Noc trifidů

Noc trifidů https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12027/bmid_noc-trifidu-ViJ-12027.jpg 4 668 124

Trifidi série

< 2. díl

Sci-fi román volně navazující na Wyndhamův Den Trifidů. Fabule knihy se zaobírá nejenom hrozbou mimořádně agresivních rostlin, ale také vrozenou rivalitou lidí. Čtvrtstoletí po globálním oslepnutí lidstva se nevidomí i vidomí lidé neustále potýkají s hrozbou trifidů. Jak se zdá, trifidi se nejenom rychle učí, ale i mutují do nových forem a druhů. Lidé se brání, ale jedna lidská enkláva po druhé se hroutí pod náporem trifidích mas. Boj o existenci lidského druhu navíc přiostřuje náhlá ztráta slunečního světla. Hlavním hrdinou je pilot David Masen, jeden z mála letců komunity na ostrově Wight. David má za úkol dopravit do oblak Meteorologa, který má neznámému úkazu přijít na kloub. Letadlo však havaruje a Masen se po mnoha peripetiích dostává na průzkumnou loď newyorské komunity. Ta jej dopraví do New Yorku. Masen je oslepen vnějším pozlátkem komunity, záhy je však unesen a seznámen s pravým stavem věcí. Statečně se postaví na stranu odboje a bojuje proti uzurpátorovi, který hodlá ovládnout svět. 2. vydání... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Polaris

The Night of the Triffids , 2001

Evaneva
19.12.2017

Volné pokračování se dle mého názoru povedlo. Kniha je poutavá a čtivá.

koniklecka
18.12.2017 4 z 5

Dala bych 3,5. Začátek tak do poloviny je zajímavý a tajemný, jak má být. Konec, který připomíná akční béčkový film s romantickou zápletkou to trochu pokazil.

eva1959
30.10.2017

Dobré navázání na Den trifidů, povedlo se.

potika
04.10.2017 5 z 5

Skvěle napsané, i když jedna velká deprese.

hnusák
15.08.2017 2 z 5

Wyndham je jen jeden, o tom nemůže být řeč. Ačkoli jsem Den trifidů četl mnohokrát, Noc trifidů bude pro mne kniha jen na jedno přečtení. A do konce jsem dospěl jen proto, že jsem na dovolené měl jen tuto.

Jihorka
12.07.2017 3 z 5

Nebylo to vůbec špatné. Zejména část odehrávající se mimo americký kontinent, kterou vedle trifidů okořenila "sluneční záhada", byla velmi dobrá. Postavy byly vcelku uvěřitelné. Zajímavé bylo uspořádání amerického velkoměsta, byť tuto část jsem vnímala už jako příliš civilizovanou, přelidněnou a akční - prostě málo "trifidoidní". ;) Zklamal sladkobolný závěr.

Don-Leo
11.07.2017 4 z 5

Ze začátku mi trochu vadilo připomínání děje z první kniky, ale asi proto, že jsem to již četl. Zpočátku jsem se bál, že když je to jiný autor než autor původní knihy, tak jak to zvládne. Ale dobrý. Mě kniha bavila. S chutí jsem to přečetl.

wiix
29.06.2017 1 z 5

Uznávam, že hodnotiť, knihu, ktorú som nedočítala, nie je správne, avšak aj to je jeden z ukazovateľov - nedokázať ju prečítať, nudiť sa, strácať sa a nezistiť nič nové či zaujímavé. A to sa mi stáva málokedy.

Juryk
23.05.2017 3 z 5

Trifidi se vyvinuli, jsou větší a inteligentnější. Pokračování je to pěkné, ale je tam na můj vkus až moc akce na úkor atmosféry.

Metroušek
05.03.2017 4 z 5

Myslím, že fanouškové Dne trifidů budou spokojeni. Pochybuji, že by to v Americe vypadalo tak, jak autor píše, ale klady převažují nad zápory, a umístění na jiný kontinent pokračování rozhodně prospělo.

Hellrampage
17.01.2017 4 z 5

V tomto pokračovaní sa dostáva do úlohy syn Billa Masena - David. Príbeh začína pomaly, autorov štýl mi na začiatku knihy nesedel a pripadal mi, že sám autor je zmätený viac ako hlavná postava, ale po niekoľkých stránkach sa rozpísal a už sa kniha čítala sama od seba. Takmer okamžite som sa vžil s hlavným hrdinom a odhaľoval s ním zrady, prekvapenia a tajomstvá ukryté v "Novom svete".
Okrem Davida Masena sa mi páčil predovšetkým černoch Gabriel Deeds a optimistický Sam Dymes.
...čo všetko sa môže stať, keď sa rozhodnete stať pilotom...
Veľmi podarené pokračovanie legendárnej knihy Den Trifidú. 90%

Alessio25
29.12.2016 4 z 5

Po přečtení Dna Trifidů jsem byl moc zvědavý na to, jak Simon Clark zvládl navázat na dílo Johna Wyndhama. Povedlo se mu to opravdu velmi dobře. Kniha se čte moc hezky, děj má rychlý spád a člověk se nenudí. Jen v úplném závěru to bylo trochu přizažené za vlasy, když se z původních třímetrových kytiček za pár let stala dvacetimetrová monstra :-)

Edus
28.10.2016 5 z 5

Nepřímé pokračování mého oblíbeného Dne Trifidů mě kladně zaujalo a byť je o dost akčnější a výpravnější, zachovává podobný vypravěčský styl jako Wyndhamův román a rozšiřuje univerzum světa zmítaného trifidí apokalypsou.

Sice trošku skřípe osoba hlavního záporňáka (byť nepopírám, že je to zároveň originální pocta předloze z roku 1951), ale děj mě chytil natolik, že jsem se jen nechal unášet a byl zvědavý, co nečekaného se ještě naskytne. O překvapení v knize opravdu není nouze a považuji ji za důstojné "pokračování" legendárního románu.

Geramon
09.10.2016 5 z 5

Tedy protože Den Trifidů považuji za jedno z nejlepších scifi děl tak jsem se této knize dlouho vyhýbal. Dostal jsem ji jako dárek a dlouho jsem se neodvažoval ji přečíst.
Nakonec jsem tak učinil a byl jsem vskutku velice mile překvapen.
Protože tato kniha je minimálně tak dobrá jako Den Trifidů.
A možnááá že i lepší.
Opravdu paráda a určitě si jí přečtěte.

Budulman
12.09.2016 4 z 5

Pěkné pokračování po luxusním prvním díle, které neurazí.
Knížka se čte velice dobře, děj má spád, začátek až pekelně rychlý a čekal jsem, že se dozvím něco víc o úkaze, kterým druhý díl začal...
Na rozdíl od prvního dílu, kde nešlo až tak o trifidy, tady už hrají jednu z hlavních rolí. Což ale není na škodu.
Po mnoha zvratech jsem už čekal podraz úplně všude, ale naštěstí to už pak autor nepřehnal.
Za mě spokojenost.

Grety
11.09.2016 4 z 5

Ta evoluce trifidů byla trošku moc rychlá, ale i tak se mi toto volné pokračování líbilo.

PeterSmith
05.09.2016 5 z 5

Kniha postupně dobře navázala na předchozí díl. Výborné dílo. Škoda, že nemá další pokračování :(

MadlenkaM
17.06.2016 1 z 5

Příběhy o Triffidech se mi prostě nelíbí... Přijde mi to celé takové zmatené.

mazlak
30.05.2016 3 z 5

První půlka knihy mne ještě docela zaujala, ale dál jsem se prodíral textem jen ztěží. Nerad odkládám rozečtený příběh, ale u této knihy jsem to skoro opravdu udělal. Nakonec tedy tři hvězdy jako takový průměr. S knihou den trifidů se to nedá vůbec srovnat!

MissiPippi
06.04.2016 4 z 5

Bavilo mě to, to nemohu popírat. Čtivější je to dokonce i více než první díl. Jen konec se mi zdál už jen trochu přehuštěnej a oproti tempu na začátku to nabralo rychlý spád na úkor popisu. Člověk nestíhal vstřebávat všechny ty zvraty až jich nakonec bylo prostě moc. No a bez toho naprostého konce, kde se zjistilo, že čtvrtina civilizace je imunní bych se také obešla. Taková ledabylá zmínka na mě působila dost odflákle. Oceňuji ale snahu to celé uzavřít.

Účel pocty panu Wyndhamovi to splnilo skvěle. Není za co se stydět. Poklona panu Clarkovi za jeho úspěšnou troufalost.