skvělé postavy (a to jak kladné, tak záporné), napětí, humor a správná dávka magie k tomu. Musím říct, že snad všechny souboje se seběhly tak rychle, že jsem si jich díky nedostatku akce pomalu nestačila všimnout. Mínusem pro mě byla také postava Hollanda, od kterého jsem očekávala trochu víc, a otázka Kellova původu. Nicméně, pořád nás čekají další dvě knihy, tak snad se dočkám nápravy.

martina1199
28.01.2017

Zajímavý příběh především díky myšlence rozdělených světů - Londýnům.
Postavy byly fajn, i když jsem asi čekala trochu víc prozíravosti od Rhye (náhrdelník od Hollanda) a hlavně víc od Hollanda :-) Bavila jsem se ale dobře. I když je pravda, že jsem od příběhu čekala víc akce a i některé akční scény - souboje - mi přišly takové trochu nemastné - neslané. Jsem zvědavá na další díl - jestli se podíváme konečně do Černého Londýna a jak to bude vypadat s magií v Šedém Londýně. Řekla bych, že totiž tam ještě neřekla své poslední slovo :-)

blazkoma
26.01.2017

Kouzelníci v nádherných kabátech a zlodějky v klučičích šatech.. co víc si přát. Byla jsem příjemně překvapená, nečekala jsem, že mě kniha tak lehce vtáhne do děje, nebo že si oblíbím hlavní ženskou postavu, vůči kterým bývám dost skeptická.

unisex magie

Victoria Schwab