Tisíc polibků

Tisíc polibků https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/322063/bmid_tisic-polibku-wLE-322063.jpg 4 588 218

„Možná jsme jako ten třešňový květ. Jako padající hvězdy. Možná jsme se milovali příliš moc, příliš mladí a zapláli tak jasně, že musíme zaniknout. Extrémní krása, rychlá smrt.“ Jeden polibek trvá okamžik. Tisíc polibků však může vydržet na celý život. Jeden chlapec, jedna dívka. Pouto mezi nimi je ukováno v jediném okamžiku a střeženo v srdci celou dekádu. Jejich pouto vydrží navždy. Nebo tomu alespoň věří. Když se sedmnáctiletý Rune Kristiansen po dvou letech vrací z rodného Norska do ospalého městečka Blossom Grove v Georgii, kde se v dětství spřátelil s Poppy Litchfieldovou, vrtá mu hlavou pouze jediné: Proč mu dívka, která byla druhou polovinou jeho duše a která mu slíbila, že bude věrně čekat na jeho návrat, přestala před dvěma lety odpovídat na jeho dopisy a telefonáty? Poppyino mlčení zlomilo Runovi srdce. Zatrpkl a zatvrdil se. Když však odhalí pravdu, zároveň zjistí, že ještě větší bolest ho teprve čeká. Samostatný román pro čtenáře od 14 let. Přichystejte si kapesníky.... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Yoli (ČR)

A Thousand Boy Kisses , 2016

Kitty18
13.04.2018 5 z 5

Moc hezky napsaný příběh. Sice smutný ale zároveň tam byli i šťastné okamžiky, které mě hřály u srdce. Upřímně jsem si u této knížky pobrečela.
Také musím říct, že tato knížka na to, že je to romantika, nebyla nějak úplně přeslazená. Takže si myslím, že tomu kdo úplně nemusí romantiku, by se mohla líbit.
Zakončení knížky mě trošku překvapilo, ale bylo hezké zakončení - sice to nedopadlo tak jak jsem čekala, ale autorka to zakončila skvěle. Ale hlavně si ten konec nečtěte na začátku!!!
Takže za mě určitě doporučuji! :D A těm komu se třeba líbila knížka Hvězdy nám nepřáli (mě se tedy nelíbila) se tato určitě bude líbit také :)
Tak přeji hezké čte :)

Calla2002
08.04.2018 5 z 5

Asi to bylo přeslazený, někdy přitažené za vlasy ale prostě jsem pořád brečela a naprosto mě z toho bolelo srdce, kniha se mi strašně líbila ale zase ne tak aby jsem se k ní časem vrátila. Ten konec byl dokonalý, nemohla jsem si přát lepší ♥

kedlis
02.04.2018 1 z 5

U téhle knihy asi nebyla jediná stránka u které bych neprotočila panenky.
Poppy je vždy dokonalá, nic jí nerozhodí a po ruce má kupu životních rad... a taky tam má Runa. Runovy nálady se měnily tak často jak to jen šlo, v jednu chvíli se mile usmíval na 'Poppymin' a v další zatínal čelisti zlostí když si vzpomněl na svého 'taťku'.
Celé mě to děsně vytáčelo už od úplného začátku kdy se poprvé políbili až 'srdce málem puklo' a vážně se 8leté děti dokáží takto vyjadřovat?
Taky mi připadalo jako by si autorka myslela, že každý její čtenář trpí ztrátou krátkodobé paměti a tak neustále opakovala jak strašně se milují, jak si chyběli když se nevídali, jak moc si budou chybět a to všechno minimálně 2x na každé straně.
Myslela jsem si, že alespoň epilog ukáže jak se Rune během 10 let posunul v životě, ale bohužel to nic takového nebylo.

Denisa_a
22.03.2018 5 z 5

♥ Kniha mě očarovala! Nejdříve jsem si myslela, že mě bavit nebude, když je pro mladší ročníky. Ale jsem tak šťastná za její přečtení. Plakala jsem u ní asi 100x. Vím, je to strašně přitažené za vlasy. Ale je to kniha. A já u knih ráda sním ♥

paja0903
18.03.2018 odpad!

Jak vidím, tak budu opět jediná, kdo měl opět špatný výtisk knihy. Kniha byla trapnou kopii knihy "HVĚZDY NÁM NEPŘÁLY " která je stejná blbost jako toto. Říkám si jestli mám vůbec city, proč mě to netrápilo, že hlavní hrdinka má Hodgkinův lymfom a samozřejmě (jak už to bývá, to by jinak nebylo dramatické) musí přece ******* jinak bychom nepotřebovali tisíce kapesníčku a nedej bože kdyby se náhodou hlavní hrdinka vyléčila kniha by neměla to kouzlo...
Pro mě děj knihy velké klišé...ok...láska je krásná věc a každý jí prožívá jinak ale až takhle? Jim je nějakých 8 let a hned se políbí a slibují si láska na celý život? Proboha jsou to děti co ty vědí o lásce? Maximálně to, že se občas dají pusu a chytnou se za ruce - ale tohle? Až když člověk dospívá...ok...tak tam bych to brala a i chápu proč byl Rune naštvaný - myslím, že měl zůstat naštvaný a kouřit jednu cigaretu za druhou líbil se mi více takový než když ze s něho stala cukrová vata. A jeho slovo "Poppymin" - mě vytáčelo skoro na každé stránce k tomu oba používala slovo, která jsem si musela zvýraznit jenže to bylo všechno. Kniha mě prostě vytáčela tím jak mě neustála dokazovala, že hlavní hrdinové jsou pořád pořád a pořád beznadějně do sebe zamilovaný a nemůžou bez sebe žít. S takovým párem bych se fakt kamarádit ani nechtěla. Škoda, že kniha opravdu byla jak filmová romance z Hollywoodského scénáře.
Kniha je opravdu jak čokoládová poleva, kterou sníte a divíte se jak může být tak sladká až nereálně sladká možná je občas dobré snít o té čokoládové lásce a o klukovy s modrými pomněnkovými očima - škoda, že pro mě tato čokoládová poleva nechutnala - ale sakra Rune - jeho norština a cigarety (jo a ještě jedno klišé takových lidí co přestanou ze dne na den kouřit je fakt málo Rune jo a kvůli holce vůbec ne. OKAY?)

Kat9
11.03.2018 5 z 5

Ano,byl to slaďák. Ale tak trochu jiný slaďák. Prostě se vám dostane pod kůži. A přestože mám z epilogu rozporuplné pocity,dávám plný počet.

Adi.h
09.03.2018 2 z 5

Už na začátku jsem tušila o jaký typ knihy se jedná a co asi půjde. Jelikož jsem mírný cynik, věděla jsem, že to asi nebude nic moc pro mě. Občas ale mám na takové knihy náladu.
Bylo to ale horší, než jsem si myslela. První polovina knihy mě bavila a tu další polovinu jsem dočítala opravdu na sílu. Pořád dokola se opakovaly určité situace a věty. Vše bylo tak extrémně sladké, až mě z toho bolely zuby. Myslím, že to bylo opravdu přehnané a nereálné. Za mě tedy velké zklamání.

Luciluc
06.03.2018 4 z 5

Pěkná knížka, která mě mile překvapila. Více zde v recenzi.

helnov1
04.03.2018

Naprosto stejné pocity a dojmy jako @Kayla ❤❤snad nikdy jsem u knížky takhle nebrečela (a že já brečím u všeho), opravdu super

Kayla
05.02.2018 5 z 5

Krásný příběh zamilované dvojice ❤️❤️❤️ V průběhu příběhu jsem měla chuť brečet. Ale nakonec jsem se jen tak tak udržela a četla dál, ale posledních 80 stránek už jsem probrečela. Ale takovým způsobem, že jsem nebyla schopná tu knihu dát na jeden zátah. Musela jsem ji několikrát odložit, abych se vzpamatovala. ❤️ Nakonec jsem ji zvládla a zůstali mi akorát zarudlé oči. Prostě nádhera. Musím tedy přiznat, že někdo může namítnout, že je ten příběh hrozně nereálný a přitažený za vlasy, ale je to přece jen kniha, která je spíše fiktivní, než aby to byla realita. U mě kniha splnila účel

symphonia
05.02.2018 1 z 5

Tak tohle bylo...zklamání.
Sladkobolné romance jsou docela můj žánr, ale tohle bylo moc i na mě. Bylo to sladké jako cukrová vata v cukrové polevě posypaná cukrem.
Hlavní hrdnika mi byla děsně nesympatická. Působila jako „slečna Dokonalá“, což mě dovede spolehlivě vyočit. Krásná jako modelka, virtuózní cellistka, milá za každých okolností a rozdávající hluboká životní moudra, které by člověk rozhodně nečekal od sedmnáctileté puberťačky.
Celá romance působila nereálně, až pateticky. Hlavní hrdinové nás na každé stránce ujištují, jak moc se milují a jak jim rve srdce, že nemohou být spolu. Ze začátku to je možná roztomilé, ale je toho prostě moc.
Jednu hvězdičku dávám za norštinu, violoncello a závěrečnou scénu s „polibky“, která mě přeci jen chytla za srdce.

Torino
30.01.2018 4 z 5

Tato kniha je rozhodně romantická a smutná. Je romantická a smutná až do morku... stránek! Autorka popisuje lásku a vztah tak, jak by to každá mladá slečna chtěla prožít. Každá dívka by chtěla, aby ji její partner znal do detailu a zbožňoval, jako to umí Rune. Každá dívka by chtěla být tak nádherná, bezprostřední a jedinečná jako Poppy. Každá by chtěla zažít takovou velkou lásku, kdy při polibcích pukají srdce, kdy je chlapec tak slepý láskou, že pro něj není problém ani výlet do New Yorku... Je to tak sladké, tak sladké, že z toho někoho můžou i rozbolet zuby... Ale aby to nebylo jen romantické, celou knihu nás provází i smrtelná nemoc. Při takové kombinaci je trochu patosu dovoleno. Já u toho brečela několikrát, já u toho řvala několikrát. V nejednom momentu je čtenář do knihy doslova vtažen. Ale pokud je někdo cynik nebo nevěří v lásku, nečtěte to!

MiliKry
26.01.2018 4 z 5

Krásný a smutný příběh, pěkně napsaný. Líbí se mi myšlenka 1000 polibků. Místy byl příběh zbytečně přeslazený, ale nevadilo mi to. I slzy ukáply :(

Jalisca
20.01.2018 5 z 5

Jedna z nejlepsich knih, kterou jsem kdy cetla. Je nadherna.

Mistylady
12.01.2018 5 z 5

Naprosto nádherná knížka, i když smutná, přesto hodně chytí za srdce. Takovou lásku by si přál každý člověk zažít.

Brambu
07.01.2018 4 z 5

Velice krásný a přitom velmi smutný příběh o nehynoucí lásce. Lásce dvou mladých lidí, co překoná vše i několikaleté odloučení. Až Vám to srdce trhá. Naprosto mne to dostalo a přála bych si jiný konec pro hlavní hrdiny, ale takto to mělo být. Bylo to kouzelné...

Jasomknihomolka
07.01.2018 5 z 5

Čo na toto povedať. Veľmi dojímavá kniha. Poppymin a Runy sú príkladom zaláskovaných ľudí a čo všetko takáto láska dokáže. Ich dobrodružstvá sú "najdobrodružnejšie ako môžu dobrodružné byť". Poppy sa vôbec nebála čo príde, tešila sa zo života a užívala si každú chvíľu s Runym. Runy jej bol po celý čas oporou a splnil jej aj všetky želania. Na konci som plakala aj bola šťastná ako to dopadlo.

verulik196
05.01.2018 5 z 5

Tato knížka je stejně sladká jako dojemná.
Láska Poppy a Runa mi přišla trochu nereálná a přehnaná, na druhou stranu se ale díky ní kniha stala více emotivní a smutnou. Nebýt všech těch polibků, vyznání lásky a naprosté oddanosti, příběh by na čtenáře tolik nezapůsobil. Takže přestože na romantické příběhy moc nejsem, v téhle knížce mi to nevadilo, ba naopak jsem za to vlastně ráda.

andreapistkova
04.01.2018 5 z 5

Kniha, která u mě způsobila dvouměsíční pauzu od čtení. Po dočtení jsem na ni nemohla přestat myslet. Až tak moc mě zasáhla a myslím, že to bylo nejlepší čtení roku 2017. Kniha vás skvěle vtáhne do děje a musím se přiznat brečela jsem prakticky od začátku do konce. U knih nebývám tak emotivní, ale tady to šlo samo. Až na ten epilog, který podle mě v knize být nemusel, je kniha skvěla a můžu jen doporučit.

Janynka
03.01.2018 5 z 5

Tak jsem to nějak zvládala bez kapesníků a slz,ale na konci mně slzení stejně neminulo :-) Moc pěkně napsaná knížka,milá,půvabná,velmi emotivní....
I když dávno nejsem sedmnáctiletá,takovou milou knížku jsem si přečetla s chutí a jsem velmi ráda,že je na seznamu přečtených :-)