Toulky minulostí světa 3

Toulky minulostí světa 3 https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/20354/toulky-minulosti-sveta-20354.jpg 4 9 2

Toulky minulostí světa série

Zlatá éra dějin: starověký Řím. Třetí díl je věnovaný dějinám starověkého Říma. Editor Zdeněk Volný.

Filomena1961
10.03.2023 5 z 5

Mé oblíbené období - starověký Řím, co dodat na tento díl nedám dopustit. Smrtí císaře Theodosia nastává, že se obě části říše vydávají vlastní cestou, ale pozor - západní ekonomiku dokonale rozvrátily nejen nepřátelské útoky, ale také i vysoké daně, inflace, arogantní a zkorumpovaná byrokracie. I když nechci, vidím v tom nějaké podobnosti.

Akana
10.11.2014 4 z 5

Tahle série leží podle mě trochu nezaslouženě ve stínu Toulek českou minulostí. Někomu možná chybí důvěrnější, odlehčenější tón Petra Hory-Hořejše, já ho ale zase tolik nepostrádám. Struktura hlavního textu rozšiřovaného glosami zůstala a plastický obrázek daného historického období se tudíž tvoří i tady, i když je výklad o něco sušší. A informací známých i málo známých jsou tu mraky. Mě mimo jiné pobavilo zjištění, že za nepravidelné rozvržení "krátkých" a "dlouhých" měsíců v roce vlastně vděčíme ješitnosti Octaviana Augusta, který nepřenesl přes srdce, že by měl měsíc pojmenovaný po něm méně dnů, než ten Caesarův (Iulius).

Kniha Toulky minulostí světa 3 je v