To na tobě doschne / Das trocknet an dir

To na tobě doschne / Das trocknet an dir https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/39153/to-na-tobe-doschne-das-trocknet-ad-dir-39153.jpg 4 414 76

Povídky spisovatele Ivana Krause o jedné letenské rodině navazují na první příhody obsažené v naší dvojjazyčné, česko-francouzské knize Rodinný sjezd / Réunions de famille. Stejně jako Ivan Kraus se neustále při svém kočovném povolání herce stěhuje z Německa do rancie, i my jsme přestěhovali jeho povídky z francouzštiny do němčiny. Pro středně pokročilé.... celý text

alfinha2321
06.06.2015 3 z 5

Tak jsem se na základě doporučení dostala k téhle útlé knížečce, kterou jsem četla kdysi dávno v dětství, na kterou jsem zapomněla a až při čtení tipů na humoristické knihy matně rozpomněla. Bohužel musím konstatovat, že jsem si opět potvrdila to, co už několikrát - k filmům a knihám z dětství se člověk nemá vracet v dospělosti, pokud si chce uchovat bombastickou vzpomínku na super vtipnou nebo zajímavou knihu (nebo film - tohle se mi stalo i u Nekonečného příběhu). Protože je (alespoň pro mě) jen málo knih, které jsou tak super naspané, že přečtením v dospělosti nijak nevybledne vzpomínka na čtení v dětství.
Za ta léta se mi asi změnil smysl pro humor a marně hledám knihu, co by mě rozesmála, rozřehrala na celé kolo. A ani tahle povídková knížka to nebude, je sice místy úsměvná, ale záchvaty smíchu jsem nad ní fakt neměla. Takže prosím, až si zase budu chtít příště osvěžit nějaký bombastický kulturní zážitek z dětsví, vymluvte mi to...

leoni555
19.03.2015 5 z 5

Úžasná kniha, která dokáže pobavit i v krušných časech :)

motolka
11.03.2015 3 z 5

Fajn oddychovka a jedna z jeho nejlepších knih. Pobavila mě a rozesmála :o)

andy1436
02.02.2015 5 z 5

Super kniha, hrozně jsem se u ní nasmála. Mám v plánu si ji přečíst znovu. :-) Za mě doporučuji!

Chana
04.01.2015 4 z 5

Velmi pěkně napsaná kniha, svým jemným humorem mě mnohokrát rozesmála. Autorův styl (alespoň zde) není chladný a krutý ani výsměšný, určitě si přečtu i další jeho knihy.

hadak
24.12.2013 4 z 5

Moc fajn čtení pro pobavení a pro zasmání. Ivan Kraus jednoduše nezklame a ve svých povídkách rozdává dobrou náladu a humor plnými hrstmi.

Hanka Rose
05.11.2013 3 z 5

Bavila mě!

studentice
18.07.2013 4 z 5

Veselé povídky, které potěší a okamžitě zlepší náladu:)

Skjaninka
08.06.2013 4 z 5

Humor mám rada a na túto knihu som sa tešila, ale musím priznať, že som čakala viac. Rodinné príbehy, nad ktorými sa človek pousmeje, ale aby sa pri tom váľaľ od smiechu, to nehrozí. Radšej siahnem po Saturninovi, než po tejto knihe.

juvelinokivi
24.01.2013 5 z 5

Nejlepší povídková kniha Ivana Krause, jakou jsem od něj četla.

Teuška
15.04.2012 4 z 5

Milá oddechovka, která místy opravdu skvěle pobaví. Krausovi museli být pekelná rodinka :).

Heide
18.02.2012 5 z 5

Už dlouho jsem se u knihy tak nezasmála. Jedním slovem - skvělá!

OldaB
24.10.2011 2 z 5

Nevím proč, ale kniha mi vůbec nesedla, a to sám sebe považuji za milovníka humoru. Některé pasáže mi připomínaly spíše Steklače a jeho Boříky, ovšem v horším provedení. Občas jsem se uchechtl, ale že bych se za břicho popadal, to rozhodně ne.

kmenicka
21.07.2011 5 z 5

Krásná humorná knížka: je nás v rodině 5 a zde je vidět že naše spory nejsou oproti Krausovým ničím. Nejvíc jsem se nařehtal u povídky jak byli v restauraci.

bovinka
20.02.2011 5 z 5

Moje milovaná kniha. Z téhle knížky si pamatuji asi nejvíc povídek. Trochu mi to připomíná naši rodinu:-). Perfektní humor. Jediné, co mi vadí je, že nová vydání ilustruje Adolf Born

Márinka
30.11.-0001 5 z 5