Hrob mé sestry

Hrob mé sestry https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/292735/bmid_hrob-me-sestry-1QL-292735.jpg 4 457 148

Tracy Crosswhiteová série

Tracy Crosswhiteová, detektiv seattleské policie, strávila dvacet let v pochybnostech a otázkách, co se doopravdy stalo s její sestrou Sarah. Opravdu ji znásilnil a poté zabil Edmund House, recidivista žijící ve stejném městě, který byl za tento zločin odsouzen? Tělo se ale nikdy nenašlo. Co když vše bylo ještě jinak? Případ byl sice uzavřen již před lety, ji se ale s výsledky vyšetřování nikdy nesmířila. V Housovu vinu prostě nevěří. K zásadnímu obratu dochází v okamžiku, kdy je nalezeno tělo Sarah. Tracy je odhodlaná odhalit pravdu stůj co stůj, ale temná a dlouho utajovaná tajemství, která vyplouvají na povrch, Tracy vystavují smrtelnému nebezpečí…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Jota

My Sister's Grave , 2014

sagasir
12.01.2017 5 z 5

Našel jsem si nového oblíbence

Tenhle příběh se jednoduše povedl a hlavně má grády. Pro české čtenáře to je první vetší seznámení s autorem a troufám si tvrdit, že řada z nich a stejně tak já netrpělivě vyhlíží vydání nějaké jeho další knihy u nás. Příběh jako takový se čte sám, nemá hluchá místa, pohltí vás už od začátku, není prošpikován částmi odvádějícími od hlavního děje a hlavně postupně správně a silně graduje. Hodně se mi líbilo a hodnotím to i jako povedený počin střídání kapitol z přítomnosti a minulosti. Obrovskou sílu pak má ona hlavní myšlenka celého děje. Co se doopravdy stalo se Sarah a kdo ji vlastně zabil? Tracy si myslí, že Edmund je nevinný, ale je tomu opravdu tak? A jaké to vlastně je žít přes dvacet s pochybami? Naštěstí já nic z toho nemusím řešit, ale rád si o tom přečtu. Také se mi líbí, že se kniha určitou chvíli věnuje i samotnému soudu. To ve většině detektivek chybí a možná je to škoda. I toto téma bylo kvalitně zpracováno, stejně jako celý námět knihy. Psal jsem, že příběh postupně graduje. To je samozřejmě pravda a Dugoni zvládá bravurně střídat napínavé pasáže s těmi kde najdeme napětí méně. Nudit se tak při čtení rozhodně nebudeme. Samotné čtení nám pak zabere klasický čas. Alespoň co se detektivek týče, jelikož Hrob mé sestry má konkrétně 392 stran. Jazykově nic nového nečekejte. Klasické střídání spisovné a hovorové řeči, kratší i delší věty. Jednoduše klasika. Nyní přejděme k postavám. Ty jsou velice dobře vypsány, mají hloubku, nenudí a hlavně Tracy si člověk velice rychle oblíbí. Vlastně ke všem postavám si čtenář dokáže rychle vytvořit vztah. Chválit musím i postavy ze zvířecí zvíře. Dva psi jedné postavy se rychle stanou vašimi oblíbenci. Dobrou známku v hodnocení by si zasloužilo i prostředí. Opět se setkáváme s malým městem. Tyto města vraždám docela sedí. Samotná jeho atmosféra je pak skvěle vypsaná. Autor dokáže být i popisný avšak ne až tak, že by to bylo přes čáru a i veškeré ostatní prostředí dokáže sepsat kvalitně a i díky tomu má kniha svou skvělou atmosféru. Chválit musím i skvěle zvládnutý závěr knihy. Ten příběh správně uzavírá a hlavně je správně vygradován a tak by to mělo být. Z celé knihy pak čiší profesionalita a je vidět, že si s ní pan autor dal práci.

Dugoniho Hrob mé sestry je svěží a čerstvý závan na poli kriminálek. Hlavně je také důkazem, že skvělé detektivky v současnosti nepíší jen seveřané a že nevychází jen u nakladatelství Host. Člověk to samozřejmě ví, ale není na škodu si to připomenout. Toto dílo mi dalo vše a dokázalo mě navnadit i na další autorovu knihu. Snad se jí dočkáme brzy. Nyní si už však můžete přečíst mé procentuální hodnocení této knihy a to je 100 %. Jak jsem psal, tak zde mi prostě nic nechybělo a vřele doporučuju četbu Hrobu mé sestry.

mulder
11.01.2017 5 z 5

Pro mě jedna z nejlepších knih, které jsem v poslední době četl. Kdybych nepotřeboval k životu spánek, čtu a čtu. Po všech stránkách mi tato kniha seděla, velká pochvala autorovi!

konicekbily
07.01.2017 5 z 5

Výborné čtení s klidným rozjezdem, objasňujícím prostředkem a zrychleným závěrem. Rozhodně si knížku nenechte ujít!

happy-smile
16.11.2016 4 z 5

Ze začátku mi trvalo, než jsem se do knížky začetla, a to díky častému střídání časových linií. Normálně mi to u knih nevadí, ale tady mi to trochu způsobovalo problém v soustředění se na děj. Jak už jsem se ale do toho jednou dostala, tak už to potom šlo samo. Samotná zápletka byla dobře vymyšlená a její rozuzlení překvapivé. Pojetí příběhu mi přišlo docela netradiční.

Daenerys
14.11.2016 4 z 5

Uplně to u mě nevyvolalo "wau efekt", ale četlo se dobře. Oceňuji celkem neotřelé pojetí.

Raymi
08.11.2016 3 z 5

Kniha se četla dobře, téma mě navnadilo už v anotaci.Nevadil mi ani soudní proces. Zavražděnou Sáru jako bych znala.Ale za mě to totálně zazdil konec.

perpe2a
22.10.2016 5 z 5

Skvělá, skvělá, konečně po delší době krimi, která má spád a výborný děj. Doporučuju, dávám 5 hvězdiček.

vyvodka
14.10.2016 5 z 5

Mělo to spád, bylo to napínavé a pro mě bylo rozuzlení nečekané. Prostě moc dobrá detektivka.

zuzana2599
14.09.2016 4 z 5

Dobré čtení, no tady jsem očekávala trošku víc. Nevím, ale nějak mě tento thiller nedokázal dost zaujmout a pohltit, tak jak to mám ráda. Místy, hlavně v právnické části, jsem se kapičku nudila, ale pak závěrečná část knihy můj dojem dokázala poopravit. Kniha má zde vysoké hodnocení, já dávám hvězdičky čtyři, tentokrát je to víc než dost.

Denisa.knizky
24.08.2016 4 z 5

Ctiva, mající spad i zajímavou zápletku, příjemné čtení a detektivka, kterou neni třeba se bát doporučit. V budoucnosti sahnu po autorovi znovu.

Channach
13.08.2016 5 z 5

Peckovní! Autor mě převezl na na celé čáře a já se moc těším na další díly. Více v recenzi v záložkách.

Lenka.Vílka
12.08.2016 5 z 5

První část je klasické vyšetřování. Mám ráda flashbacky a tady jsem si jejich množství užila. Sympatická policajtka (zdá se) proti celému městu, která chce zjistit, co se stalo s její sestrou a obětovala by tomu úplně všechno.
Druhá část se z detektivky přemění na soudní drama a rozhodně neztratí šťávu první části. Já většinou na soudní dramata nejsem (a jako kousky příběhu jiných knih mě většinou otravují...zdravím Jodi Picoult!), ale tohle bylo napsané naprosto bravurně (jestli vyjdou autorovi další knihy, ráda si je přečtu).
Proč si kniha zaslouží maximální hodnocení? Za to, jak si autor celou dobu pohrává se čtenářem. Jak odvádí jeho pozornost jinam. Posledních sto stran byla napínavá jízda a když mi došlo co a jak, a kdo je vrah...to jsem vážně nečekala!

kasavubu
12.08.2016 5 z 5

V poslední době jedna z velmi slušných detektivek. Příběh byl dobře vystavěný, v zásadě v něm nebylo nic nelogického. Postava hlavní hrdinky byla uvěřitelná, přirozená, na nic si nehrála, což u řady jiných detektivek nebývá. Ač byla v příběhu i milostná linie, oceňuji, že nesklouzla k červené knihovně. Rozuzlení příběhu bylo velmi zajímavé, vraha jsem čekala úplně jinde. Jediné, co bych mohla vytknout, že střední část příběhu se trošku vlekla, ale závěr to plně vynahradil. Dlouho jsem zvažovala, zda dát 4 nebo 5 hvězdiček, některé věci mi v příběhu úplně neseděly, ale nakonec dávám 5, tedy za mě spokojenost.

fis.rena
05.08.2016 5 z 5

Brilantní práce...víc není třeba dodávat. Skvěle napsané,napínavé a do pár desítek posledních stran jsem stále nevěděla co teda a kdo, sakra! :D velice osvěžující jsou probíhající slyšení,kde je podáván skvělý výkon z právnického hlediska.
Tleskám,paráda a budu se k ní vracet.

Ajuszka
02.08.2016 2 z 5

Prumerna kniha. Uz jsem teda cetla lepsi

irefir
01.08.2016 4 z 5

No, docela mrazivé čtení. Autor mě neustále udržoval v napětí, až do úplného konce. Zajímavá zápletka, neobvyklý konec. Pěkné.

kneslova
06.07.2016 4 z 5

Řekla bych dobrý začátek, slušný konec, ale zdlouhavý a táhnoucí se obsah mezi tím, dobré čtení na dovolenou, tak 3,5 hvězdiček

Danago
23.06.2016 5 z 5

Knížka je velice dobře , čtivě napsaná, je napínavá až do konce. Mě teda bavila od začátku do konce. Dlouho sem na podobnou knížku nenarazila.

klokan.1905
13.06.2016 5 z 5

Opravdu dobré čtení...
Líbil se mi jak začátek, ve kterém je současnost Tracy Crosswhiteové a její vzpomínky na sestru Sarah... Zabil sestru opravdu odsouzený Edmund House, nebo je 20 let zavřený ve vězení nevinný člověk? Také se mi líbila i pasáž právnická - bylo to moc hezky popsané... A konec byl opravdu výborný... Takže za mě mohu tuto knížku ostatním jenom DOPORUČIT.... za pět ;-) a těším se na případné další knížky od Roberta Dugoniho :-)

Hella
13.06.2016 3 z 5

Dobré to bylo, dobré! Sice mě trošku nudila právnická část, ale ten konec to naprosto vyvážil. Detektivek a thrillerů jsem už přečetla stovky a troufnu si říct, že žádná z těch knih neměla tak originální rozuzlení.

tajemství

Robert Dugoni