Toulky minulostí světa 1

Toulky minulostí světa 1 https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/20350/toulky-minulosti-sveta-20350.jpg 4 15 1

Toulky minulostí světa série

Od počátků dějin člověka po rozvrat velkých říší v Mezopotámii a Egyptě. První díl toulek minulostí světa se věnuje období od počátků dějin člověka po rozvrat velkých říší v Mezopotámii a Egyptě.

Filomena1961
09.03.2023 5 z 5

Kniha je určena pro obyčejné lidi, laiky, zaznamenává nejen základní dějinné linie, ale také i detaily, zajímavosti, reálie života. Začíná kapitolou Než se objevil člověk, součástí jsou přehledné evoluční dějiny člověka. Na otázku - Kdy jsme se stali lidmi, vyvstává daleko víc otázek jak odpovědí. Největší revolucí ve fylogenezi lidstva byl přechod od lovu k zemědělství a tím se ve své podstatě život člověka od kořene proměnil. Ze všeho nejvíc jsem se ponořila do Zrození civilizace od Sumerů, starověké Mezopotámie až po Egypt a civilizaci na Krétě. Úžasná kniha Zdeňka Volného a kolektivu doplněna perfektními ilustracemi Zdeňka Šindlauera a nechyběly ani snímky Arnošta Vašíčka a Zdeňka Volného. Knihu jsem četla opakovaně a stále jedním dechem.

Zdeněk Volný
česká, 1946