Továrna na sny

Továrna na sny https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/322974/bmid_tovarna-na-sny-c96-322974.JPG 4 756 201

Jednoduché kroky ke štěstí, které nosíme sami v sobě, proložené příběhy a fejetony že života v Londýně, Thajsku a na Bali.

lenamor
16.09.2017 5 z 5

Krásně napsaná kniha plná vlastních zkušeností ale i rad, jak se ničeho nebát a jít si za svým

Deena_
13.09.2017 5 z 5

Precetla jsem ji tak rychle! Nemohla jsem se odtrhnout..prectu si ji znova a pomalu..aspon 10x! Neskutecne inspirativni..nektere pasaze vam otevrou oci! Dekuju Anie :)

Veeria
04.09.2017 5 z 5

Jedinečná kniha, pohlazení po duši, jako kdyby k vám promlouvala kamarádka.... při čtení jsem cítila spřízněnost a podporu. Víc takových milých knih!

hana.hanigerova
02.09.2017 4 z 5

Ano, dá se koupit zde - https://www.tovarnanaradost.cz

iveta0686
02.09.2017

Dá de knížka zakoupit v tištěné podobě? Nikde jsem ji nenašla

Ver-ča
01.09.2017 5 z 5

Po celou dobu čtení jsem se musela usmívat a měla jsem pocit ,jako by mi to vyprávěla kamarádka :) A co si z knihy odnesu ? Ať děláte cokoliv,nevzdávejte to,jednou to vyjít prostě musí :)

Klara484
30.08.2017 5 z 5

Krásná kniha. Člověk se u ní pořád hloupě usmívá. Otevřela mi oči a ukázala, že můžu žít jinak, krásněji.

Nikyyy
30.08.2017 3 z 5

A co se mě nejvíc na knížce líbilo? Knížka byla krásná, ale jedna věta mě pobavila a chvíli jsem se na ni musela zamyslet.
Věta zní: ,,Nech mě už prosím tě na pokoji,knížky potřebují taky oddych". :)

Kiki22
29.08.2017 5 z 5

Moc milá knížka od nejspíš moc milé slečny. Motivační pasáže střídají humorné i smutné příběhy ze života, které mají ale vždy dobrý konec, protože především o to tu jde - abychom vše dokázali v dobré obrátit. Já se chvílemi ohromně bavila, chvílemi se ponořila do vymalovávání omalovánek a chvílemi přemýšlela nad tím, jak být pozitivnějším člověkem. Snad poprvé v životě jsem si do knihy kreslila, čmárala a psala... teď mám pocit, že je jednoduše moje! A vůbec se mi ta filozofie od Anie líbí. Protože víly a skřítci a mořské panny jsou! :) (za ty chyby v interpunkci bych sice normálně hvězdičku asi strhla, ale tohle je tak milé, že nechám plný počet :))

rada.klas
17.08.2017 4 z 5

Hrozně milá knížka plná krásných ilustrací a pozitivních myšlenek. Spoustu věcí si beru k srdci. :)
Jednu hvězdičku ale prostě musím strhnout za jazykovou stránku věci - chyby, špatně napsané čárky a stylisticky místy dost neobratná souvětí. Ve formátu blogu mi to vůbec nevadí, nicméně když už to chci přetavit do formátu knížky, bylo by fajn to vychytat. Občas to prostě trochu bilo do očí.

tatafa
07.08.2017 5 z 5

Musím říci, že ke knížce jsem původně přistupovala značně skepticky, protože nejsem úplně zastáncem východních filosofických směrů (např. ve stylu Čtyř dohod), a proto mne knížka velice mile překvapila.
Hlavně mne zaujala moudrost a nadhled, který dokáže autorka i přes své mládí předat, protože je to rozhodně velmi neobvyklé a inspirující. Přeci jen napsat knihu, nad kterou se dokáží zamyslet čtenáři více generací, a která je zároveň velice čtivá, to jen tak někdo neumí.
Zároveň je Továrna na sny knihou u které zcela nezáleží na tom, čemu člověk věří, protože nevychází pouze z jedné víry nebo filosofického směru, ale zajímavě propojuje naše křesťanské i východní myšlenky do jednoho celku ze kterého se může naučit de facto každý.
I když hlavní myšlenka je vlastně velice jednoduchá a možná proto na ní všichni zapomínáme - být dětmi, které věří a sní své sny...

Najkol1
07.08.2017 5 z 5

Velice pekne a motivovaně napsane. Moc se mi to libilo

New-radus
02.08.2017 5 z 5

O Anie jsem se poprvé doslechla od kamarádky. Zpočátku mi některé její citace přišly takové ploché. Nicméně postupně jsem začala sledovat blog, instagram a naprosto jí propadla. V podivném rozpoložení jsem se rozhodla knihu objednat s tím, že už jsem přišla o víc než o 300Kč. A udělala jsem dobře!
Knihu jsem se snažila si šetřit, přesto jsem ji přečetla za 3 dny. Je velmi inspirativní a je z ní cítit taková mladistvá nezávislost, což autorka uznává a několikrát naráží na to, že si můžeme myslet, že na to či ono je mladá...
Řekla bych ale, že je to čtení pro čtenáře otevřené a tolerantní. Pro čtenáře, kteří se chtějí nechat inspirovat, nechat se unášet příběhem ve své podstatě naivní snící holky, která jde vstříc čtenářům se srdcem na dlani. Ne hnidopichům, kteří očekávají propracovaný cestopis nebo všeobjímající jediný správný návod na život. Užila jsem si to, dostane čestné místo v poličce mezi podobnými knihami a budu se těšít na každý článek blogu a snad i další knihu.

Luciluc
01.08.2017 4 z 5

Poměrně dlouho jsem se rozmýšlela, zda si knihu koupit. Nakonec jsem ji dostala jako dárek k narozeninám od mého bratra a jsem ráda, že je knížka moje, že není jen vypůjčená, protože se k ní chci vracet. Čtu i blog autorky, ale kniha je zkrátka kniha :) Navíc s moc pěknými ilustracemi a povedeným konceptem.
Moc se mi líbila část "pošli to do vesmíru". Zastávám totiž stejný názor, že zákon přitažlivosti funguje a vesmír neslyší NE.
U kapitolky "Jak jsme jeli nomádit do Chorvatska" jsem se dobře pobavila. Ne, že bych se smála tomu, jaké měli Anie s Lukášem peripetie, ale líbilo se mi, jak to bylo celé podané - lehce a vtipně, i když jim to v tu chvíli asi moc zábavné nepřipadalo. "Ať děláte cokoliv, nevzdávejte to, jednou to vyjít prostě musí."
V kapitole "mám strach" jsem se doslova ztotožnila s jedním odstavcem, jako bych ho psala já.. "Víme, že duše nemůže umřít - protože prostě nemůže." ..:)
Kniha byla příjemným relaxem, zamyšlením, inspirací, radostí, tak "Žijme teď a tady, protože to je to jediný, co je momentálně jistý." Jo!

Devorah
25.07.2017 1 z 5

Kniha naštěstí zapůjčena v knihovně. Optimisticky tudíž hodnotím ušetřené peníze, negativně vynaloženou energii a můj čas na toto čtivo. Reálně musím říct, že kniha nejspíš není určena pro mou cílovou skupinu, obsahuje spoustu rádoby inspirace a motivačních vět, ke kterým se každý reálně uvažující člověk dopracuje sám.

karolina0346
24.07.2017 odpad!

Hrůza! Autorka vůbec neumí psát. Možná je myšlenka dobrá, ale jen o tom psaní není...

goldiex
22.07.2017 2 z 5

Je to vlastně docela milá malá knížečka. Jen nečekejte, že se dozvíte něco nového, protože všechny ty "hluboké" myšlenky jste už určitě četli někde jinde, možná ne jednou - a stejně to nepomohlo. Zbývá pár úsměvných příhod ze života na Bali a vzpomínky na dětství. Budiž.
Autorka si rozhodně protiřečí, když vám tvrdí, že na penězích vůbec nezáleží a že se máte radovat z maličkostí, například z toho, jak krájíte mrkev do polévky, současně se ale minimálně polovina knihy kolem peněz točí. Anie vypráví, jak s Lukášem neměli peníze a zoufale se je snažili vydělat. Proč, když na penězích nezáleží?
Také popisuje, jak ona sama od dětství podnikala a snažila se při minimálních investicích vydělat maximum, zkrátka vyráběla z prdu kuličku, jak to sama označila.
Obávám se, že takhle knížka je toho jasným důkazem.
Samotný text se vejde tak na 85 stran, zbytek jsou malůvky a prázdná místa a stránky s jednou větou, takže je to celé tak nějak uměle nastavované, aby se to vůbec dalo vydat jako knížka, přitom prodávané za nemalé peníze.
Poměr kvality a ceny? Za mě rozhodně palec dolů.

Pechule
21.07.2017 5 z 5

Jedním slovem: úžasná. V tak mladém věku napsat něco takového zasluhuje oprávněně 5 hvězd. Dávkovala jsem si ji a užívala si její čtení...A už teď je mi jasné, že se k ní budu ráda vracet.

Domini3
20.07.2017 4 z 5

Milé, sympatické, nenucené čtení obohacené o humor, který mi sedí. Určitě se k ní ještě vrátím :-)

AbigailBC
20.07.2017 5 z 5

Anie věděla, proč tam vložit vsuvky, které měly člověka nabádat k tomu, aby si od knihy na chvíli odpočinul. Já se totiž nemohla odtrhnout. Mám x rozečtených knih již měsíce - ale tuhle jsem zvládla za pár dní. I když jsem na ni chtěla použít klidnější tempo... nešlo to. Hltala jsem stránku za stránkou. Anie sleduji teprve pár týdnů, ale píše neuvěřitelně čtivě, krásně, vyzařuje z ní pozitivita, která je nakažlivá, stejně jako její motivační vliv.
Zbožňuju jí. Tu knížku. I Anie. Vlastně oba dva s Lukášem spolu.
Knížku jsem koupila jako dárek, ale asi si budu muset pořídit i vlastní výtisk. Nejen proto, že ji prostě chci mít taky, svojí, ale protože bych hrozně ráda podpořila lidi, jako jsou oni. Děkujeme za vás ♥

vesmír cestování štěstí rozvoj osobnosti, osobní rozvoj blogy

Anie Songe
česká, 1994