Tulák

Tulák https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/275145/bmid_tulak-z3c-275145.jpg 3 167 48

Tulák série

Strhující debut plný úplatných a zkažených rytířů a ztroskotaných létajících lodí. A v centru děje stojí tajemná postava osamoceného tuláka. Svět je zničený, slunce se rozpadlo na dva kusy. Z trhliny se vyvalila démonická stvoření, přivlastnila si svět a ničí vše, co jim přijde do cesty, zemi i lidi. Lidé svedli bitvu a prohráli. Rytíři a ochránci zemřeli. Nesmrtelní vůdci byli umlčení. UŽ není naděje. Je jen Tulák. Tulák je zničený, zlomený muž: nemá jméno, nemluví. Ale opatruje poslední naději lidstva. O jeho vzácné břemeno ho chce připravit mnoho zlých sil. Co se událo, že se svět změnil v noční můru plnou démonů? Proč síly zla Tuláka tak neúprosně pronásledují? A coje vlastně Tulák zač?... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Host

The Vagrant , 2015

Sarfias
11.03.2017 5 z 5

Naprosto epické! Tahle kniha čtenáři poskytne vše - zajímavě podaný děj, nové světy, podivní tvorové, charismatický hrdina s dobrým srdcem, pouto přátel a bezelstnou lásku. Rozhodně fandím autorovi a hlavně samotnému Tulákovi. Malá Vesper si mně získala ihned, i když mezi nejzajímavěji napsané postavy řadím i kozu a mnohé jiné. Autor se vytáhl a ukázal, že fantasy nemusí být prvoplánovitá ani tradiční. Může vzít dech a přinutit čtenáře číst v každou volnou chvíli, kterou má. Už teď si připadám, že jsem musela opustit své dobré přátele. Kdy bude další díl?

konecsveta
04.02.2017 5 z 5

Originálny svet plný skazených podstát prežúva Tuláka najskôr na ľavej strane, potom na pravej zatiaľ čo moja večne lačná čitateľská duša jasá nad týmto bez debaty veľmi príjemným a veselím spestrením života. Teším sa na nášup :-)

hjoo
01.01.2017 3 z 5

nápad že hlavní hrdina mlčí byl skvělí ale když jsem zjistil že pod pláštěm skrývá dítě tak to jsem si řekl že to bude hrůza, neustálé starání o dítě atd.. ale opak byl pravdou v pozdějších kapitolách se novorozeně stalo tahounem knihy - úžasný kontrast mezi roztomilým dítětem a boje schopným tulákem
- kniha nijak zvlášť neurazí ale není to nic převratného

PetraBery
19.11.2016 3 z 5

A tak já nějak nevim... Krásná obálka, pro mě hodně sympatický mlčící hlavní hrdina... Ale ten zbytek mi přišel strašně zmatený, nedotažený a těžko stravitelný... Co se mi líbilo byl vztah Tuláka a Vesper, jejich koza byla příjemným zpestřením... Zkusím ještě další díl pokud bude, nechci autora zatracovat hned.

Dragell
02.10.2016 2 z 5

Neuvěřitelná pouť mlčenlivého rytíře, malého ubreptaného uzlíčku a tvrdohlavé kozy. Pouť zemí zpustošenou démony, kdy jedinou záchranu představuje tento tichý chodec, který má zanést to nejcennější zpět mezi lidi.

Originální námět plný přátelství a boji proti vlastnímu osudu, protože v každém z nás je trochu dobra. Na druhou stranu to autor trochu hůře zpracoval. Postavy jsou plošší, nedá se do nich pořádně vcítit i přes pohnuté osudy. Jsou zde navíc dvě dějové linie kdy ta z minulosti osvětluje děj přítomný. Od začátku totiž netušíme, proč Tulák jde krajinou, kam jde, co tak důležitého nese a kdo to vlastně je. Začátek je tedy takový těžší a místy přemýšlíte o smyslu příběhu. Čtenáře navíc střídání času může zmást.

ElisR1
25.09.2016 2 z 5

Kniha má nádhernou obálku, ale obsahově pro mě byla obrovským zklamáním. Vůbec mě nebavila.

DariDerek
22.09.2016 4 z 5

3,5 - 4*
Dlouho jsem přemýšlela, co tady napsat. Jak knihu ohodnotit. Protože to bylo hodně dobré fantasy, mělo i prvky přátelství, lásky a důvěry, které bych tam nečekala, takže příjemné překvapení. Jen ten začátek byl pro mě trochu krkolomný. Nějak jsem pořád nechápala kdo je a jaké jsou souvislosti. Mám ve zvyku knihu vždy dočíst, proto jsem ráda, že jsem to udělala a nevzdala to. Od poloviny se karty obrátily a kniha dostala, pro mě, ten správný říz. Věděla jsem vše, co jsem potřebovala, abych si užila příběh a díky kapitolám z minulosti se mi krásně utvořil příběh celistvý. Takže nakonec, spokojenost :-)

milunka21
17.09.2016 5 z 5

Žádná hostovka mě ještě nezklamala a po přečtení Tuláka to stále platí.Žádná romantika,jen náročnější fantasy, prostě pecka.A ta koza?Nej. :-D

prvotina postapokalyptické romány

Peter Newman