Vztek

Vztek https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/523334/bmid_vztek-6513d23476ad5.jpg 4 118 26

Touha série

< 2. díl

Všechno je podivně pokřivené – včetně mě. Vrátila jsem se na Katmerskou akademii, ale pronásledují mě zážitky, na které si pořádně nevzpomínám. Co jsem vlastně zač? Zrovna když se znovu začnu cítit v bezpečí, objeví se Hudson a žízní po pomstě. Chce mě a Jaxona navždy rozdělit. Jenže na nás číhá daleko větší hrozba. Upíří dvůr se mě snaží vtáhnout do nebezpečné hry. Jestli chci přežít, budu muset spolu s přáteli porazit nepředstavitelné zlo, a to vyžaduje oběti. Možná větší, než jsem schopna přinést.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

Crush , 2020

Bryel
15.12.2023 5 z 5

"Prosím, nenuť mě si vybírat."
"Nikdy tě nebudu nutit si vybrat, Grace. Jak bych mohl, když vím, že si nikdy nevybereš mě?"

Čtivá kniha, kterou jsou hltala, dokud jsem nebyla na poslední stránce. Moc se mi líbí ta lehkost a nadhled, s jakými příběh postupuje kupředu.
Grace se vrací na Katmer a okolo ní přibývá záhad a výpadků paměti. Co dělala po celé měsíce? Komu může věřit?
K velkému obratu se schyluje téměř celou knihu, jsou tu náznaky, přesto mě to naprosto dostalo..
Vyzvihla bych sarkastické dialogy, dobře fungující postavy a povedený milostný trojúhelník. Postava Hudsona je skvěle uchopená. Nedostatek akce a prvoplánovost za mě rozhodně nelze vytknout.
Vztek se mi líbil snad ještě víc než Touha. Moc doporučuju! A budu se těšit na další zakousnutí.

"Lidé se bojí toho, čemu nerozumějí. Vždycky se báli a vždycky se bát budou."

KajinaH722
10.12.2023 5 z 5

(SPOILER) Tím že jsem četla první díl Touha a konec se zvrtnul, tak jsem musela sáhnout i po druhém díle.
Vůbec toho nelituji právě naopak mě druhý díl bavil a dokonce jsem si oblíbila Hudsona.
Sice se stal z toho i takový milostný trojúhelník, ale vůbec by mi nevadilo,kdyby Grace se v dalším díle ještě k Hudsonovi sbližila. I vzhledem k tomu, jak to dopadlo s poutem druha a já měla takové tušení,že se to stane. No jsem velmi zvědavá, co se vše stane ve třetím díle, protože den druhý byl hodně rozsáhlý, ale každá krátká kapitola mě velmi bavila,takže se těším až vyjde další díl. Jen mě mrzí,že tam nebyla ta část, kdy Grace ztratila paměť po dobu,co byla s Hudsonem, tak nevíme,co se mezi nima stalo, jen že spolu neco prožili,ale nevíme co přesně a Hudson byl z toho špatný,takže měli k sobě zřejmě blíž a jak moc to se snad dozvíme v dalším díle.
Za mě super série pro teenagery :)

Lucie.H
29.11.2023 5 z 5

První díl jsem přečetla jedním dechem, druhý měl spousty částí které byly roztahané a místy nudné. I tak mě, ale kniha velmi bavila milostný trojúhelník byl naprosto vynikající, nebyl klasický jak jsme zvyklý. Sice vám v půlce knihy dojde jak to všechno asi bude, ale i tak vás kniha nepřestane bavit. Na 3 díl se neskutečně těším a doufám ze tu brzo bude.

Adris
29.11.2023 3 z 5

Od prvního dílu jsem se nemohla odtrhnout. Zato druhý měl nudné části. Stále je tam hodně akce. Seznámíme se s Hudsonem, jeho a Jaxonovou rodinou, zajedeme ke Krvaně, odhalíme Fintovo tajemství, přidáme do party další kamarády... Co mě zklamalo, byly nelogismy, které tu nemůžu rozvádět. Ale zkrátka "násilná" a zbytečná manipulace s charakterem postav a jejich city. Kdyby si to autorka lépe rozvrhla v 1. dílu, nemusela by to ve 2. tak drasticky předělávat. Je to velice okaté. Kdo čte dostatek YA a NA fantasy, jako já, bude snad hned po 100 stranách tušit všechno. Že je to směska jiných fantasy, to už víme. Každopádně i ten vtip se někam celkem .. vytratil... Grace, Hudson i Jaxon mi přišli spíš otravní než vtipní.
Další díl si přečtu, ať vím, jak to autorka splácala dál. Ale bohužel. Za tři. Lepší to není.

Matri
24.11.2023 5 z 5

"Takže létání je snadné. Stačí jen soustředit se.“
„Na šťastné myšlenky?“ ucedím suše.
Vyprskne. „Jsi chrlič, ne Petr Pan.“

Po druhom diely tejto, pre mňa, úžasnej série som absolútne emočne vyšťavená. Ale v tom najlepšom slova zmysle.
Kniha je opäť nesmierne pútavá a akčná, čomu pomáhajú najmä krátke kapitoly a tá nadsázka, s akou je to celé písané. Nič sa neberie zas tak vážne - je to miestami až milučko bizarné. Séria je určená asi skôr násťročným (a to teda už pekne dlho nie som) ale mňa to nesmierne baví!!!
A ak som si myslela, po prvej časti - aká parádna jednoznačná romantická linka?... tak druhá časť ma zosadila z tohto obláčika. Nič nie je absolútne jednoznačné.
Kniha ma rozosmiala, bola plná akcie a pár krát mi aj zlomila srdiečko. Vyzdvihujem úžasné sarkastické dialógy, najmä medzi Grace a Hudsonom. Práve Hudson je novou dôležitou postavu, ktorá nám to všetko komplikuje...
Musím sa ale priznať, že mi začala dosť liezť na nervy Grace... Používa TAK dvojitý meter vo vzťahu k Jaxonovi a Hudsonovi. Čo jej u jedného vadí, u druhého nie, a naopak. Všetko chce pritom zvládnuť sama... a nakoniec sa musí aj tak len spoľahnúť na nejakú pomoc, silu, schopnosť či energiu od "niekoho".
Dej sa síce nesmierne skomplikoval, ale o to výživnejšie čítanie to je, a ja sa neviem dočkať, čo nás čaká ďalej. Koniec wooow! Veľké odporúčam!!!

"Prosím, nenuť mě si vybírat.“ Víčka mi poklesnou a začínám se ztrácet.
Ale slyším jeho hlas, když pronese: „Nikdy tě nebudu nutit si vybrat, Grace. Jak bych mohl, když vím, že si nikdy nevybereš mě?“

jitka_dankova
21.11.2023 5 z 5

Druhý díl nečekaně dobé teenagerovské urban upíří ságy (celkem nás čeká šest dílů). Je naivní? Ano. Velmi dramatická? Jasně. Srdceryvná, přehnaná, plná rozpolcených vztahů a hrdinství a velkých gest? Jasně. A vůbec mi nevadilo se ponořit do takové překombinované jízdy pro puberťačky, autorka totiž vážně dobře píše. Z nadhledu, s nadsázkou, trefně.
Tento díl navíc dává milostným trojúhelníkům úplně nový náboj a ač je bytostně nemám ráda, tohle mne taaak bavilo. Velmi! Hudsona jako novou postavu jsem si doslova zamilovala a jeho komentáře byly osvěžující. Myslím, že jde snad o nejlépe použité téma ztráty paměti, jaké jsem kdy četla. Umožnilo tolik bizardních situací!
Je neuvěřitelné, kolik toho autorka do knihy naskládala a co dokázala jakštakš logicky propojit dohromady - nečekaná přátelství, navazování vztahů, odpuštění, tajemství, objevování vlastních schopností i krásy magických bytostí (draci, vlkodlaci, čarodějky, chrliče), ale bohužel i smrt přítele a špatná rozhodnutí a jejich důsledky. Už se těším, čím mne překvapí další čtyři díly z tohoto naivního puberťáckého světa.