Kajmaní lejno

Kajmaní lejno https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/296899/bmid_kajmani-lejno-AoD-296899.jpg 4 81 24

Torsten Brettschneider série

Torsten Brettschneider, autor zatím jediné knihy, ze všech stran slýchával, že napsat druhý úspěšný román bývá skutečný oříšek. Správnost tohoto tvrzení poznává na vlastní kůži. Nápady a témata nepřicházejí, taktak popsané stránky rukopisu létají do koše a k hlubokému spisovatelskému bloku se přidávají problémy na poli milostného života. Torsten proto po delším odmítání podlehne návrhu svého otce, který mu nabízí tvůrčí dovolenou v Kostarice, kde by se mohl setkat se všemi přáteli. Vedle táty tam na něj čekají Renate, sociální pedagog Rainer a bývalý norský odbojář Bjørn. Zbývá jen koupit letenku, zabukovat pobyt a nastoupit do letadla. Tak tedy PURA VIDA, Torstene!... celý text

Literatura světová Humor Romány
Vydáno: , Jan Vašut (Vašut)

Kaimankacke , 2014

Terva
10.03.2017 5 z 5

Autor bestseleru s venkovskou usedlostí ve Švédsku si vyrazil do Karibiku.
Jak je známo, druhý román je ten nejtěžší.
Losí hovno bylo úspěšné, ale tady má pan spisovatel blok a musí nutně na dovolenou.
Přivítal bych jeho nenapsaný román o Vikingské sektě v Laponsku, která usiluje o převzetí moci nad světem, ale Karibik je Karibik.
Nikdo netuší, co se stane.
A když prý ta ekologická smažka neví co dělá a brzy se dostane do průseru – je nutné vyrazit. Rainer musí být zachráněn, ne.
Je tu stejné obsazení, jako v prvním románu, jen Linda je kdesi v Laponsku (?) a Torsten jede za teplem a svými přáteli.
Musím přiznat, že ačkoliv je děj tohoto románu prostě úžasně jednoduchý, smál jsem se skoro na každé stránce. Lars Simon umí se svýma postavama pracovat a nebojí se je dostat do jakékoliv svízelné situace.
Jako nejgeniálnější mi připadala scéna se záchodem u cabinas, kterou si Torsten pronajmul. Ale tomu všemu předcházela velmi komická cesta a vše kolem příprav na dovolenou, pláže a vedro....klid, ticho, duševní harmonie, ne.
Naštěstí, již z předešlého románu jsem věděl, že na konci knihy je malá příručka Španělštiny, nenechal jsem nic náhodě a vyřčená neznámá slova jsem si hned našel, abych lépe pochopil. Nenašel jsem však, co znamená siebenunddreissing, ne.

Malá ochutnávka.
Hodně tlustá, zelenkavě blyštivá moucha sebou hlasitě plácla o sklo pootevřeného okna. Zřejmě se před malou chvílí vznesla z nějakého kravince a zamířila k mé kuchyni s pevným odhodláním totálně mi sebrat chuť k jídlu. Má, co chtěla................

Lehce se to četlo, dobře se u toho smálo, příběh je plný překvapení a kajmanů.

Já vím, napsal jsem to nabubřele a příliš vzletně, ale uvědomil jsem si, že mě právě zachvátila relaxační poetika.

Vybral jsem několik citátů a zakajmanoval jsem je Simonovi do análů. Nejlepší citát jsem si nechal až na konec tohoto komentáře:

Tady by náš křik fakt nikdo neslyšel........

laepus
24.10.2016 4 z 5

Stejně ulítlý bizár jako první díl. Je to trošku slabší po dějové stránce (zápletka skoro žádná a napínavé je to až ke konci), ale na druhou stranu je to jazykově propracovanější a vtipnější - hlášky se sypou a fungují. Konec nabízí jasný směr ke třetímu dílu - snad to udrží v budoucnu autor na této úrovni a nebude se jen opakovat pořád dokola, protože už ty první dva díly byly vystavěny de facto na stejné kostře - odjezd do nového prostředí mezi naprosto bláznivé postavičky. Jsem zvědav.

Pivísek
04.10.2016 3 z 5

Vtipná, ale ne tak dobrá jako první kniha. Průměr...

magnolia
01.08.2016 3 z 5

Nejdříve jsem měla pocit, že je to o dost slabší příběh, nežli první kniha o Torstenovi. Ale po delším rozjezdu jsem se zase naladila na autorovu notu, smířila se s tím, že ne všechno je tak vtipné a některé postavy mě zatraceně štvou (což bylo záměrem) - a na konec jsem se zase dobře pobavila i zasmála. Oceňuji nápady i humor, je to další oddechovka na dovolenou - nebo i po ní.

Lars Simon
německá, 1968