Tři přání

Tři přání https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/299069/bmid_tri-prani-xj8-299069.jpg 4 1294 334

Říká se „do třetice všeho dobrého a zlého“ a pro Kettlovy sestry to platí trojnásob – jsou totiž trojčata. Rozumná Lyn se pokouší ustát roli vzorné matky, starostlivé manželky a úspěšné podnikatelky, aniž by přitom přišla o rozum. Její zdánlivě méně úspěšná sestra Cat, pracující v oddělení marketingu, se snaží nepřijít o vysněné dítě a o manžela, jakého jí každá závidí, a „chudák“ Gemma ani nemá co ztratit, střídá příležitostné práce, bydlení i muže. Ale je tomu opravdu tak, jak se na pohled zdá? Co když je ve skutečnosti všechno trochu, anebo možná dokonce úplně jinak?... celý text

Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Three Wishes , 2003

Jia
24.01.2017 5 z 5

Moc milá, příjemná knížka, pro mě to bylo pohlazení po duši. I když je to román, asi bližší více ženám než mužům, k červené knihovně má hodně daleko.
Autorka je sympatická, líbí se mi všechny její knížky a obdivuji její velkou empatii a smysl pro humor.
P.S. Je mi líto, že nemám sestry, nebo aspoň jednu :-(

seredomi
22.01.2017 5 z 5

Liane je tak geniální! Vždy má své knihy propracované a nejvíc miluji ty její nenápadné detaily, co vám o pár stránek dál prozradí pointu... Smekám!

Jane333
22.01.2017 4 z 5

Knihu jsem si koupila úplně náhodou, nikdy předtím jsem od této autorky nic nečetla. Na namátkový výběr to nebylo špatné, ale zase nějaká bomba taky ne. Hrdinky mi občas přišly spíše trapné, přesto mi byly nějakým způsobem sympatické. A i když mě kniha nenadchla úplně na sto procent, chystám si od autorky ještě něco přečíst.

mirunda
21.01.2017 3 z 5

Toto byla nejslabší kniha od autorky. Trvalo mi skoro 200 stránek, než jsem se pořádně začetla a než mě začalo zajímat jak to vlastně dopadne.

denisa7776
19.01.2017 5 z 5

Úplně mě ta kniha pohltila. Suprové čtení plné humoru i zápletek, dokonce jsem po dočtení byla zklamaná, že už je konec :D Rozhodně to nebyla poslední kniha od této autorky.

kikies
18.01.2017 4 z 5

Zatím jsem je přečetla všechny.... všechno, co od Moriarty u nás vyšlo! A musím říct, že jako celek je to fakt jedinečný kus práce. I jednotlivé kusy - buď je to zajímavá postava, aktuální problémy, nebo na první pohled nezajímavý člověk, s běžným životem a normálními problémy, za kterým se schovává citlivě a zajímavě podaný osud. Tak je tomu i ve Třech přáních. Normální ženy (nenormální snad jen faktem, že jsou trojčata), sestry s hlubokým vztahem, ale každá se svým vlastním životem - každá má něco do sebe, každá se k životu staví po svém. Je to krásně obyčejné, dojemné, smutné i veselé.... A nejvíc se mi líbí, že už je to několikátá kniha a přitom je to pořád jiné, pořád lákavé :-) Dobrá práce!

mschmidtova
17.01.2017 5 z 5

Autorka mě opět nezklamala. Miluju její knížky. Všechny! Dlouho přemýšlím, co mě na nich tak přitahuje. Jsou to příběhy. Miluju příběhy, ze kterých se můžu poučit. Ráda se dozvídám o tom, jak to mají ostatní, jak žijí, jaké problémy prožívají a jak je řeší. Ráda jsem s nimi v jejich příběhu a po dočtení knihy se mi po nich stýská. A přesně tohle autorka umí velice dobře.

iška
17.01.2017 4 z 5

Tuto autorku mám ráda a pět mě nezklamala.

adevis
12.01.2017 5 z 5

Od Moriarty jsem četla všechny, kromě Alice (na tu se už děsně dlouho chystám). Sedmilhářky stále vedou, ale Tři přání těsně za nimi. Kniha mě nadchla, protože jsem ji z tří čtvrtin dočetla za jednu noc, nedala mi spát. Vztah trojčat byl skvělý. Knihy od M. se krásně čtou. A po přečtení každé knihy si říkám, že by mě děsně zajímalo, jak postavy žijí třeba za rok, dva... Máte to stejně?

Andy82
12.01.2017 5 z 5

Mám tuto autorku moc ráda.

Mikik
12.01.2017 5 z 5

Tuhle autorku mám hrozně ráda, každou její knihu napjatě vyhlížím. Pokaždé má kniha skvělý spád, zajímavá životní témata, perfektně zpracované popisy postav i děje samotného a vždycky si nějakou postavu opravdu oblíbíte. A v tomhle případě všechny tři:-D. O tak praštěných ženách jsem už dlouho nečetla:-).

Veve721
12.01.2017 5 z 5

Myslím, že v tomhle žánru se nedal příběh zpracovat lépe. Je to jedna z těch knížek, které vám zůstanou v srdci navždy. Jste smutní, že už jste ji celou přečetli. Zastrčíte si ji zpátky do knihovničky a pak chvíli bloumáte po bytě a přemýšlíte, co budete dál v životě dělat. Neumíte se rozhodnout, co číst teď, protože se bojíte, že budete mít na další knížku přehnané požadavky v porovnání s diamantem od Liane Moriraty. DOPORUČUJU. Líbila se mi dokonce víc, než Manželovo tajemství. ;)

teli9845
09.01.2017 4 z 5

Příjemná oddechová četba, hodně jsem se nasmála a každou z hlavních postav jsem si musela oblíbit:) Byly praštěné a úžasné.

Tejezka
08.01.2017 4 z 5

Krásná knížka se silným rodinným příběhem, je až neuvěřitelný, jak moc můžou být sestry - trojčata propojené. Já jsem vždy toužila po sestře - dvojčeti, teď, po přečtení ještě mnohem víc. Trojčata jsem si hned oblíbila, mou oblíbenkyní byla Lin, její rodina byla skvělá a manžela jsem jí tiše záviděla. Gemmu jsem si též velmi oblíbila, moc jsem doufala, že se rozhodne, tak jak se rozhodla.. A Cat? Ta byla skvělá, jen mě mrzelo, že se jí štěstí vyhýbalo tolik obloukem. Bude se mi po rodině Kettlových stýskat.
Škoda jen těch chyb v knížce, těch je opravdu škoda, proto strhávám jednu hvězdičku..

PetraBery
06.01.2017 4 z 5

Lehce a svižně psaná kniha o trojčatech, která si žijí každá po svém a přesto se jejich životy prolínají. I když se v knize objevují závažnější témata, přesto se kniha čte téměř sama. Sestry byly vylíčeny reálně, všichni máme své chyby a je dobré si je uvědomit... A rodina a zdraví je opravu nade vše... Autorka mne nezklamala, další její dílo si ráda přečtu, její knihy mne baví.

Danago
05.01.2017 5 z 5

Knížka mě úplně dostala. Moc se mi líbila. Je velice krásně napsaná s humorem i s citem.
Dokonce sem se některých místech smála nahlas, a jinde sem měla v očích slzy dojetí, ani jedno se mi moc často nestává.
Je to moje 4 knížka od autorky a zatím mě nezklamala žádná z nich.
A navíc po dlouhé době knížka , bez překlepů a chyb.

veskr
05.01.2017 4 z 5

Knihu jsem četla jako třetí v pořadí od této autorky. První kniha Manželovo tajemství mně nadchla . Druhá kniha Na co Alice zapomněla byla na můj vkus zdlouhavější, ale Tři přání se u mě vyrovnaly Manželovu tajemství. Asi záleží, jak komu sednou postavy a děj a mně sedly. Mám ráda, když není život jednotvárný a nudný a to rozhodně život trojčat nebyl, takže jsem si tuto knihu užila a navíc jsem měla možnost ji přečíst mezi vánočními svátky, tedy v klidu a pohodě. Myslím si, že úspěch knihy u čtenářů závisí nejen na tématu, postavách a kvalitě autora, ale právě na momentálním rozpoložení čtenáře. No a v mých rukou se zřejmě tato kniha ocitla v ten pravý čas: ,, Takže za mně výborný ".

Martasek5
04.01.2017 4 z 5

Má třetí knížka od autorky. Neurazila, ani nenadchla. Prosté pohodové čtení, žádné zvraty, žádné WAU zde nenajdete. Trojčata mi celkem sedla,v postavách jsem se neztrácela.

evasamankova
04.01.2017 4 z 5

Další více než čtivá kniha Liane Moriarty. Oproti ostatním možná malinko slabší - první polovina mírně chaotická, ale vzhledem k tomu, že jde o její prvotinu, tak klobouk dolů!

Simona99
04.01.2017 4 z 5

Oddechová, možná trochu víc jednoduchá knížka...:) Ale jinak čtení na pohodu.