Tráva a vítr

Tráva a vítr https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/45860/trava-a-vitr-45860.jpg 4 17 3

Známá česká spisovatelka Anna Sedlmayerová (1912–1995) odhaluje ve svém napínavém psychologickém detektivním románu příběh o ničivosti pozdní milostné vášně, která vede až ke zločinu. Dva detektivní motivy, vražda starého důchodce a někdejší autohavárie populární jazzové zpěvačky, se zde prolínají a splétají v jeden celek, v jehož základu je tragická láska stárnoucí ženy k pozdě nalezenému milenci. ... celý text

aralka
28.06.2019 4 z 5

Škoda, že paní Sedlmayerová nepíše v současné době, bylo by to podle mého hodně zajímavé, nebojí se žádných témat, má velmi širokou slovní zásobu a vypravěčský talent... tahle psychologická detektivka byla povedená, nicméně souhlasím s tím, že ty věkové hranice působí fakt komicky, muž v 50 uvažuje o důchodu a sex pověsil na hřebík a žena ve 38 letech je v podstatě odepsaná, stará, osamocená a nežádoucí :-)

Rade
13.02.2015 5 z 5

Četla jsem již před mnoha lety, detektivka a současně psychologický příběh, vracela jsem se ke knize vícekrát. Dost působivé.
Popis umístění místa děje - fiktivní vesnice Dřevoulice v Českém Středohoří - se mi zdál docela přesný a tak jsme se dokonce pokoušeli při četných výletech do tohoto krásného pohoří podle popisu v knížce tuto ves identifikovat a ztotožnit se skutečným místem. Možná se nám to i podařilo... (možná taky ne, ale prostě raději věřím, že ano).
Jen jedna malá výtka: Popisovat ženu v 38 letech jako stárnoucí ženu je z dnešního hlediska již trochu úsměvné. Anotace je původní z doby vydání knihy; přičemž ano, i v knize vyzní hlavní hrdinka jako žena, která má v podstatě aktivní, a zejména milostný život za sebou. Už tehdy mi to přišlo dost zvláštní, a to jsem byla hodně mladá. (90%)

-A-
01.04.2014 3 z 5

Tato kniha se mi moc líbila.

Anna Sedlmayerová
česká, 1912 - 1995
1993  92%Dům
1964  87%Zelené pastely
1962  71%Pomozte mi, Terezo!
1965  73%Déšť ustal k večeru
1970  80%Grandlová brož