Třetí zahrada

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Co udělá mladá dívka, která přijde o všechno a zbyde jí jen zahrada planých růží? Sedmnáctiletá šlechtična Nella se ocitne v klášteře poté, co její otec prohýří rodinný majetek. Když se po dvouletém utrpení u bran objeví otec, který ji chce provdat, je přesvědčená, že je její zkouška u konce. Nalezne lásku u mladého medika Sebastiana, avšak je proti své vůli provdána za staršího knížete Nikolase Albrechta. Začíná tak svazek plný vášně, zrady, nenávisti i naschválů. Po mnoha útrapách je manželství anulováno a Nella se stěhuje na venkov, kde pozná svobodu, přátele a tajemství výroby parfému. Dokáže se Nella postavit na vlastní nohy a zapomenout na veškerá příkoří? Zbaví se kníže strachu, který před svou manželkou nebyl schopný odhalit? Historický román s mnoha decentně popsanými erotickými scénami, vypráví o přeměně naivní dívky v silnou a sebevědomou ženu. (Oficiální anotace nakladatele)...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/477330/big_treti-zahrada-LU9-477330.jpg 4.167
Nahrávám...

Komentáře (40)

Kniha Třetí zahrada

Renike
04. května

Docela zajímavá historická romance, taková netradiční a občas i překvapující. Konec možná předvídatelný, ale napsán zajímavém závěrem. Nelituji, že jsem přečetla.

KikinaBikina
25. dubna

Skvělá prvotina nadějné české autorky! Ano, objevuje se zde spousta klišé, ale to musí čtenář tohoto žánru již předem předpokládat. ;) Kniha se čte sama a autorka dokáže čtenáře rychle vtáhnout do děje. Budete se smát, plakat, rozčilovat, možná i červenat. Obálka knihy je nádherná, jen mě maličko zamrzela anotace, která prozradila až příliš. Každopádně knihu rozhodně doporučuji ostatním romantickým duším. ;)


Irsaf
19. března

Tahle knížka mě opravdu mile překvapila…
Vůbec jsem nevěděla co mě čeká a i jsem se trochu bála…
Teď už vím, že úplně zbytečně…
Ráda si od autorky zase něco přečtu…

vcela11
17. března

Nic jsem neočekávala, ale překvapilo. Nevšední příběh o silné ženě. Doporučuji.

Martina1725
15. března

Taková příjemná oddychovka. Čte se dobře a rychle a má i svou hloubku.

katpas76
17. ledna

Kniha mě upoutala krásným obalem a také autorkou, která je Češka žijící v Austrálii. Chtěla jsem vědět, jak po tak dlouhé době pobytu v zahraničí zpracuje historický romantický příběh zasazený do střední Evropy.
Příběh Nelly a Nicolase je příjemná love story. Nicolas mi byl sice od začátku hodně nesympatický, působil jako despota a protiva, ale ke svému chování měl své důvody, což se v knize posléze vysvětlí. Možná bych toto vysvětlení uvítala o něco dřív, protože bych jeho chování mohla více porozumět. Nella, která prožila dva roky v klášteře, si s sebou nese také jisté trauma, které čtenář úplně pochopí až na konci. Nella mi byla sympatická, mám ráda příběhy o ženách, které se postaví na vlastní nohy, jsou odvážné a vybočují z řady. Taková je hlavní hrdinka. Osudy dalších vedlejších postav (Dariena, Isabelly, Sebastiana, Marty...) hezky doplňují hlavní dějovou linku a mají v příběhu své místo. Popis erotických scén byl na můj vkus až příliš detailní, Prolog a epilog mi přišly zbytečné, myslím, že by příběh fungoval i bez nich. Celkově ale hodnotím knížku velmi pozitivně, knihu jsem četla se zájmem a těším se na volné pokračování, což autorka hezky naznačuje v bonusové kapitole.

Sirael23
16. ledna

Nejdřív mi to připomnělo Angeliku. Zhruba první třetina knihy mě moc nebrala, vztah mezi hlavními hrdiny mi přišel trochu přitažený za vlasy. Pak se vše o dost zlepšilo a já se mohla ponořit do příjemné romance. Rok 1797 je tedy podán dost romanticky, trochu pohádkově, ale to k žánru patří. Na českou prvotinu určitě nezklamala. A navíc má krásnou obálku.

Serky
10. ledna

Jedním slovem překvapení.
Nevěděla jsem co od knihy čekat, ale na konec to bylo dobré. Spisovatelka nám odvyprávěla zrychlenou verzi své pra,pra,pra.... babičky, ale podle všeho nezapomněla na nic důležitého.
Kniha je napsána tak, že vás nutí pokračovat ve čtení dokud nedojdete na poslední stranu. Čte se tak lehce, že jsem ji sama dala na jeden zátah. :-)

1