Tulák po hvězdách ekniha

od:


KoupitKoupit eknihu

Poetický a zároveň tragický příběh z Ameriky počátku 20. století patří k nejlepším knihám Jacka Londona. Autor jej sepsal na podkladě skutečné události nevinně odsouzeného Ed Morrella, který si vytrpěl pět let samovazby. Londonovi se podařilo prosadit obnovu procesu a Morrell byl z věznice propuštěn. Na základě jeho vyprávění vznikla románová báseň o svobodě a utrpení bezmocného jedince....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/232635/tulak-po-hvezdach-JlL-232635.png 4.52474
Žánr
Literatura světová, Romány
Vydáno (ekniha), Labyrint
Orig. název

The Star Rover, 1915

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (412)

Kniha Tulák po hvězdách

Přidat komentář
LiberX
02. dubna

Jack London mi chtěl vyprávět o nesmrtelnosti duše, o krutosti amerického vězeňského sytému. Jenže... Já jel autobusem. On letěl letadlem. Já neviděl za nejbližší kopec. On byl hlavou v oblacích a snažil se dotýkat hvězd... Zkrátka jsme se nepotkali.

Felsenberg
26. března

Nádherná kniha. Vítězství věčné duše nad pomíjivým tělem a utrpením. Je to jako nalézt diamant v bahně. Nebo v rohu vězeňské cely. Ze svěrací kazajky a studené podlahy cely smrti až ke hvězdám... Ještě po žádné knize nechtěla má duše tolik létat. Věčný příběh muže a věčný příběh ženy. A jako bonus největší vyznání lásky a obdivu k ženě, jaké jsem četl... Nikdo a nic nemůže zastavit nesmrtelného lidského ducha.


andik007
24. března

Smrt není. Život je duch a duch nemůže zemřít...
Darell Standing

Krukron
06. března

Tak a je to konečně tady! Po tolika letech, jsem se dostal k této klasice. Chtěl jsem se vyhnout takovém tomu klasickému - tato kniha mi změnila život. Ono je to asi ale dost obtížné, protože mám po dočtení pocit, že tahle kniha mě opravdu změnila. Změnila mé vnímání spousty složitých životních otázek. Dokonce jsem si po dlouhé době musel při čtení vyhledávat postavy, které jsou v této knize a zasazovat je do skutečných lidí, podle nichž by to mělo být napsáno. Je to zkrátka pro mne opravdu silná kniha. Je jen pár podobných a stojí za to... za všechno.. za každou kapitolu.

terinka.tp
28. února

Kniha, jejíž stránky mi přišly nekonečné stejně jako doba strávená ve věznici San Quentin.

mataj
27. února

(audiokniha)
Velmi zajímavý příběh o vnitřní síle odsouzeného člověka, která mu umožní přežít i to největší utrpení. Víc se mi líbila část o skutečném životě ve věznici, než "vzpomínky" na minulé životy.

NikiGrouse
23. února

Téma velice zajímavé, ale vůbec se mi nedařilo se do knihy začíst.

ladyka
20. února

Na Tuláka jsem se chystala a těšila už delší dobu a teď jsem se k němu konečně dostala v rámci ČV. Poslouchala jsem audioknihu (ráda je poslouchám před spaním) a je to u audioknihy poprvé,co by mi asi sedla více četba než poslech. Tulák je komorní příběh, který na mě silněji dolehl až po přečtení.Při poslechu mě tulákovy výlety do minulosti nějak míjely, nepřipadaly mi příliš zajímavé a chvílemi jsem u nich dokonce usínala a pak se v ději musela vracet.Proto bych si knížku někdy raději přečetla v knižní podobě a dávkovala si příběh dle svého, hledala paralely a zkoušela si ho nechat zažít. U poslechu to proudilo příliš rychle a působilo roztříštěně. Naštěstí konec se správně zacyklil a celkový dojem zlepšil. Tak doufám, že příště už mě toulky aspoň trochu chytnou - i když je možné,že nikoli,když si tak pročítám komentáře některých čtenářů rozčarovaných vysokým hodnocením. Koncept příběhu se mi líbil a zaujal,jen to provedení a pojetí tuláka mi bohužel nesedlo tak,jak jsem čekala :(

1 ...