Tulák po hvězdách

Tulák po hvězdách
https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/130/bmid_tulak-po-hvezdach-6GG-130.jpg 5 3019 3019

Tulák po hvězdách vyšel poprvé v roce 1915. Jack London byl inspirován skutečným příběhem nevinně odsouzeného Ed Morrella, který si vytrpěl pět let samovazby. Londonovi se podařilo prosadit obnovu procesu a Morrell byl v lednu 1914 z věznice v San Quentinu propuštěn. Na základě jeho vyprávění autor vytvořil skutečnou báseň o svobodě a utrpení bezmocného jedince. V románu pak ostře obžaloval americkou justici a odhalil barbarsky surové metody vězeňských správců...... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Labyrint

The Star Rover , 1915

JointlieKat94
31.10.2019 5 z 5

Jedno 5* hodnocení jsem již dala, a dala bych ho znovu, tato kniha je má TOPka.

Dnes, o noční směnu jsem si stáhla audioknihu. A je to krása, krása nesmírná a já to miluju.

"Jen duch trvá a dál buduje sám sebe postupným a nekonečným převtělováním, jak se propracovává vzhůru ke světlu.
Čím budu, až budu zase žít?
To bych rád věděl. Rád bych to věděl."

ZUZANA-123
26.10.2019 5 z 5

Pořád jsem od nĕkoho slyšela,že v knize je návod na astrální cestování,návod tam opravdu je .... Človĕk uvĕznĕný v cele ve svĕrací kazajce se toulá pomocí sve duše v jinych realitách.Zpočátku je kniha trochu brutální, když čtete o šikanĕ ze strany dozorců.

Akrij1
24.10.2019 5 z 5

Bavila mě...

MadamC
23.10.2019 3 z 5

A nakonec je to přeci jen příběh romantický....
Hezké, příběhy nudné nejsou, protkané lehkým popisem týrání ve věznici.
Vadily mi tam opakující se pasáže, měla jsem u nich pocit, že si hlavní hrdina myslí, že čtenář neudrží myšlenku nebo že po xxx stránkách musí zapomenout, co bylo na předešlých.
Nezastírám, že jsem se na knihu moc těšila a měla jsem vysoká očekávání. Rozhodně mi kniha nezměnila pohled na svět a pro mě není přelomová. Bohužel žádné 'Páni, kdo by to byl řekl?!' se nekonalo. Čekala jsem více vysoké filosofie asi.
Hlavní myšlenka dobrá, snad si na ni čtenáři vzpomenou, až ji bude potřeba.

gersie
17.10.2019 5 z 5

Zásadní kniha. Četl jsem ji v mládí , čtu ji teď a stále mi má co říct. Je to kniha která většinu čtenářů ohromí a mnohému změní pohled na svět. Rozhodně každému doporučuji pustit se do ní, ale pozor svět už potom nikdy nebude jako dřív. :-)

maja2712
20.09.2019 5 z 5

Kniha mě dostala popisem události ve věznici, toulanim se po různých životech v průběhu tisíce let a závěrečnou úvahou o ženách, mravnosti a společnosti. Asi nejvíc k zamyšlení byla pro mne úvaha o mravnim úpadku společnosti. Silný příběh, výborně napsané.

Rawar
19.09.2019 5 z 5

Když Vám vezmou svobodu. Když máte strach ze smrti. Když se Váš čas krátí. Když Vám není dobře na světě.

Anebo když Vám je na světě dobře.
Když noční obloha zve k dlouhým fantaziím a rozbřesk je příslibem radostných chvil.
Když Vám je 20, 30 nebo 80.
Když jste muž a milujete ženu, anebo když jste žena a jste milována mužem.

Tak v tom případě je čas na čtení této skvostné knihy.

Ostatně jako v kterémkoliv jiném případě

soukroma
25.08.2019 2 z 5

Za mne tedy ne, musela jsem s kroucením hlavy a totálním nepochopením odložit po 80 stranách: halucinogenní spleť jiskřivých snů a vyfantazírovaných příběhů minulosti? Realita tam sice byla taky, "prosté" a mimořádně účinné mučení prostřednictvím samovazby a svěrací kazajky v San Quentinu. Ale právem odsouzený vrah tam byl taky. Ovšem děsivý úlet byl ten nekončící hon na neexistující dynamit, ideální prostředí absurditám nakloněno. Kdybych nevěděla, nikdy bych nehádala, že tohle napsal London. 50%

Majdalenka
25.08.2019 4 z 5

Super a zajimava knizka. Bohuzel tam byly nektere strany, ktere me nebavily.. Rozhodne stoji za precteni

Andrea81
23.08.2019 5 z 5

Tak to byla jízda. Nemůžu (a ani nechci) jinak, než dát pět hvězdiček. Krásná kniha o nezlomnosti lidského ducha.

attila1
19.08.2019 4 z 5

Tulák po hvězdách mi změnil pohled na svět. Každou další stránkou jsem byla víc a víc pohlcena dějem a dočetla jsem s naprostým úžasem. Je až neskutečné,že se ve věznicích něco takového dělo.

StephenKingje
11.08.2019 5 z 5

Tulák po hvězdách může způsobit to, že...

1)... Si začnete více vážit věcí. Díky němu budete vděčni i za takovou samozřejmost, jakou je kyslík ve vaších plicích.

2)... že se zhrozíte nad tím, že hrůzy popsány v knize, jsou podle skutečné události.

3)... budete smutně přemýšlet o tom, co by ten London ještě tak napsal, pokud by nezemřel svou vlastní rukou v tak mladém věku.

Tulák po hvězdách vám může změnit váš pohled na svět.

Zumina
07.08.2019 5 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších knih.

MOu598
07.08.2019 5 z 5

Nečekala jsem, že to je tak dobrá knížka. Čtivá, drsná, krásná. Krutá, optimistická.
Napsaná před 100 lety a přesto aktuální. Jen nevím, jak by se autor díval na šroubovnici DNA.

Hobo
31.07.2019 5 z 5

Fascinující kniha. V mládí jsem ji vnímal jako neuvěřitelnou, ale skutečně mě fascinovala.

Jury
30.07.2019 2 z 5

Nechapu kde to vzalo tak velke hodnoceni... Jestli to autor dostal za to meganudne natahovani a story z minulosti co byly uplne mimo tak pak jo... Bojoval sem s tim dlouho a neverim ze sem to fakt docet... Tu knihu bych doporucil jenom nekomu koho fakt nemam rad...

dadulamadula
18.07.2019 5 z 5

Krásné čteni, vrátila jsem se k této knize znovu. Svobodu si člověk určuje sám: ač vězněm, přeci svobodný.

Peti
16.07.2019

Nádherný příběh o tom, jak duše cestuje. Knihu jsem četla jako puberťák, ale její význam chápu až dnes.

allebra
29.06.2019 5 z 5

Na tuto knihu jsem se chystala už hodně dlouho. Jsem ráda, že na ni konečně díky Čtenářské výzvě došlo. Celou knihu provází zásadní myšlenka: "Navzdory věznění a tvrdým trestům je duch člověka nezničitelný." Velmi čtivé byly obě části, z vězení i z minulých životů. Doporučuji.

Acamar
28.06.2019 3 z 5

Zvláštní kříženec pokusu o filozoficko-esoterickou literaturu s dobrodružným románem ... Reinkarnační téma asi s někým rezonuje více, s někým méně - v tom u mne problém nebyl, ale přišlo mi trochu zneužité jako nový (v té době asi neotřelý) rámeček pro kraťounké, typicky dobrodružné chlapácké příběhy a pokud by čtenář bral jako bernou minci téma reinkarnace, vtělování se do stále stejného typu člověka (jemuž králové i královny leží u nohou) zrovna hodnověrný dojem nedělá. Scény z vězení byly mnohem poutavější, bohužel však ve stále stejném duchu.
Ale co knize rozhodně nemůžu a nechci upřít, je nesmírně působivý hold nezdolnosti lidského ducha, odvahy a vůle nenechat se zlomit sebevětším tlakem.