Toulky světem malířství

Základní průvodce dějinami výtvarného umění. Rozsáhlá výpravná publikace poutavým a velmi srozumitelným způsobem seznamuje s historií výtvarného úsilí člověka od prvních maleb na stěnách jeskyní až po současnost. Pomůže orientovat se v symbolice obrazů starých mistrů, která nemusí být pro laického obdivovatele krásy jejich děl úplně srozumitelná. Nabízí i výklad děl současných malířů. 400 stran, slovníček pojmů, seznam reprodukcí....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/11_/11453/toulky-svetem-malirstvi-F1a-11453.jpg 4.825
Literatura naučná, Umění
Vydáno:, Fortuna Libri (ČR)

The Story of Painting (1994)

Kniha Toulky světem malířství

Jadla
25.09.2017

Dostala jsem ji jako dospívající děvče pod stromečkem. Rozplakalo mě to radostí. Je to krásná knížka obsahem, formou i jistým poselstvím. Zabývá se velkými lidskými díly a není velikášská, je milá.

R.E.M.
22.11.2015

Výtvarné umění řazené chronologicky podle období, s výčtem charakteristických umělců a děl pro dané období. Splývající v rámci období, málo rozčleněné podle jednotlivých malířů, méně přehledné při hledání konkrétního umělce. Bohaté na informace, ocenitelné v rámci kvantity i kvality. Bezvadná analýza a komentář k vybraným reprodukcím slavných děl. Působivý průvodce malířstvím.

annihilation
04.04.2013

Knih o umění je možné sehnat desítky, ale upřímně - kolik z nich vám něco řekne? Tato obsáhlá publikace příjemně ukazuje vývoj umění v čase, vyzdvihuje jeho vrcholné představitele a hlouběji rozebírá jejich jednotlivá díla. Řekla bych, že laika zasvětí do tajů barev a člověka, který má umění zájem, potěší spoustou zajímavostí a připomene důležitá fakta.

dějiny umění

Wendy Beckett