Transcendence

Transcendence https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/506875/bmid_transcendence-Yby-506875.png 4 199 49

Transcendence série

„V jiném životě byla moje navždy.“ Po nečekané tragédii se z profesora Nathaniela Hunta stane vdovec s miminkem. Najme si mladou, vzdělanou chůvu s nekomplikovaným životem, posedlostí divnými jmény a s klukem, s nímž se seznámila v supermarketu. Postupem času chůva zjistí, že o něm už leccos ví, avšak všechno se stalo ještě před jejím narozením. Ví o skryté jizvě na jeho hlavě, o jeho oblíbené pizze i o tom, že na střední podváděl při testu ze španělštiny. Zná fráze, které jsou mu povědomé, a prozradí mu vzpomínky, které ho vrátí o dvacet let do minulosti, kdy tragicky ztratil nejlepší kamarádku. „Bojím se, co se stane, až ti dojde, že nejsem ona.“ Transcendece je smyslná cesta, která odhaluje nové možnosti, zpochybňuje zažité názory a zkoumá odvěkou otázku: existuje život po smrti?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Red

Transcend , 2018

andulka1406
13.03.2023 4 z 5

Kniha mě hodně lákala svým tématem posmrtného života. Bohužel, tam toho bylo trochu méně než bych čekala. Čekala jsem asi něco trochu víc, co se týče "pátrání" po možné reinkarnaci atd. Swayze mi byla sympatická. O Nathanielovi jsme se toho zas tolik nedozvěděli (spíše retrospektivou). Griffin byl fajn, ale že by mě nějak extra zaujal se říct nedá.

Renka931
13.03.2023 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Zajímá mě téma reinkarnace a tohle je moje první románová kniha na tohle téma. Musím říct, že je to klidné čtení nemá zádrhel nijakou zápletku, ale přesto je velmi chytlavá. Těším se na další díly. Snad budou vydané brzy.

Mamka_cte
12.03.2023 5 z 5

První díl ze série Transcendence.

Na začátek musím říct, že kniha vyvolala strašně moc pocitů. Byla smutná, dojemná, vtipná a tohle všechno doplňovalo docela dost erotiky. Tuhle knihu si musí přečíst každý!

Kniha má převážně 3 hlavní postavy.
Swayze, jejího přítele Griffina a ovdovělého tatínka Nathaniela.

Do poloviny knihy jsem byla tým Griffin, ale potom už jsem přecházela z jednoho na druhého. Kdybych byla v kůži Swayze, tak opravdu nevím! Griffin je prostě všímavý a ohleduplný miláček, který je ještě k tomu hříšně sexy a vlastní Harleye. A na druhé straně je tu Nate. Tatínek malé Megan, ke které nejde si neudělat pouto. Ale to není vše, na povrch začnou vyplouvat jejich společné vzpomínky.

Autorka píše poutavě a od začátku knihy jsem nemohla přestat číst! Žádná postava mi nevadila a o to bylo těžší si vybrat tu, která se mi líbila nejvíce. Takže všechny!

Konec knihy byl šokující! A otevřený. Takže doufám, že má pro nás autorka přichystané pokračování! Nutně to potřebuji.

Myslím si, že kniha bude u mě soutěžit o štítek Kniha měsíce březen! Zasloužených 5 !

knihomolkazhor
09.03.2023 5 z 5

Tahle knížka vážně klame svojí obálkou.

Swayze mi byla od začátku velmi sympatická. Energická žena, která se snaží být tu pro lidi, na kterých jí záleží. Líbilo se mi, jak přistupuje k malé Morgan, bylo vidět, že ji má velmi ráda, ale nehraje si na její maminku. Nate mě moc bavil, jeho humor mě několikrát rozesmál. Jsem zvědavá, kam se jejich vztah posune v dalších dílech. Jediná postava, která mě trochu štvala byl Grif, ale jen asi první třetinu knihy. Sexy, krásný, hodný, vnímavý, chápavý, prostě absolutně dokonalý Swayzin přítel. Naštěstí se poté projevil jako člověk a dál už to byl normální muž z masa a kostí.

Příběh mě opravdu bavil, je čtivě napsaný a líbilo se mi spojení romantické linky s prvky tajemna a paranormálna. To jsem snad u žádné knížky ještě neviděla a vážně to bylo skvělé čtení.

Na konci samozřejmě přišel obrovský WOW moment, takže doufám, že druhý díl vyjde brzy a my se dozvíme jak je to s tímto trojlístkem hlavních postav dál.

EvikU.
09.03.2023 5 z 5

Tahle kniha se vymyká běžným romantickým knihám nebo celkově knihám ze života. Do příběhu jsem se ponořila hned od začátku, ubíhala stránka za stránkou. Nedala jsem ji pokoj, dokud jsem ji nepřečetla. Pojednává o možnosti, že je něco po smrti. Je něco? Nebo jsou to všechno jen náhody? Ale všechny informace, které o něm chůva jeho dcery ví, znát nemůže. Jsou to věci víc jak 20 let staré, věci, které se staly než se narodila Staly se kamarádce Nathaniela

Nathaniel Hunt je profesorem na univerzitě, právě přišel o manželku a doma má malou holčičku Morgan. Najímá si Swayze jako chůvu pro své miminko. Při bližším poznání vyplouvají na povrch věci, které ona zná, ale jak to? Swayze má svého přítele Griffina, který ale moc rád nevidí, že je u profesora zaměstnána. Po celou dobu se tento podivný trojúhelník prolíná.

Griffin mě trochu rozčiloval, jak se pořád urážel a Swayze mu dokazovala, že ho miluje. Je tedy fakt, že někdy k tomu měl pádný důvod, většinou ale ne. Spíš takové to mužské ego.

Kniha se četla moc dobře, konec co to jako bylo? Takhle napínavé. To se nedá vydržet, čekat na další díl. Musím říct, že jsem vůbec netušila takový konec. Moc se mi líbí, že to není klasický příběh, kterých už vyšlo spousta, které se sice dobře čtou, ale je jich už hodně. Knihu doporučuji všema deseti a děkuji za čtenářský zážitek.

valika0302
09.03.2023 5 z 5

Na knihu som sa veľmi tešila a zaujala ma na prvý pohľad. Anotácia sľubovala príbeh plný emócií, romantiky a štipky nadprirodzena. Za mňa splnil moje očakávania do bodky. Priznám sa, ešte som nič podobné s týmto námetom nečítala, preto originálnosť a jedinečnosť zápletky oceňujem. Swayze mala určitú "schopnosť" vedieť o veciach, ktoré prežili iní a to dokonca aj v čase pred jej narodením. Schopnosť nezačala fungovať na požiadanie a taktiež to nebolo pri každom človeku, ktorého Swayze stretla. No keď sa jej život pretne s Nathanielom, profesorom anatómie, zisťuje, že o jeho minulosti vie veľmi veľa a pamätá si veci, ktoré sa mu udiali pred 15 rokmi. Žiaden lekár nevie vysvetliť jej schopnosť. Život Nathaniela a Swayze sa opäť prepletie keď bude robiť pestúnku jeho mesačnej dcérke. Swayze má zároveň aj priateľa, Griffina, potetovaného motorkára, ktorý ju miluje celým srdcom a veľmi mu na nej záleží. Plynutím času Swayze Nathanielovi prezrádza čoraz viac, že vie o jeho minulosti. Až tak, že začne mať pocit, že to je niekto zosnulý, koho poznal. No bude to naozaj tak? *****************************************************
"Nate..." Zvednu bradu a podívám se mu do očí. "Bojím se, co se stane, až ti dojde, že nejsem ona."
*****************************************************
Kniha ma neskutočne bavila, emočne ma vyžmýkala a koniec ma úplne dorazil. Nutne potrebujem pokračovanie, pretože takto zakončiť knihu? Ufff Jednoznačne odporúčam, myslím si, že nesklame žiadneho čitateľa. Plus Vás "donúti" popustiť uzdu fantázie a vytvoriť si vlastný záver, aká by mohla byť pravda.
Hodnotenie: 5/5

helg_abooks
08.03.2023 5 z 5

Tak tato kniha byla veliký zážitek. Úplně mě vystřelila z bot. Nejsem úplný fanda polemizování o posmrtném životě, vyšší síle či reinkarnaci. Ale právě díky tomu to byl originální ,netradiční příběh.
Hlavní postava Swayze u psychiatra potká muže, kterého nezná. Ale přes to o něm ví věci, které nikdo jiný. Jejího přítele Griffina je těžké nemilovat. Jeho pozornost a ohleduplnost je neuvěřitelná. Jejich vztah už nemůže být lepší. Když v tom se ukáže, že ji přijali jako chůvu malé holčičky Morgan. Její ovdovělý tatínek není nikdo jiný, než muž, kterého potkala v ordinaci. A tím začíná jejich milostný trojúhelník.
Kniha se četla moc dobře. Autorka rozhodně umí čtenáře napínat. Ale teda ten konec ? Musím říci, že je to kniha u které jsem předpokládala totálně jiný konec. To se mi dlouho nestalo. Potřebuji další díl. A včera bylo pozdě !!

TerryDee
08.03.2023 4 z 5

Tahle kniha se na první pohled jeví jako romantický příběh s kapkou erotiky. Ale není tomu úplně tak. Je to příběh, jenž v sobě sebe téma reinkarnace.

Z počátku jsem si myslela, že si oblíbím hlavní hrdinku Swayze. Uznávám, že to neměla v životě jednoduché a tím, čím si musela projít bylo šílené. Nicméně nesouhlasím s některými jejími kroky a myšlenkami. Ale líbil se mi její přístup a vztah s Morgan. K té holčičce se chovala moc hezky.

Co se týče mužského osazenstva, tak tu máme dva hrdiny, a to Griffina (přítele Swayze) a Nathaniela (profesor a otec Morgan, u kterého bude Swayze pracovat). Přiznám se i bez mučení, že jsem jednoznačně tým Griffin. Potetovaný týpek, jenž vlastní Harleye a ještě k tomu je to chodící hřích a zlatíčko. V některých momentech mi ho bylo líto a chápala jsem, proč se tak choval. Nate to měl v životě těžké, nejdříve přišel v dětství o nejlepší kamarádku a první lásku, a později i o svou manželku, a tak zůstal sám s malou dcerou. Líbilo se mi, že díky Swayze se začal přibližovat ke své dceři. Jediné, co mi na Nateovi vadilo, byl fakt, že ve Swayze neviděl Swayze, ale někoho jiného.

Co pro mě bylo šokující, tak byl samotný závěr. Tohle jsem opravdu nečekala. Byl to šok. Co Vám budu povídat, nutně potřebuji další díl, abych se dozvěděla, jak tohle celé dopadne.

patricieG
08.03.2023 5 z 5

,, Byl jsem její prozatím. A ona byla moje navždy. Myslel jsem, že z toho bude napořád "

Tato kniha mě naprosto pohltila a okouzlila. Už dlouho se mi nestalo aby mi nějaký příběh takto sedl. Kniha je opravdu velmi čtivá a čte se téměř sama.
Příběh je hodně emociálně náročný, ale zároveň jsou tam i vtipné a erotické scény, které ale autorka nepopisuje úplně do detailu.

Hlavní hrdinka Swayze má zvláštní schopnost si vybavit informace o lidech, které vůbec nezná. Souhrou náhod Swayze začne pracovat jako chůva u profesora Nathaniela, kterého zná ještě z doby než se ona sama narodila.
Swayze má přítele Griffina, kterého nadevše miluje. Samotný Griffin se zdá jako naprosto dokonalý chlap, chápavý, vnímavý, pořádný a k tomu navíc sexy a jezdí na Harley.
Naproti tomu Nathaniel, kterému zemřela žena a musí se sám starat o malou dceru. Nathaniel je zničeny a zpočátku si k dceři nedokáže najít cestu.
Swayze se proto ocitá na hranici kde se rozhoduje mezi vlastním životem s Griffinem a pomocí Nathanielovi, který jí potřebuje a zároveň jí k němu táhne neznámé pouto.

Musím říct, že Nathanielova situace mi trhala srdce, ale zároveň jsem si oblíbila i Griffina, který je dokonalý a s jeho tetováním a motorkou naprosto sexy. Moc obdivuji Swayze, jak to všechno zvládla ustát, vůbec nevím jak bych se v její situaci zachovala.

Kniha je psaná z pohledu Swayze, ale jsou tam i části z Nathanielovi minulosti, které dokreslují celý příběh.

Konec knihy nabral úplně jiný obrat než by se zpočátku mohlo zdát, je opravdu šokující a zároveň otvírá dveře do dalšího dílu, který snad výjde brzy, protože první díl byl dokonalý.

reinkarnace romantika

Jewel E. Ann