Muž bez mena

Muž bez mena https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/419955/mid_muz-bez-mena-8DI-419955.jpg 4 11 4

Tiene nad Anglickom série

Jej úlohou je ukradnúť mu meno. Lenže čo ak jej namiesto toho ukradne on srdce? Rosemary Greshamová nemá žiadnych príbuzných. Teda až na tlupu niekdajších výrastkov, ktorí jej ako malému dievčaťu pomohli prežiť v temných londýnskych uliciach. Medzičasom všetci dospeli a nie sú viac vreckovými zlodejmi. Nie. Teraz kradnú hodnotné veci. A naučili sa nebadane votrieť do lepšej spoločnosti. Rosemary si začína klásť otázku, či ďalej viesť takýto život, keď nečakane dostane životnú ponuku zistiť, či je istý bohatý džentlmen oddaný Británii alebo Nemecku. Ako sa však zmocniť histórie jeho rodiny i jeho priezviska? Európa stojí na prahu prvej svetovej vojny a o Petrovi Holsteinovi sa začínajú šíriť fámy. Holstein je síce utiahnutý a roztržitý človek, no stretáva sa s kráľom a mnohí sa obávajú jeho možného vplyvu. Za svoje nemecké priezvisko však nemôže. Chce dokázať oddanosť britskej korune a pod pseudonymom sa vrátiť k písaniu obľúbených dobrodružných románov. Keď sa vo dverách jeho domu zjaví Rosemary a vydáva sa za uznávanú knihovníčku, Peter ju privíta ako správnu osobu na dosiahnutie svojho cieľa: ona bude človek, ktorý sa prekope minulosťou jeho rodiny. Nebezpečenstvo však rastie a podozrenia sa množia. Peter i Rosemary si uvedomia, že hľadanie pravdy je súbojom s časom. A to sa týka rovnako Petrovej minulosti ako aj iskierky náklonnosti, ktorá medzi nimi nepopierateľne preskočila.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , i527.net

A Name Unknown , 2017

Venezia
28.10.2021 2 z 5

Priemerná romantika. Pred čítaním som si akosi nevšimla, že ide o žáner román pre ženy. Tento pojem ma vždy trochu urazí, malo by sa uvádzať román pre nenáročného čitateľa. Ale ku knihe. Všetko, čo v knihe bolo, som už niekde čítala. Zajakavý boháč (Prečo sa zajakáva? Mal nejakú traumu? Nedozvieme sa.), tajný filantrop a spisovateľ bestsellerov v jednej osobe hľadá v domácej knižnici dôkaz o tom, že nie je Nemec, ale Angličan. Čudné je, že doklady o nie tak dávnej kúpe jeho panstva nemá ani on, ani jeho právnik. Ďalšia čudná vec je, že upratať domácu knižnicu odmietlo niekoľko kvalifikovaných knihovníkov, lebo by to bolo na nich priveľa, ale pologramotná zlodejka to dá s prehľadom. Tá vie aj nemecky čítať, stará sa o kopec sirôtok a bráni chudáka boháča v jehom rodnej dedine pred klebetami. Toto je len začiatok a vlastne sa tam nič iné ani nedeje. (Takže to nie je spoiler.) Škoda, že tam neboli opísané triky zlodejov, človek by z tej knihy aspoň niečo mal.

Domca1
22.11.2019 5 z 5

Mimoriadne príjemné čítanie, ako to už býva pri vydavateľstve i527.net dobrým zvykom. Na knihu som sa veľmi tešila, keďže mám ťažké srdce na romány, ktorých dej sa odohráva v prvej polovici 20. storočia a keď sa k nim navyše pritrafí krestanský námet, moje čitateľské srdce plesá. A tentokrát plesalo naozaj právom. Roseanna White odštartovala svoju sériu Tiene nad Anglickom veľmi vydarene.
Ústrednú dvojicu si nemožno nezaľúbiť už od prvých stránok - nesmelý intelektuál Peter, ktorému tvorí protiváhu ostrieľaná a temperamentná Rosemary spoločne čelia nástrahám blížiaceho sa vojnového konfliktu a nedajú Vám šancu nezamilovať si ich príbeh. Vysoko oceňujem aj reálie, ktoré si autorka naštudovala, zakomponovala do deja a v záverečnej poznámke vysvetlila. Pre mňa ako milovníčku histórie veľké plus.
Laťka je nastavená vysoko a už teraz netrpezlivo čakám na ďalšie diely. Zatiaľ podľa anotácii anglických originálov to vyzerá, že sa skutočne máme na čo tešiť .

pip11
16.11.2019 5 z 5

Romantika s válečnou špionáží… Naprosto skvělé, perfektní námět. Kniha mě absolutně chytla už od prvních řádků a měla jsem vážný problém ji odložit :)
Příběh se soustřeďuje na neuspořádanou knihovnu na Cornwallském panství, sympatická Rosemary která poznává jiný svět a úžasného, laskavého, koktavého Petera. Jsem nadšená že je to první díl série, doufám že pokračování bude stejně kvalitní, protože se moc těším nejen na Rosie a Petera, ale také Barclaye, Willu a ostatní sourozence. Kniha si mě úplně získala a já si ji zamilovala. Autorku si hned dávám do oblíbených.
Marylaa : souhlasím :D

Marylaa
09.10.2019 5 z 5

Období první světové války mně knižně zatím nějak míjelo, i proto jsem ráda, že jsem si tuto knihu přečetla. (Jako u mnohých historických knih jsem si posléze tak trochu ověřila fakta a protože jsou věrohodná, těším se na další knihy této autorky.)
Kniha je napínavá, místy vtipná a do děje jsou skvělé zapracované hluboké myšlenky. A samozřejmě sympatičtí hlavní hrdinové. Hlavně totálně roztržitý Peter Holstein, jeho spisovatelské myšlenkové pochody mě naprosto dostaly, má trvalé místo mezi mými oblíbenými knižními hrdiny.
Napsala bych, že tahle kniha je lepší než kniha o velrybách, ale to pochopí (a nemusí se mnou souhlasit) jen ti co to už četli :D