Hrob mojej sestry

Hrob mojej sestry https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/418875/bmid_hrob-mojej-sestry-onO-418875.jpg 4 459 459

Tracy Crosswhiteová série

Sarah, mladšia sestra Tracy Crosswhiteovej, zmizla pred dvadsiatimi rokmi celkom bez stopy. Odvtedy Tracy premýšľa, čo sa naozaj stalo. Neverí, že Edmund House, obvinený a odsúdený za vraždu jej sestry, je skutočný vinník. Chce spoznať pravdu a postarať sa o spravodlivosť. Vzdáva sa učiteľského miesta vo svojom rodisku, úspešne ukončí policajnú akadémiu a zapadne do kolektívu detektívov z oddelenia vrážd v meste Seattle, aby zasvätila život „lovu“ ťažkých zločincov.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Aktuell

My Sister's Grave , 2014

Allla9
19.02.2021 5 z 5

Objevila jsem autora, který píše stylem, co mi vyhovuje. Napínavě a procítěně.

IHT
17.12.2020 5 z 5

"Naprosto fantasticke" bych nerekl, na to mi nektere veci prilis vadily - treba zcela opominuta dejova linka v zamestnani hlavni hrdinky (vpodstate jeji smysl byl jen ten, ze ji byly hazeny klacky pod nohy), nebo pomerne ploche charaktery nekterych postav...
Celkove to vsak byl velmi zajimavy pribeh a pekna verohodna zapletka. Urcite to ma dobry potencial pro filmove zpracovani :)
Ale hlavne me potesil zaver - narozdil od spousty jinych knih jsem z nej nemel pocit, ze je useknuty, odbyty - vyreseni bylo verohodne a vykreslene velmi prijemne :)
Celkove hodnoceni - spokojenost bez neprijemnych pachuti :) zaslouzenych 5 *

pavla67
01.12.2020 5 z 5

Knizka se mi velmi libila, napinave od zacatku az do konce.Skoda,ze je jenom jedna knizka od toho spisovatele v cestine.Vim, ze s Trecy napsal 5 knizek.

judith141
19.11.2020 5 z 5

Ze začátku jsem přečetla pár stránek, nebyl čas na čtení. Ale pak jsem tuhle knížku prolítla za dva večery! Doufám, že spisovatel nezůstane jen u téhle jediné a bude pokračovat:-)

iveta61
01.10.2020 5 z 5

Přečetla jsem "jedním dechem". Za mě pěkná, čtivá detektivka.

Aymira
27.09.2020 4 z 5

Poslední dobou mívám štěstí na knihy odehrávající se v nějakém zapadákově ve státě Washington. Zde jsou náhodou objeveny lidské ostatky patřící před dvaceti lety ztracené sestře detektivky ze Seattlu. Ačkoliv ve vězení sedí pachatel, který se tehdy k činu přiznal, ona přesto po celou tu dobu nepřestala pátrat po skutečném vrahovi své milované sestry. Rozpadl se jí díky tomu osobní život a nyní se vrací do místa svého dospívání, kde se setkává se známými lidmi a snaží se dobrat pravdy.

Velmi záhy je v knize naznačeno, že ne vše před oněmi dvaceti lety probíhalo dle pravidel. Já jako čtenář jsem díky tomu začala mít určitá podezření, ale nakonec jsem byla opět přelstěna. V ději se vyskytují retrospektivní kapitoly, které nám odhalují, jak to právě před oněmi dvaceti lety probíhalo. Zároveň je možné zažít zajímavý vhled do americké soudní síně - poté jsem čekala, že proces bude pokračovat, ale místo toho nabral děj na obrátkách a vše zakončila velká sněhová bouře... Kniha je nejen skvělým thrillerem, ale současně nutí čtenáře zamyslet se nad tím, zda je hledání spravedlnosti vždy tou nejlepší cestou.

koki.veru
06.08.2020 5 z 5

Nádherná knížka. Velice napínavý a silný příběh. Měla jsem i slzy na krajíčku. Víc takových knih.

Ulrika
03.08.2020 5 z 5

Naprostá pecka až do samého konce napínavé a konec mě dojal. Moje první kniha od R. Dugoniho a určitě nebude poslední ????

MarkétaI.
16.07.2020 5 z 5

Tracy nevěří, že Edmund zavraždil její sestru a trvá dvacet let než se případ posune dál..
Postupně mě kniha vtáhla do děje a já si říkala, jestli nastane nějaký nečekaný zvrat na konci. A ono to na konci opravdu nebylo úplně tak, jak jsem si myslela.
Kniha je zajímavá, čtivá a napínavá detektivka.

petrarka72
19.04.2020 5 z 5

Poutavě napsaný thriller s těžko odhadnutelným vývojem. A také zpráva o (nejen) sesterské lásce, dvojznačnosti dobrých úmyslů a podhoubí malých měst, které nemusí být vždy prohnilé.

Misute603
18.12.2019 5 z 5

moc vydařená kniha,nemohla jsem se od ní odtrhnout.
Pachatele jsem tentokrát vůbec neuhadla.Za mě super triller????????

Awča
22.11.2019 3 z 5

Zpočátku jsem tápala ve jménech a ani styl psaní mě neoslovil, možná to bylo kostrbatým překladem. Ale příběh byl zajímavý, byla jsem velmi zvědavá na rozuzlení, které mě opravdu překvapilo. Jako oddychovka na dovolenou, případně na 2 zimní večery, ideální.

Kerberos
01.11.2019 4 z 5

Celkem průměrná detektivka s překvapivým koncem.

ZuK1
28.10.2019 5 z 5

Tahle knížka mě bavila od první do poslední stránky a její čtení jsem si opravdu užívala ... velmi příjemná oddychovka, díky níž mi jedna delší cesta uběhla jako voda.

AlenaF
10.10.2019 5 z 5

Dobrá oddechovka, doporučuji.

Janaves
22.09.2019 4 z 5

Hezký příběh, chvílemi jsem se přemáhala, abych nebrečela. Ze závěru jsem byla překvapená.

Bustedka
19.09.2019 4 z 5

Taková ta klasická oddechovka. Nenadchne, neurazí.
Za mě ale plus, že je poměrně reálně ukázáno, jak může ztráta blízké osoby zacloumat vaším dalším životem

Schamila
28.08.2019 4 z 5

No - já bych ho pustila taky, a jak to dopadlo - děs, tak takový konec bych nečekala, dobrýýý - dalo se ….

Ticiana
16.08.2019 4 z 5

Kniha je podle mne spis takovej detektivni a pravnicky roman. Jen poslednich asi 100 stran je to thriller.
Od zacatku jsem vedela, ze kdo to ma na svedomi, jen jsem nechapala pricinu. Je to dobre napsany, i kdyz proces mi prisel z casti nudny. Ale je to podle mne takova oddechovka.

Bar16
23.07.2019 4 z 5

Začátek byl trošku táhlejší, i když se střídaly pasáže minulosti a současnosti a ty mě spíše častěji nutí do čtení, ale zhruba od půlky se příběh skvěle rozjel a takhle dojel až do konce. Jen je opravdu škoda, že je to zatím jediná autorova kniha, která vyšla u nás.

tajemství

Robert Dugoni