Tma a prázdnota

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Rozpadající se mrakodrapy Temného Města jsou jedním z mála útočišť živých lidí ve světě plném oživlých mrtvých. A budoucnost se zdá být ještě pochmurnější než přítomnost… Poslední bašta civilizace se hroutí a zároveň s ní se hroutí i Anniny dosavadní jistoty. Na pozadí umírajícího světa prožívá lásku, zklamání a sžíravé vnitřní konflikty. Shledává se se svou dlouho ztracenou sestrou, s přítelem, kterého milovala, ale který se změnil, a také se záhadným mladíkem, jehož výjimečnost je darem i prokletím zároveň. Anna by chtěla žít, ale zatím se jí daří stěží přežívat. Podaří se jí najít samu sebe i bezpečné místo, kde by mohla naplnit své sny?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/15_/151568/tma-a-prazdnota.jpg 4.3160
Série:

Les rukou a zubů (3.)

Orig. název:

The Dark and Hollow Places (2011)

Žánr:
Sci-fi, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Mladá fronta
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (36)

Kniha Tma a prázdnota

Přidat komentář
Charmedka
13. dubna

Ač se mi kniha líbila a čtení jsem si užila, tak Tma a prázdnota je jednoznačně nejslabším dílem. Předchozí dva díly byly plné zombie, neustálého boje o život a sršely akcí. Tma a prázdnota je taková utahanější a téměř celou dobu se v ní řeší to samé dokola. Na to, že se na město žene hromada mrtvol, tak té akce a napětí nebylo v knize tolik, jak jsem očekávala. Na druhou stranu díl působil temněji.

JosefW
24. února

Tahle kniha mi ležela v knihovně poměrně dlouho a už ani nevím, kdy přesně a s jakými slovy se ke mne dostala. Musím říci, že ačkoli asi nejsem cílová skupina, čtení mne bavilo a nedělalo mi problém se začíst. Bavilo mne prožívat neuspokojivé dění ve světě dlouho po Návratu společně s Annou a klidně bych zvládl ještě o nějakou tu stránku více. A stejně tak bych zvládl i temnější a prázdnější atmosféru.
Až zpětně zjišťuji, že se jedná o třetí díl, kterému předchází dva další. Nuže, asi tedy budu muset odmazat právě vzniklé resty.
Líbilo se mi, byl jsem spokojen. A jen tak na okraj, jednou se mi má představa Anny objevila i ve snu.

Vikos
12.09.2018

ÚŽASNÝ! Všechny tři díly se mi moc líbily, každý svým způsobem :)

Amitiel76
23.05.2018

Tak tohle bylo opravdu drsný.....
Hrůzný apokalyptický svět, jaký si ani neumíme představit. Veškerá lidská existence se smrskne jen do jediného, primitivního boje o přežití. A to nejen v boji s "nečistými", ale i v boji s vlastním lidským druhem. Protože někteří, se tu doslova mění ve zvířata. A tyto lidské zrůdy, nejsou o nic méně nebezpečné, než samotní prašivci.
Nikdo netuší, co přinesou příští minuty....
A na pozadí vší té hrůzy, se tu zrodí opravdová, čistá láska. Nesobecká, obětavá, bezpodmínečná. Vnáší záblesk světla do místa plného temnoty. Přináší naději....
Z prvního dílu trilogie, jsem měla jaksi rozporuplné pocity. Nic podobného jsem ještě nečetla, a říkala jsem si, že se do dalších dílů asi pouštět nebudu. Ale pak mi v knihovně přišel pod ruku tento třetí díl, a já mu dala šanci. A opravdu nejsem zklamaná...
Je tu obrovský posun kupředu. Jako by to nepsala ani stejná autorka. Škoda že jsem nesehnala i druhou část. Ale to napravím :-)
V tomto díle byla vší ta hrůza okolo vyvážena láskou a romantikou. Tohle mě určitě dostalo :-)) Hlavní hrdinka byla naprosto perfektní. Byla lidská, a dokázala projevit emoce. Nebyla to jen "vytloukačka zombíků", bez posledních kousků citu.
A Cather? No, tak ten byl prostě úžasný :-)))

Temiša
01.12.2017

Uzavřené jsou svým způsobem všechny díly, tenhle mi přišel nejromantičtější.

Veronika33
29.08.2017

Tento diel bol opäť veľmi pútavý, hltala som stránku za stránkou. Trošku sa mi nepáčilo prostredie kde sa dej odohrával, ale to nič nemenilo na tom, že to bola perfektná kniha zombie žánru. Milujem túto sériu, určite si ju ešte niekedy prečítam. Odporúčam zombie nadšencom.

Grupis
17.01.2017

Miluji všechny tři díly ale tahle ... tahle mi vyrazila dech byla napínavá hrdinka sice občas byla na nervi ale taky super a konec úplně boží . doufám že bude další díl .

Shinju
14.07.2016

Myslím si, že je to velmi povedená zombie postapokalyptická série, která určitě stojí za přečtení, i když už mě třetí díl trochu od půlky nudil. Jsem moc ráda, že má kniha otevřený konec, protože si pak můžeme sami domyslet, co bylo dál. Navíc se dají všechny díly koupit v levných knihách za dost slušnou cenu.


Štítky

zombie postkatastrofická

Autor a jeho další knihy

Carrie Ryan

Carrie Ryan
americká, 1978

Kniha Tma a prázdnota je:

v Právě čtených1x
v Přečtených256x
v Čtenářské výzvě3x
v Doporučených31x
v Knihotéce123x
v Chystám se číst105x
v Chci si koupit25x
v dalších seznamech7x