To jsme, prosím, nebrali

To jsme, prosím, nebrali https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/34391/bmid_to-jsme-prosim-nebrali-J89-34391.png 4 216 39

Dívčí román z prostředí zemědělské školy, hlavní hrdinka Pavla řeší problémy s domácností po odjezdu matky do lázní a neshody se svou první láskou.

vlkove
29.07.2019 3 z 5

Musím se přiznat, že knihu jsem četla hlavně díky tomu, že se děj odehrává na střední zemědělské škole. Já sama takovou školu absolvovala a musím uznat, že studium je popsáno opravdu přesvědčivě. Příběh samotný je slabší.

Znedla
06.04.2019 3 z 5

Pavla je mladá studentka střední zemědělské školy. Žije s maminkou, jejím přítelem a mladším nevlastním bratrem. Její velkou láskou je Viky - student vysoké školy...

Taková klasika na Rudolfovské téma :-). Já jsem se tedy opravdu vrátila do pubertálních let neb zemědělství byl i můj obor - takže vím že každý učitel a žák na zemědělské škole ví, že zvířata se chovají a rostliny pěstují nikdy ne obráceně - to by nás říďa Beneš hnal! :-)).
Kniha moc hezká a čtivá, jak je vidět z předchozích komentářů, tak trochu pro "starší" nostalgické ročníky :-).

Dimas
14.02.2019 3 z 5

Bavila mě, ikdyž dávno nejsem cílovka. Měla jsem trochu problém s citovou bouří, kterou procházela hlavní hrdinka, ale v šestnácti se asi každý bral strašně moc vážně...

Vendula39
04.01.2019 3 z 5

Super knížka ze života studentů,.

raty
21.08.2018 4 z 5

To jsme četli, to jsme žili. Dnes pro mě spíš úsměvné čtení knihy, pro jejíž příběh čerpal p. Rudolf inspiraci na naší střední. (ano, opravdu jsme chodili za trest po škole vyrábět destilovanou vodu)

anyzek
29.05.2018 4 z 5

Když mi tato kniha přišla pod ruku ze staré knihovničky, tak jsem si říkala, že nebude stát za přečtení a půjde do sběru, zvláště pro svou ošuntělost. Protože mám knihy ráda, přece jen mi to nedalo a pustila jsem se do čtení. I když už jsem starší paní, kniha mě zaujala a vrátila zpět do doby studií. A také mě pobavila. Přečetla jsem jí v cukuletu a ráda si jí v knihovničce ponechám.

Netopyr07
20.04.2018

Četla jsem ji několikrát a díky Čtenářské výzvě znovu :-) Kniha mě vždy moc bavila, zvláště v -nácti. "Nam vygorela kvartýra" je nezapomenutelné :-)

avalonek
29.03.2018 4 z 5

Zase tak příjemně splněna výzva.Takový čtení mě baví.Sice už dávno nejsem puberťák,ale zase jsem se trošku ve vzpomínkách vrátila a užívala si tu (bezstarostnou)dobu.Hlavní hrdinka mi byla příjemná,jeji příběh mě zajímal i to,jak se se vším popere.A nakonec byla silná a všechno pěkně zvládla.

moničina
12.06.2017 2 z 5

Taká priemerná kniha, autor napísal aj lepšie.

Nartaya
18.04.2017 5 z 5

Naordinovala jsem si na tyto prázdniny dívčí romány ze svého mládí. A vyplatilo se. Hezky jsem se u této knížky bavila.

EvikU.
09.04.2017 4 z 5

Vtipná kniha od Rudolfa, která se čte sama.

majík1
06.07.2016 5 z 5

Krásná kniha a dobré čtení

angelice
04.12.2015 3 z 5

Od Stanislava Rudolfa mám knížky moc ráda, půjčuju si je od prarodičů, kteří mi dobu v nich zachycenou svým vyprávěním ještě víc přibližují.

Marčullkas
05.04.2014 4 z 5

knížka mého dospívání. Všechny holky jsme ho hltaly.

rencovav
09.08.2013 3 z 5

Celkem pěkná slaďárna od Stanislava Rudolfa! :)

kika 13
25.01.2013 3 z 5

Pěkný románek pro mladé dívky.I já to kdysi četla.

sarekaslukova
23.08.2012 5 z 5

Super knížka. Moje alespoň myslim první knížka od Rudolfa a dost se mi líbila.

maryzka
12.05.2012 3 z 5

po Metráčkovi skvělá kniha

Megii
30.08.2011 5 z 5

Tahle knížka se mi moc líbila, i když mám radši Metráčka, jak už jsem u něj uvedla :).