Tristanská občanská válka

Tristanská občanská válka https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/386945/bmid_tristanska-obcanska-valka-znh-386945.jpg 4 28 3

Planeta Tristan byla bezvýznamným světem uprostřed Kolonizovaného prostoru, o který nikdo nejevil větší zájem. To se změnilo, když se na Tristanu rozhořela občanská válka a rozpínavé Kasimirské císařství začalo jednu ze znesvářených stran podporovat. Na Tristan nyní míří tisíce dobrovolníků z celého sektoru Hirano, kteří tamější konflikt vnímají jako poslední možnost, jak zabránit kasimirské expanzi. V občanských válkách však není největší hrozbou nepřítel, ale ten, který se tváří jako přítel. To brzy pochopí zkušený admirál Sean Tyler, váhavá Vivian Evansová i mladý dobrovolník Michael Kowalski.... celý text

Boby17
18.02.2024 5 z 5

S panem Kotoučem jsem se pro splnění 5. úkolu ČV 2024 vydal na platetu Tristan v sektoru Hirano. Plnými hrstěmi jsem obdržel spoustu akce, jak na zemi, tak i ve vesmíru. Šílený genetický vědec byl opravdu odporný a jeho výtvory byly tfujtajblově zabijácké. No a ještě se ukázkově několikrát zaskvěla dokonale vypatlaná reportérka. Komandos dobrovolnického sboru podali heroický výkon, ale jejich ztráty byly enormní. Je zaděláno na další pokračování, tak se časem dozvím něco víc. Dávám 4,7 hvězdy, proto zaokrouhluji na plnou palbu.

robin9739
16.01.2023 5 z 5

Autor se drží svého stylu a děj knihy nabírá stránku po stránce na intenzitě. Musím vyzdvihnout schopnost přikovat čtenáře ke knize a nepustit ho. Já, když jsem se začetl, tak jsem nevnímal nic jen knihu, příběh, hlavní hrdiny a jejich těžké chvíle. Jedná se o více vrství příběh, kde je několik dějových linií, které se odehrávají během stejného časového úseku, jen na jiných místech. První díl byl převážně o bojích ve vesmíru. Druhý díl se už více zaměřuje na to, co s děje na planetě Tristan. Dává to autorovi více možností, jak vést příběh a kniha se stává více komplexní a není v žádném případě monotónní či nudná. Akce střídá akci a boje ve vesmíru se prolínají s potoky krve na pevné zemi. A já se nestačil divit co vše autor do příběhu zakomponoval. Máme tu akci a zradu z nejbližších míst. Nikdy nekončící vnitřní rozbroje z toho vzniklou nedůvěru. Povstání a schopnost dát druhou šanci a odpouštět. Přidejte k tomu nikdy nekončící umírání na všech frontách, a to je Tristanská občanská válka. Navíc se objeví něco, co úplně otočí celou knihu a udělá její příběh ještě zajímavější. Sice konec knihy už byla jen obří bitva na nebi i na souši, ale Jan Kotouč ukázal, že mu nechybí nápaditost a schopnost mě jako čtenáře překvapit velmi nečekanými situacemi či návraty .

witko
26.03.2019 4 z 5

Čtivější díl než předchozí. Začínám se v sektoru Hirano zabydlovat.