Losí hovno

Co se asi stane, když se zajištěný muž středního věku žijící ve Frankfurtu dozví, že po své pratetě zdědil statek ve Švédsku? V práci ho to vlastně už moc nebaví, jeho partnerský vztah se ocitá na bodu mrazu. Možná by mohl statek prodat, vzít si na rok dovolenou a procestovat s Tanjou exotické země. Ano, to by jim jistě prospělo. Nebo by mohl trávit každé prázdniny ve Švédsku... Ale také by mohl dát výpověď a splnit si svůj sen napsat knihu. Stát se spisovatelem. Spisovatelem v holinách na švédském statku. Na samotě, u jezera, obklopen hlubokými lesy. Proč jenom Torstenův otec o Gödseltorpu říká, že je to zatuchlá díra plná vypatlanejch debilů? Je to tak, ve Švédsku nežijí jen vcelku přívětiví století staříci, ale i Ragnar Hedlund a jeho šišlavý syn Ole-Einar, člen motorkářského gangu, muž ve flekaté kombinéze, který připomíná sériového vraha u benzinky z hororu Stephena Kinga, a mnoho dalších figurek, jež Torstenovi zpestří jeho vizi idylického života spisovatele....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/268279/losi-hovno-268279.jpg 3.8154

Torsten Brettschneider (1.)

Literatura světová, Humor, Romány
Vydáno:, Jan Vašut

Elchscheiße (2014)

Počet stran:240
Jazyk vydání:český
Překlad:Daniela Margoliusová
Edice:Joel
Vazba knihy:pevná / vázaná s přebalem
ISBN:978-80-7236-977-5

Kniha Losí hovno

marara

Anotace této knihy vypadala o trochu lépe než její obsah. Sice jsem se smála (a to jak naivitě hlavního hrdiny, tak ztřeštěným situacím, do kterých se dostával), ale nic víc v románu nebylo. Mám teď období, kdy mi knihy, které čtu připomínají ty, které jsem už četla. Tady atmosféra připomínala Stoletého staříka, hlavní hrdinové však byli diametrálně odlišní.

IHT

Precetl jsem to rad a jednim dechem. Nebylo to vubec spatne, i kdyz misty ponekud pomalejsi. Dovedu si to predstavit jako film - to by panecku byla jizda!! Urcite v podobnem silenem duchu jako finsky "Heavy trip", ktery mi to misty trochu pripominalo. :)
Prazdninova oddychovka, jak ma byt - za mesic si to asi nebudu pamatovat, ale to nicemu nevadi ;)

T800

Já se Hovnem bavil. Je to svižné, vtipné a dobrodružné. Od první stránky jsem se smál až do samého konce. Tady nené co řešit, za pět. Torsten je borec a já si nenechám ujít jeho další dobrodružství. Vřele tento příběh doporučuji a doufám, že další dvě knihy v této sérii budou mít stejného ducha, když už to hovno nezůstalo.

Peťulka3

Velmi vtipná kniha. Povedený příběh.

alena4154

Taková odlehčující četba. Nic náročného.

harena
15.09.2018

"Titul je sice nezvyklý, nicméně markantní a nepřehlédnutelný".

Skvělá humorná knížka. Jestliže čtu knihu, u které se celou dobu usmívám a po jejím přečtení mám radost, dobrou náladu a chuť do života, pak si u mě knížka zaslouží jistě pět hvězdiček. Miluju autorův smysl pro humor, skvělé hlášky, je to příjemné oddechové čtení plné překvapení. Děkuji naší milé paní knihovnici za doporučení a jdu číst hned druhý díl. Severské thrillery si nechám na jindy. :)))))

niki-chan
05.09.2018

Celkem dobrá a vtipná kniha o budoucím autorovi bestsellerů z Německa, který vidí svůj idylický život v malé zapadlé vesničce ve Švédsku. Nejlepší byl závěr knihy, už jen ta představa bitvy :D

ela1972
24.06.2018