Tisíc polibků

Tisíc polibků https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/322063/bmid_tisic-polibku-wLE-322063.jpg 4 588 218

„Možná jsme jako ten třešňový květ. Jako padající hvězdy. Možná jsme se milovali příliš moc, příliš mladí a zapláli tak jasně, že musíme zaniknout. Extrémní krása, rychlá smrt.“ Jeden polibek trvá okamžik. Tisíc polibků však může vydržet na celý život. Jeden chlapec, jedna dívka. Pouto mezi nimi je ukováno v jediném okamžiku a střeženo v srdci celou dekádu. Jejich pouto vydrží navždy. Nebo tomu alespoň věří. Když se sedmnáctiletý Rune Kristiansen po dvou letech vrací z rodného Norska do ospalého městečka Blossom Grove v Georgii, kde se v dětství spřátelil s Poppy Litchfieldovou, vrtá mu hlavou pouze jediné: Proč mu dívka, která byla druhou polovinou jeho duše a která mu slíbila, že bude věrně čekat na jeho návrat, přestala před dvěma lety odpovídat na jeho dopisy a telefonáty? Poppyino mlčení zlomilo Runovi srdce. Zatrpkl a zatvrdil se. Když však odhalí pravdu, zároveň zjistí, že ještě větší bolest ho teprve čeká. Samostatný román pro čtenáře od 14 let. Přichystejte si kapesníky.... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Yoli (ČR)

A Thousand Boy Kisses , 2016

sgjoli
09.12.2018 5 z 5

Už dlouho se mi nestalo, aby mi u nějaké knihy bylo tak do breku, jako se mi to stalo u této romance. Bylo to dojemné, citlivé, smutné. A autorka píše opravdu dobře, bylo to hodně chytlavé, nemohla jsem se od knihy vůbec odtrhnout. A to jsem si myslela, že jsem na dojímavé young adult knihy už ve svém věku příliš stará, aby mne tak braly za srdce. Očividně ne. Skvělé, moc doporučuju. A připravte si kapesníčky!

Terr_y
19.11.2018 3 z 5

Asi takhle, kniha nebyla špatná. Je to krásný a dojemný příběh o velké lásce dvou lidí, a zároveň nese poselství toho, že život je vzácný. Bohužel v některých pasážích jsem se trochu nudila a epilog mi ke knize moc nesedl, to už bylo trochu moc. Kdyby byla kniha ukončena poslední kapitolou, za mě by to bylo určitě lepší.
Pokud ale chcete šíleně romantický příběh, neváhejte ukápne vám i slza. Dávám 3,5*

Malíček
21.10.2018 5 z 5

Tahle kniha mě naprosto dostala a učarovala mi. Je pravda, že bych možná strhla tak půl bodíku za trochu ohrané téma (bohužel dvě předchozí knihy, které jsem četla se zabývaly stejnou nebo podobnou tématikou), ale zpracováním se mi příběh velice líbil.
Postavy byly sympatické a autorčin styl psaní se mi opravdu hodně zamlouval. Tisíc polibků se krásně četlo, navíc jsem pomalu nedokázala odtrhnout oči od textu, vzhledem k tomu, že kapitoly končily tak napínavě. Navíc je to jedna z mála knih, u kterých jsem nezadržela slzy.
Rozhodně doporučuji. Hlavně pokud hledáte dojemný příběh plný přátelství, lásky a zajímavých zvratů.

Ivuska.09
01.09.2018

Jedna z těch knih, která vám vyrve srdce z těla a roztrhá ho na malé kousíčky. Má však důležité poselství: važte si svého života. A nepromrhejte ani jedinou vteřinu.

Ewilka
27.08.2018 3 z 5

Jak velké očekávání jsem měla, tak velké bylo moje zklamání. S knížkou jsem se dost trápila, nemohla jsem se sžít s autorčiným stylem psaní a stránky mi vůbec neubíhaly. Teprve poslední dvě nebo tři kapitoly se četly samy. Je to typická sladká young adultovka. Tisíc polibků se zapsalo do spousty srdcí, ale bohužel mě si knížka příliš nezískala.

lily_maleckova
24.08.2018 5 z 5

Kniha se mi hrozně líbila :) moc doporučuju, silný příběh

HedušKoč
19.08.2018 5 z 5

Možná, že je tento příběh přeslazený, ale napsaný stylem, že jsem probrečela půlku knihy. Krásná a dojemná.

andulka1406
08.08.2018 5 z 5

Krásná knížka, která sice může být pro někoho přeslazená, ale pro mě byla krásná a doporučuji.

Jaehyun
15.07.2018

Tak přesně z tohohle důvodu nesnáším romány....
Chtěla jsem dát dvě hvězdy ale za ten trapný konec dám jen jednu...

elidlo
08.07.2018 5 z 5

moje srdce téměř puklo...
ne, moje srdce puklo úplně...

E.lisabeth
19.06.2018 4 z 5

Chtěla jsem vytáhnout nějakou romantiku, tak jsem sáhla po této knížce a hned mi bylo jasné, že to nebude žádný happyend. Kniha se četla rychle, kdybych neměla o víkendu práci kolem domu, bylo by za dva dny hotovo. Jediné co mi trochu vadilo bylo, že se i jako malé děti chovali nepřirozeně rozumně. V těch sedmnácti bych to už brala ale to co bylo předtím uplně ne. No když se od tohohle odhlédne, dá se to brát jako příjemná jednohubka na proložení mezi náročnějšími knihami. Zajímalo by mě, proč konec dopadl tak jak dopadl, to nebylo vysvětlené a mě to vrtá hlavou.

Red_Fox
12.06.2018 3 z 5

Ubrečená kniha opravdu určena pro čtenáře Young Adult. Proto mi na ní něco chybělo. Některé pasáže byly zbytečně natahované, příběh celkem tuctový. Až příliš se tlačilo na pilu co se týče vycucnutí ze čtenáře co nejvíce emocí. Z kapitol z pohledu Runeho šlo často cítit, že je psala žena.

SPOILER:

Nejvíc se mi líbil závěr poslední kapitoly s pouštěním lampiónů/polibků do nebe.

Ažula
07.06.2018 3 z 5

Čtení u mě probíhalo asi tak, že jsem přečetla třetinu knížky, a pak ji odložila. Do dalšího čtení jsem se musela nutit. Ale po dvou měsících jsem ji konečně přečetla.
Ačkoli musím uznat, že poslední scéna neměla chybu, bohužel také musím říct, že na mě byla knížka až moc přeslazená. Možná proto jsem u ní brečela jako malé dítě. Ale nikomu nesedne vše, že?

elik-play5518
05.06.2018 3 z 5

Mně nevadilo že je to moc sladký. Ale ta hlavní hrdinka mě štvala tím jak je dokonalá. A ten konec co to sakra bylo ?

Litocha
05.06.2018 1 z 5

Anotace zněla celkem zajímavě, ale stačilo si přečíst úryvek na zadní straně a okamžitě jsem ztratila většinu chuti číst. Takže jsem si knížku prolistovala a ten sirup, co ze stránek ukapával, mi úplně stačil. Taková šílená láska až za hrob v sedmnácti letech? Ale prosím vás. Je to jenom laciná ždímačka slz. Nejsem sice ani zdaleka cílová skupina, ale i pro tuhle věkovou kategorii existují knížky, které se i dospělými dají přečíst bez skřípění zubů.
Kdyby to alespoň mělo realističtější epilog, ale tohle? To jako vážně?

eva3695
27.05.2018 5 z 5

Tak tohle byla knížka, která mě totálně dostala. Při čtení posledních stran, mi slzy tekly po tvářích a vůbec jsem to nemohla zastavit. Až tak mě tento příběh zasáhl. Trochu mi to připomínalo Hvězdy nám nepřály, ale tohle bylo ještě víc dojemné. Od teď patří tato kniha k mým oblíbeným a mrzí mě, že jsem skoro rok odkládala přečten

JindřiškaP.
23.05.2018 3 z 5

SPOILER!

To bylo... hrozně smutný.
Já jsem prvně hrozně doufala, že se hlavní hrdinka nějak vyléčí, a když mi došlo, že ne, tak jsem byla hrozně zklamaná... Já samozřejmě chápu, že kdyby se vyléčila, tak by to asi ztratilo pointu, ale mně by se to tak líbilo tisíckrát víc. Samozřejmě je to jen můj osobní pocit, a někomu, kdo má rád takový smutný konce se to mohlo líbit.

martina5069
16.05.2018 5 z 5

Byla tahle kniha nominovaná na knihu roku? Protože jestli ne, je to zásadní chyba jelikož pro mě je to nejlepší kniha jakou jsem zatím za život četla. Příběh Popy a Runeho, mě dostal. Brečela jsem snad pomalu od první stránky a dočítala ji ve vlaku, když jsem jela na svět knihy a podotýkám, ten konec byl pro moje slzný kanálky to nejhorší takže se cítím teď docela trapně jelikož byl ten vlak přeplněný. Kniha má tolik myšlenek, že kdybych si měla dělat poznámky, tak přepíšu celou knihu :-) Tuhle knihu prostě musíte číst .... ale opravdu kapesníky sebou :-)
...... jednou nás všechny čeká cesta domů.....

evelýny
25.04.2018 2 z 5

,,Tehdy se mi zlomilo srdce pro srdce, které jsem právě zlomila. Pro to, které jsem se vždy snažila chránit."

Literatura, která rozhodně splňuje kolonku pro děti a mládež. Hodně naivní - nevěrohodná, ale přesto si přejete, aby aspoň v něčem byla pravdivá.
Přestože mě takto zpracované téma neohromuje, musím konstatovat, že na konci jsem spotřebovala několik kapesníčků.
Za tu uklidňující naději, že se jednou vrátíme ,,domů", přidávám jednu hvězdu.
Ale jinak souhlasím: přeslazená, ulepená cukrová vata. A zklamaná jsem nebyla, protože jsem tento vývoj příběhu předpokládala.

Lucka.79
19.04.2018 2 z 5

U téhle knihy jsem se hodně natrápila - nebavila mě ... pro mě je to od Tillie Cole velké zklamání, znám její sérii Sweet Home a tak jsem čekala daleko víc.
Námět není špatný, jen mi nesedlo, jak to autorka čtenáři podala, často mi přišlo, že čtu pořád dokola jedno a to samé ... ano - jsou tam části, které vás chytnou za srdce, ale celkový dojem to nijak nepozvedlo.