To jsou Benátky

To jsou Benátky https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/258920/mid_to-jsou-benatky-258920.jpg 5 21 21

Město, kde všechno – od narození až po poslední cestu – nějak souvisí s mořem. Město, kde místo hlavní třídy mají kanál a po vodě jezdí i metaři a autobusy se zvláštními šplouchavými jmény: vaporetto, motoscafo… To jsou přeci Benátky! Po Paříži, Londýnu, Římu nás Miroslav Šašek přivádí do jedinečného města na vodě. Pozorným okem a jemným štětcem zachytil paláce, gondoly, mosty i holuby. Čtenářům ukazuje, jak Benátky vypadaly před padesáti lety i stovky let předtím… a jak i vypadat budou, dokud moře nerozhodne jinak. Jako obyčejně je tam takový souhrn všeho, co je zajímavé. Náměstí svatého Marka, holubi a dóžecí palác, prodavači korálů a pohlednic. Tady máš gondoliéry, gondoly se svatebčany a pohřeb na gondole, tady jsou uličky a kanály města, tady je takový typický benátský policista… A tady je bučintoró, to je ta loď, kterou vyjížděli každoročně na moře, aby slavili svatbu Benátek s mořem.... celý text

Přidat komentář

Briv
08.10.2022 5 z 5

Tak po roce jedeme znovu na týden do Benátek, knížku zase půjčuji pro syna - okamžitě ji poznal a začal se na cestu moc těšit - poznal i Benátky (druhé obrovské nadšení) a do knížky byl opravdu celý měsíc "zamilovaný" - takže na tento výlet určitě doporučuji :).

Briv
02.05.2022 5 z 5

* S naším 2,5 synem jsme se v létě chystali do Benátek, tak jsme mu půjčili tuto knížku v knihovně a i když je určena spíše pro starší, tak ho nadchla. Nadšeně nám ukazoval, místa kde jsem společně byli a chtěl si ji pořád číst. Letos se tam na pár dní chystáme znovu, takže si ji určitě budeme zase číst a prohlížet. Jsem zvědavá, jestli si z toho bude něco pamatovat.
Je vhodná i pro dospělé, kteří nechtějí číst zdlouhavé tlusté průvodce :)


HanKasp
08.12.2016 5 z 5

Úžasná kniha nejen pro děti. Na několika stranách vystihuje nejen historii Benátek, ale i místa, paláce, a další i zakázané věci, které byste měli v Benátkách zažít nebo navštívit.

Vlastně takový útlý velký průvodce Benátkami. :)