Tulák po hvězdách

Tulák po hvězdách https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/130/bmid_tulak-po-hvezdach-6GG-130.jpg 5 3004 513

Tulák po hvězdách vyšel poprvé v roce 1915. Jack London byl inspirován skutečným příběhem nevinně odsouzeného Ed Morrella, který si vytrpěl pět let samovazby. Londonovi se podařilo prosadit obnovu procesu a Morrell byl v lednu 1914 z věznice v San Quentinu propuštěn. Na základě jeho vyprávění autor vytvořil skutečnou báseň o svobodě a utrpení bezmocného jedince. V románu pak ostře obžaloval americkou justici a odhalil barbarsky surové metody vězeňských správců...... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Labyrint

The Star Rover , 1915

Fairiella
30.07.2014 3 z 5

Mně teda - asi proto, že nejsem typickým čtenářem dobrodružné literatury - dost vadilo, že Darrell Standing v minulých životech musel být vždycky něco extra a zažívat něco neobvyklého. Pocházet z dalekých krajů nebo zažívat navýsost neobyčejné věci. Chvílemi mě to i bavilo, ale časem se mi zdálo, že se autor tak trochu předvádí reáliemi a podrobnosti, které ví o dalekých zemích. Víc se mi vždy líbily ty úvahové části z vězení či z přechodu mezi vězením a Tamtím. Po vzoru ostatních amerických autorů i London musí neustále opakovat to nejdůležitější (svěrací kazajka, svěrací kazajka, jsem v kazajce a v samovazbě) a někdy to i čtenáře mírně rozladí, myslí si snad, že jsme na tuto skutečnost zapomene? Některé části jsem musela přeskočit, abych vůbec knihu dočetla, ale nekladu to za vinu autorovi. Jeho cílová skupina bude patrně jinde než u mé osoby.

Pivísek
25.07.2014 5 z 5

Tuto knihu nelze nemít v knihovně a nevracet se k ní! Vřele doporučuji!!!

lazenskaveverka
21.07.2014 5 z 5

Moje srdeční záležitost.

mysticblueriver
18.07.2014 5 z 5

Ze začátku mi to přišlo moc kruté, smutné, že bych knížku odložila ... s každým dalším vykreslením "příběhu života" jsem pronikala do podstaty a v závěru mi bylo až líto, že to musí tak skončit. Krásné dílo.

HannyC
16.07.2014 5 z 5

Víte, čekala jsem typického Londona ... zima, vlci, zlato, dobrodružství ... nebylo to typické "severské drama z divočiny", přesto z knžíky čiší vše z " našeho Jacka" ... studená krutost strážců (horší než zima), vyjící lidská zvěř jež čeká na smrt "hrdiny" (horší než vlci), zářící neuchopitelno, bohatství, které poznáme až "přijde náš čas" (mnohem mnohem více jak bezcené zlato), a nádherné výpravy do soukromé minulosti (mnohem dobrodružnější než život sám) ... ano, přiznávám, po přečtení knžíky se ze mě stala válečnice, pokud vám má dát něco skutečnou sílu, pak je to tato knížka ... dává totiž víru ... a když si uvědomíte, že vznikla na přelomu 20. století ... řeknete si, NĚCO NA TOM BUDE ... osud tuláka vám bude blízký ... a možná se přestanete bát ... takže další z mnoha VELKÝCH KOUZEL, kterými vás knížka učaruje ... očaruje ... začaruje ... každopádně počítejte s tím, že vás tak trochu změní, a vy se stanete tulákem po hvězdách ... a bláznem pro ty, co ji neznají ...

Reiben
05.07.2014

Pro mě kniha dvou tváří. Na straně jedné je fascinující popis útrap hlavního hrdiny, ze kterého se mi doslova ježily chloupky na těle. Jakmile se ale začal Darrel Standing vracet do životů předešlých, tak mnohdy jsem se přistihl, že mě čtení nebaví a jediné, na co jsem se těšil bylo až se zase hl. hrdina vrátí do své přítomnosti, kde popisoval muka samovazby.
Postupným čtením jsem se dostal k záseku v jedné části, kdy Darrel opět cestoval do jednoho ze svých minulých životů. I přes pro mě hodně nezáživnou četbu jsem se snažil touto částí prokousat, ale bohužel jsem v sobě asi nenašel tolik odhodlání a knihu odložil s tím, že se k ní vrátím později. Nevrátil.

Mia Arya
01.07.2014 5 z 5

Kniha je nádherná. Divadelní zpracování v podání Štěpána Raka a Alfreda Strejčka... jsem probrečela. Co dodat.

()))_______)__)
01.07.2014 5 z 5

Jedna z mála knih, kterou jsem přečetl již třikrát a vždy se k ní rád vrátím. Původně jsem měl trochku obavy, přeci jen tvorba Jacka Londona mi povětšinou není příliš vlastní, ale tato kniha je prostě "majstrštyk". Na prvních pár listech jsem se nejdříve trochu ztrácel, přeci jen trochu zmatečné popisování osoby hlavního hrdiny a situace, ve které se nachází a jak se do ní dostal, mi zprvu trochu vadil, ale následná dějová linie mě naprosto uchvátila. Jednoznačně kniha, která bude mít v knihovně své čestné a nezastupitelné místo.

VerčaP
30.06.2014 5 z 5

Kniha nad kterou člověk budu přemýšlet ještě dlouho po přečtení. Doporučuji!

Lubor123
22.05.2014 5 z 5

Když jsem to četl tak jsem nevěřil jak se dokáže vymanit ze svého fyzického utrpení a vnímat své astrální tělo. Kolikrát jsem to zkoušel
, umrtvit palec u nohy pak druhý , celou nohu, druhou , ruce. Nejde mi to, ale kniha je boží.

Shampoo
22.05.2014 5 z 5

Tahle kniha mne uchvátila, nedá se popsat, prostě si ji musíte přečíst.Vezme vás trpět do svěrací kazajky a vypustí vás na toulky po hvězdách.

elliefant
08.05.2014 5 z 5

Pokud bych si na pustý ostrov měla vzít jen jednu knihu, byl by to právě Tulák. Je to pro mě kniha takříkajíc osudová - i právě proto jsem si její anglický název (Star rover) nechala vytetovat na pravou paži. Závěrečné poselství se stalo mým mottem.

dva.v.1
27.04.2014 5 z 5

nádhera....

krabat
31.03.2014 5 z 5

Naprostá pecka řadim mezi své top knihy když jsem to četl poprvé nevěřil jse že to napsal London .Velká poklona Jacku!!

davidus
26.03.2014 5 z 5

Jedna z nejsilnějších knih, které jsme kdy četl. Rozhodně si jí budu pamatovat do konce života a navždy bude patřit do mých nejoblíbenějších knih.

dark.ma93
15.03.2014 5 z 5

Nejlepší na knize byl popis života ve věznici. Příběhy, které prožíval ve snách mě valně neoslovily, až na příběh o Ježíši. Nejlepší na knize je to, že mě dostalo to, jak umí být lidská psychika nezdolná a jak se s ní dá pracovat.

Benedygtus
04.03.2014 2 z 5

Bohuzel, ale tato kniha, byt jsem se na ni tak tesil, me vubec neoslovila.
Rozvlekle povidani o tom, jak bylo ve vezeni, me prislo dokonce i otravne. A tak se nejlepsi casti knihy stalo kratke vypraveni o tom, kdyz Standig vypravel o svem detstvi a o tom jak potkal misionare. V tomto duchu jsem ocekaval celou knihu, a doufal jsem, ze tema vezeni bude pouze v pozadi, ale bylo tomu docela jinak.
Popisovani toho, jak strasne to je v kazajce, me nechavalo absolutne klidnym a celkove mi prisla kniha vlastne docela o nicem. Muj obdiv autor ziskava jen diky tomu, ze na 334 stranach toho vlastne moc nenapsal a presto jsou vsechny popsane. Kez bych tento dar ziskal, alespon na chvili pri psani diplomove prace.

lucas90
28.02.2014 5 z 5

Tohle dílo, napsané dobrodružnou rukou Jacka Londona mě ohromilo snad každou svou stránkou. Jedna velká ukázka síly nezlomného lidského ducha, a svým způsobem i optimismu v nejtěžších životních situací. Jednotlivé příběhy byly velice poutavé, ovšem místy jsem ztrácel přehled nad jmény postav, které se neustále měnily a bylo jich více než dost. Tahle kniha je mi velkou inspirací a mohu ji jednoznačně jen doporučit.

Ravabi
23.02.2014 4 z 5

Jedna z nejzajímavějších knih jakou jsem kdy četla. Nejvíce mě bavili pasáže přímo z věznice a popis pocitů a způsobu myšlení vězněného. Jeho minulé životy mě zaujaly o něco méně, asi proto že chvílemi bylo jejich vypravování příliš zdlouhavé. Z toho důvodu dávám 4 hvězdičky, jinak ale nemám co vytknout. :)

Arry
14.02.2014 5 z 5

Jedna z nejkrásnějších knih, které jsem měl možnost číst. Nevím, co přesně mě tak uchvátilo, ať již nepolevující odhodlání hlavního hrdiny nezemřít, způsob, s jakým unikal svému hroznému osudu, nebo vypravěčský um Jacka Londona. Jisté je, že tato kniha ve mě zanechala podněty pro přemýšlení a uvažování nad životem jako takovým. Rád bych také poděkoval Vám, uživatelům databazeknih.cz za doporučení, bez Vás bych se k této krásné knize nejspíš nedostal.