Tisíc dolárov za Buffala Billa

Tisíc dolárov za Buffala Billa https://www.databazeknih.cz/img/books/73_/73930/tisic-dolarov-za-buffala-billa-73930.jpg 4 79 14

Kniha popisuje priebeh života jednej z legiend amerického Západu Buffalo Billa.

Literatura světová Dobrodružné Romány
Vydáno: , Epocha (SK)

Mille dollari per Buffalo Bill , 1967

Robodlak
14.08.2023 5 z 5

Příjemné oddechové čtení se skvělými ilustracemi Františka Šestáka.

Ladys
16.03.2023 4 z 5

Knihu jsem četl na základě hodnocení tady.
A dostal jsem to, co jsem čekal.
Příběh vypráví o osudech Shotguna Billa za občanské války v USA.
Ve službách Pinkertonových se spolu s firmou agentů přidává na stranu Severu a plní úkoly mu zadané armádou Unie.
Tento jednoduše psaný western se dobře čte, má napínavé pasáže a potěší i tzv. texty pod čarou, v kterých se člověk dozví více o osudech skutečných historických postav a míst.

soupik2012
06.03.2023 4 z 5

Velice jednoduchý příběh, který byl na můj vkus sepsán příliš povrchně. Nejvíc mě bavil samotný začátek, který probíhá přesně v duchu klasických westernů. Ale místo jedné plynulé dějové linky, ve které by Buffalo Bill naháněl bandu desperátů, se do příběhu přimotá občanská válka Severu proti Jihu. Příběh tím úplně ztratí tempo vyprávění a rozkouskuje se na drobné bezvýznamné epizody. Špatné to není, ale vzhledem k velice poutavě napsané anotaci k této knize, jsem očekávala mnohem větší zábavu. Vzhledem ke svému stáří audiokniha vykazuje drobné technické nedostatky, ale načtena je výtečně a v roce 1989 ji načetl pan Jiří Zavřel.

Lothar.777
24.12.2022 4 z 5

Super, krátké kapitoly, obsáhlé vysvětlivky, fundovaný autor.

heavy66
18.11.2022 5 z 5

Napínavý drsný western, bez romantiky a pozlátka, exkurze do historie Občanské války, plná skutečných postav a krvavých bitev. V roce 1865, kdy válka skončila, byl William Cody ve věku pouhých devatenácti let. Přezdívku Buffalo Bill získal až později, kdy se jako dodavatel masa pro stavbu pacifické železnice stal symbolem vybíjení bizonů.

Filatov
14.08.2022 3 z 5

Tahle kniha mě moc nezaujala. Postavy se mi pořád docela pletly, ale záporák Quantrill stál za to.

Luigi1
26.10.2020 5 z 5

Jsem moc rád,že jsem se k této knize opět vrátil a přečetl se stejným zaujetím.Doporučuji

n.ezn.amy
22.12.2018 5 z 5

sice dost zjednodušený a jednostranný pohled na americkou občanskou válku, kdy vojáci Konfederace jsou zde všichni dojednoho vykreslováni v tom negativním obrazu, přesto dobře a napínavě napsaný western.

newtory
15.11.2017 4 z 5

Opäť som ju prečítal a jednu hviezdičku ubral.
Dôvodom je, že občianska vojna v USA je tam podaná dosť jednostranne, teraz po rokoch ma to až rušilo...

Richie1
23.03.2016 4 z 5

Oblíbená kniha mého dětství, četl jsem ji několikrát. Divoký západ, přestřelky pistolníků, honičky na koních, desperáti i šerifové - to vše (v kulisách války Severu proti Jihu) představuje dobrodružnou četbu, která se musí líbit každému klukovi. Přiznávám, že po této knize od Hamiltona sáhnu občas i v dospělosti, neboť to je veskrze příjemné a oddechové čtení.
Navíc se jedná o obecně známou historii Divokého západu - dobrodruh William Cody alias Buffalo Bill skutečně existoval, stejně jako šerif Hickok alias Divoký Bill nebo desperát Jesse James.
William Cody v této knize bojuje ve službách Unie proti obávané Černé brigádě nechvalně proslulého majora Quantrilla, která stojí na opačné straně, na straně Konfederace. A jen výjimečné schopnosti mladého scouta mohou pomoci tento nelehký úkol zvládnout. 85%

OSTROVID
05.02.2016 5 z 5

Výborná knížka, akce střídá akci, parádní westernový příběh...a jedna z mála knížek u které jsem vydržel jako dítě až do konce:-)

Natique
04.09.2014 5 z 5

Poutavé a čtivé... Ideální kombinace.

Knišíl
24.07.2012 5 z 5

skvělý western, všem kdo mají rádi tematiku divokého západu doporučuji ;-)

vitavita
12.03.2012

Souboj Quantrila s Buffalo Bilema Hickokem - dobrtodružné čtení ...