Tři mušketýři

Dobrodružný román odehrávající se v letech 1625 až 1628. Mladý d'Artagnan přijíždí do Paříže, kde se uchází o členství ve sboru královských mušketýrů. Poté, co se spolu s Athosem, Porthosem a Aramisem ubrání gardě kardinála Richelieua, získá přátele na celý život. Spolu s nimi se snaží rozplést intriky kardinála a milady de Winter, kteří chtějí zničit královnu Annu Rakouskou....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/39_/395873/tri-musketyri-YvZ-395873.jpg 4.5260

Tři mušketýři

Les Trois Mousquetaires (1844)

Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno:, XYZ

PlayEasy684
včera

Velmi tlustá a dobrodružná klasika, která má sice i trochu slabší chvilky (mylady uvězněna v Anglii), ale jako celek to funguje a my si nemáme na co stěžovat.

dia.riedl
28.11.2018

Konečně jsem se dostala k téhle knize.
První díl byl za mě lepší, dobrodružnější, úsměvný, milý, hlavní hrdinové jsou neuvěřitelní.
Ve druhém díle se všechno neskutečně táhlo a vše se točilo kolem té zatracené ženské.
Ovšem konec to vyzdvihl a vyplatilo se na něj čekat.
Sluhové našich Mušketýrů mě bavili celou knihu. Felton byl také dobrá a zajímavá postava! Jen Konstance u mě ke konci knihy poměrně klesla, nu což.
Dobré, příjemné čtení.

Claudius
14.10.2018

Klasický příběh čtyř mušketýrů o tom, kde se najíst, kde sehnat peníze a kde se nechat vydržovat nějakou (pokud možno bohatou a skoro vždycky vdanou) paničkou. Trochu jsem od toho pod vlivem filmů očekával působivé akční dobrodružství o ochraně královny, záchranách pan v nesnázích, snad i muže se železnou maskou. Ačkoliv mise pro královnu se objeví, a pannu v nesnázích zachraňují tak nějak celou dobu (byť poněkud pasivně), nečekal jsem, že v knize budou hrdinové řešit to, koho půjdou vyjíst který den, protože jsou všichni zase úplně švorc. Nemluvě o historkách o Porthosovi zneužívajícím pohostinnost jak nebohého hostinského, tak jeho vévodkyně.
Jak zde v komentářích již bylo zmíněno, Richelieu působí jako vznešený politik, co celou dobu s d'Artagnanem sympatizuje, a ne jako zákeřný intrikářský had, za kterého ho všichni mají. Král naopak působí jako sobecký, neschopný slaboch nemilovaný vůbec nikým. I samotní mušketýři, ohánějící se věrností ke králi, bez váhání pomáhají krýt milostné vrtochy královny.
Mimochodem (spoiler), když vám někdo dá tu důvěru a svěří vám pod zámek hlídat krásnou ženu s tím, že je to manipulátorka a zabijácká mrcha, které nemáte věřit ani slovo, a vy, přestože tohle všechno víte, se necháte sbalit, pomůžete ji utéct a zabijete vévodu z Buckinghamu, jste idiot.

SSTknihy
27.09.2018

Tři mušketýři, to je dokonalý koktejl romantiky, přátelství, lásky, intrik, akce, pomsty i humoru. Myslím, že heslo „jeden za všechny a všichni za jednoho“ mluví za vše. Nebo znáte nějakou jinou větu z románu, která by natolik zlidověla a přešla do běžného života?

Galadwen
10.07.2018

Není to špatné čtení, na tak starou knihu vyprávěné ve svižném tempu (první kniha podle mne lepší než druhá), ale mám neblahé podezření, že ve věku mé dcery by se mi kniha líbila víc. No, co člověk v deseti prošvihne, už pak těžko dohání :-)

Snehulajn
01.05.2018

Viděla jsem několik zfilmovaných verzí této knihy, ale žádná se ani zdaleka nepodobá knížce.
Velmi se mi líbyla, i když je pro mě moc tenká, ale zase se dobře čte. Doporučuji všem co mají rádi dobrodružství napětí a všechno co tato knížka obsahuje.

MDKrupka
17.02.2018

Moc pěkná kniha. Člověk se začte a nemůže se od knihy odtrhnout. Vřele doporučuju

knihovnička007
22.03.2017

Nádherná klasika, co víc napsat... každý zná... Přelouskala jsem před několika lety za hodně krátký čas, nádherná kniha :)

Peťulka8
09.03.2017

Tři mušketýři jsou klasika, je to skvělá kniha plná dobrodružství a přátelství. :-) Příběh je úžasně promyšlený a je v něm mnoho zajímavého.

Majdule
25.02.2017

Vydařený návrat po dvaceti letech. Příběh, který jsem jako dítě milovala, má pro mě pořád šmrnc a eleganci, je zábavný, výborně se čte, umí dojmout i rozesmát. Jediné, co se změnilo, jsem já. Najednou vnímám D'Artagnana spíš jako nezralého klučinu s přehnaným sebevědomím. Athose jako snobského chlápka, který svou uzavřeností škodí zejména sobě. Aramise jako okouzlujícího pokrytce a Porthose jako trochu jednoduššího chvastouna. A co hůř, ten mnou nenáviděný Rochefort se vlastně v ději moc neprojevuje, a když, tak buď plní rozkazy a při setkání s D'Artagnanem si ho (celkem pochopitelně) moc nevšímá, stvůru tedy nepřipomíná. To samé Richelieu, kterého vnímám spíš jako šikovného politika. Snad jen král je pořád stejný slaboch.
Tak si říkám, jak je budu vidět za dalších dvacet let?

RiverSong
29.06.2016

Tři mušketýři jsou klasika, které se prostě nedá odolat. Knihu jsem měla přečtenou za tři dny (a to jsem se přitom připravovala na testy do školy) a byla jsem nadšená. Kniha plná akce a zároveň i přátelství, které se jen tak nedá zlomit.

Lessana
29.03.2016

Príjemné čítanie s trošku pomalším tempom rozprávania na letné chvíle oddychu, v ktorom nádherne rezonujú rytierske cnosti hlavných hrdinov a kde sa môžete spoľahnúť, že zlo bude spravodlivo potrestané.

Atuin
01.02.2016

Jsem na tom úplně stejně jako Pink Martini kdesi v komentáři níže, dokonce i o ten papírový obal jsem při jednom ze stěhování přišla. Oni a Monte Christo jsou monumenty dávné éry mého dětství...

Je to pořád funkční kniha, když se chce člověk zašít funguje spolehlivě jako všichni tihle mistři. Pobaví na jedné straně kde je to prostě jen ženy, víno, zpěv a přinutí zpozornět na té straně druhé.Je to prostě pohár který nelze odsunout, lze ho jen znovu a znovu pít, či alespoň popíjet, protože byl a je bude inspirací pro další. 5/5

Mánička178
24.01.2016

Naprosto geniální... Před maturitou si člověk myslí, že klasika je jenom nutné zlo, s odporem se drtí dvojice autor - dílo, autor - dílo, autor - dílo... Teprve nedávno mě se zvědavostí přišlo na mysl, že by bylo vhodné čichnout k něčemu vyloženě klasickému a okusit, jaké že ty nabiflované klasiky vlastně jsou... V knihovničce mé mámy mě zaujala ta nejtlustší kniha, vydání ilustrované Adolfem Bornem... a nestačila jsem zírat. Neskutečně obdivuhodné - historický background, propracované charaktery nespočtu postav, různě proplétaný syžet, vykonstruovanost osudů a motivací hrdinů - prostě a jednoduše: WAU a za mě 5*****.

kacaabba
06.08.2015

Poslechnuto jako rozhlasová hra. Rozhlasová zpracování jsou minimálně 3. Jedno z toho využívá verše V. Nezvala. Jako rozhlasovka moc pěkné, určitě je čtivá i kniha.

Nunee
15.05.2015

Krásná klasika, doporučuji přečíst, ikdyž jste viděli miliardu filmových zpracování...

jaja1989
17.04.2015

Film je film.

Ryan
24.11.2014

Naprosto geniální, superčtivá kniha. Dobrodružná story v tom nejkvalitnějším balení, legendární postavy tří-čtyř mušketýrů, nevinná Constance, neodolatelná intrikářka de Winter a to všechno pod drobnohledem pravděpodobně nejslavnějšího kardinála francouzské historie. Dumas těch klasik světové literatury vytvořil víc, tohle je ale ta nejslavnější z nich a pro mě je to jedna z nejoblíbenějších knih vůbec.

notburga
30.09.2014

Zjišťuji, že jsem téhle knize křivdila. když nám ji ve škole předestřeli jako povinné čtení, něco se ve mně vzepřelo a udělala jsem si prachsprostý výtah z internetu. Odhodlala jsem se až po hodně dlouhé době, neb mě už nebavila různá televizní i hudební zpracování a chtěla jsem vědět, jak to bylo doopravdy.

Jedním slovem nádhera. Krásně čtivé i poučné (i když v zápalu nedočkavosti jsem většinu vysvětlivek k historickým tématům přeskakovala. I přes značnou objemnost si určitě knihu brzy přečtu zas.

gabio
25.08.2014

Knihu jsem četla asi pětkrát. Pokaždé se mi velice líbila. Jedná se o celkem lehké čtení a u Tří mušketýrů lze relaxovat. Doporučuji :)

Seraphin
19.11.2013

Kniha je strašně dlouhá a obsáhlá, hlavně po historických datech. Čekala bych více napětí a akce. Jediná vypjatá situace byla SPOILER když My Lady popravili. Jinak mě to docela nudilo. Rozhodně už jsem četla lepší knížky.

MayB2
11.11.2013

Ačkoliv už jsme doma měli dvě různá vydání, to s ilustracemi Adolfa Borna jsem musela mít!

Ivan F
03.09.2013

Aj keď je to klasika, nadšený som nebol, mohlo to byť podstatne kratšie.

Medvezh
21.01.2013

Musím říci, že je to v podstatě příšerný dobový brak se vším co k tomu patří - podivně přehnané náhody, zlomy na poslední chvíli, pokulhávající časová posloupnost a především výborná čtivost. Jakmile se tahle záležitost dostane do ruky, odmítá ji opustit. Dlouho jsem se podobné klasice vzpouzel, ale po přečtení jsem se zařídil do brzké budoucnosti - na polici už čeká Hrabě Monte Cristo.

Alix

Kdo by neznal tři mušketýry, kteří pak byli vlastně čtyři?
_______
šimek s grossmannem jich napočítali PĚT...............

Márinka

Dumas je moje "srdeční" záležitost :o)

Jíťa

Klasický a všeobecně známý příběh tří mušketýrů a jejich prvních dobrodružství. Plný lásky, přátelství, intrik a dobrodružství jak se na pravý romantický příběh sluší.