Tušenie tieňa

Tušenie tieňa https://www.databazeknih.cz/img/books/75_/75327/tusenie-tiena-75327.jpg 4 249 249

Úryvok z knihy: "Táto kniha sa usiluje o niektoré zásadné pohľady do minulosti ako výsledok štruktúry vedeckých poznatkov, a nie sterilných fantázií alebo ďalekosiahlych hypotéz prameniacich z povrchných dôvodov, z nedostatočne overených faktov alebo z vypočítavostí ovplyvnených mimorozumovými dôvodmi. Pri takomto prístupe sa kniha nevyhnutne zaťaží množstvom faktov a dôkazového materiálu, pre neodborníkov únavného, ale pre odborníkov, pravdaže, dôverne známeho. No nebolo iné východisko. Autor sa usiloval stoj čo stoj a dôsledne odlíšiť subjektívne domnienky od faktov overených na úrovni súčasného poznania a všeobecne prijatých, vyhnúť sa schematizácii, ktorá zjednoduše zložitú a neprehľadnú tematiku do krištáľovo čistého, priezračného, ale žiaľ, iba fantomatického kryštálu, ako aj unáhlenému generalizovaniu v prospech hypotézy, ktorá sa mu zapáčila."... celý text

Lessana
09.06.2016 2 z 5

Neviem prečo som si myslela, že pôjde o beletriu podobnú Prípadu jantárovej komnaty. Nebola som naladená na iný typ textu, možno aj preto ma Tušenie tieňa nebavilo. No v každom prípade sa v knihe dá nájsť zopár zaujímavostí. Občas má však čitateľ pocit, že šlo skôr o rozvetvený list Danikenovi, v ktorom si Souček zgustol a "dokazoval" nie práve obľúbenému kolegovi, že "veci" sú inak a že sa mýli. Menej záživná forma Tušeniu tieňa tiež nepridáva. Nehovoriac o slabom vypointovaní celého textu.

Terva
08.06.2015 5 z 5

Tohle je prostě moje parketa. civilizace na naší i jiné planetě, mimozemšťané a hlavně téma, co jsou zač delfíni? Prostě nádhera. Spousty informací, spousty cest a jen jeden stín.

wooloong
25.12.2014 5 z 5

K Součkovi jsem se dostala už v dětství a doslova jeho knihy plné záhad hltala. Tahle byla jedna z prvních.

kolmanpeter
09.12.2013 5 z 5

Když si uvědomím kdy byla napsaná a kdy jsem ji četl poprvé , tak to byla pecka.

RaptoR
08.08.2013 5 z 5

Pro mě možná trochu hůře čtivá, ale se spoustou zajímavých informací. Tušení souvislostí si rozhodně nenechám ujít :)

Jack Bauer
02.12.2011 5 z 5

Takový český Däniken...

Márinka
30.11.-0001 5 z 5

Úžasná kniha. Už proto, že se skvěle četla tajně ve škole pod lavicí :o)