Tristanova zrada

Je podzim roku 1940 a nacisté se nacházejí na vrcholu moci. Francie je obsazená, Británie čelí hrozbě invaze, Spojené státy zatím zachovávají neutralitu a Rusko uzavřelo podivné spojenectví s Německem. V této ponuré době žije v Paříži syn významného amerického podnikatele Stephen Metcalfe. Je všeobecně znám jako lev salonů, ale pravý důvod jeho pobytu je trochu jiný: působí jako americký špion v Evropě. Náhodný zvrat osudu z něj učiní jediného člověka, který může uskutečnit tajný plán, jehož cílem je záchrana zbytku svobodného světa. Metcalfe musí okamžitě odjet do válečné Moskvy, aby tam vyhledal – a možná i zradil – svou bývalou lásku, primabalerínu Velkého divadla, která se mezitím stala milenkou německého diplomata. Povinnost Metcalfovi velí splnit zadaný úkol i za tu cenu, že ztratí vše, na čem mu ještě záleží. Jeho nesnadná mise totiž ovlivní směr, kterým se budou ubírat dějiny, a selhání je proto nemyslitelné....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/463591/tristanova-zrada-xQ4-463591.jpg 4.342
Literatura světová, Thrillery
Vydáno, Domino

The Tristan Betrayal, 2003

Kniha Tristanova zrada

Jardík50
22.10.2018

Ludlum nikdy nezklame. Ale tohle se mi fakt líbilo , protože se to odehrává v Moskvě za Stalina a doslova to na vás tou chmurnou atmosférou předválečného Svazu pohltí. Když to vezmu za sebe , tak právě díky prostředí jsem tuhle knihu přečetl asi s největším mimonapěťovým zájmem.

danny_21
25.03.2018

Tristanova zrada je dalším ze špionážních románů Ludluma, který opět probíhá podle zavedeného scénáře. Tentokrát jsme v Rusku v období 2 sv. války, americký špión vs čichově nadaný německý příslušník SS se zálibou ve vraždění strunou, politické hrátky mocných a opět nesmí chybět cukrová romance hlavního protagonisty vůči lepé baletce Světlaně. Moc nerozumím tomu vysokému hodnocení, no od špionáže čekám víc ve smyslu neústupnosti, krvavosti a dynamické akce - u Ludluma jsem to s výjimkou prvního Bournea stále nenašel - 50 %

Voliarty
28.06.2016

Dej sa odohráva v dvoch dejových líniach.
V prvej sa Stephen Metcalfe snaží v Rusku zastaviť tajomného Dirigenta a zabrániť prevratu a následne jadrovej vojne.
V druhej , flashbackovej, sledujem ako sa Stephen snaží zvrátiť dejiny a poraziť nezastaviteľnú nacistickú mašinériu. V pätách má pri tom nacistu s čuchom lepším ako komisár Rex a so záľubou v škrtení obetí husľovo strunou.
Obe linky sú dobre zvládnute, nerušia jedna druhú, obe dokážu držať v napätí a smerujú do jedného prekapivého a trošku smutného finále.

SPOILER: No hold, za všetko sa platí. A za mier vo svete sa platia ceny najvyššie.

Patapuf
22.05.2015

Je fakt, že sem od pana Ludluma čekal lepší parádu.... není to úplně nejhorší čtení, ale očekával sem prostě něco lepšího...

Corehead
16.04.2012

Musím nechtě přiznat,že dle mého soudu se jedná a nejslabší knihu od Ludluma z těch, které jsem četl.Děj i příběh jsou atraktivní,počátek války,intriky v tajných službách Německa i spojenců,život v Moskvě po stalinistických čistkách...ano,to je atraktivní dost a dost,ale jedna věc mně tam moc vadila a chvílemi působila i až směšně a nevěrohodně.Naprostá "dokonalost" hlavního hrdiny,který připomínal svou téměř nezranitelností a nesmrtelností Jamese Bonda....
Jinak nadprůměr,4 hvězdičky.