Tichošlap

Tichošlap https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/139237/tichoslap-139237.jpg 4 112 38

Knihy Sylvy Lauerové mají mnoho nadšených příznivců. Je o nich totiž známo, že čtenáře přímo zavalí energií ukrytou v příběhu. Ať se jim to líbí, nebo ne. Snad proto je na místě upozornění, že tento román vás opět nebude šetřit. Je ponurý, tajemný a plný tichých paradoxů našeho života. Šest dní, paralelní svět podzemí pražského metra, pět životních příběhů, které spojuje jen jedno – tiché kolíbavé kroky muže bez minulosti. Tři osudová setkání, lehce přehlédnutelná ve spěchu každodenního života. Pokud by v české literatuře existoval žánr komorního thrilleru, pak by se Tichošlap mohl stát čestným zástupcem této literární kategorie. Sylva Lauerová nabízí svým čtenářům opět něco zcela nového. Delikátní, mrazivý i lidský román. Hlavní linie příběhu je pečlivě uschována za každodenními obrazy obyčejných lidských životů – nezralé, nešťastné a samu sebe hledající Anety, zamilovaného a ambiciózního podnikatele Pavla, dominantní, úspěšné a citově okoralé galeristky Sonji a dvou starých žen. Životů, které spojuje jen jedno – přítomnost tichých kolíbavých kroků muže bez minulosti. Muže, který nemluví. Muže, který se ke spánku ukládá v temné místnosti starého činžovního domu a nekonečné hodiny tráví v prostorách pražského metra. Co v něm hledá? Co jej nutí žít v paralelním světě mnoho desítek metrů pod zemí? Lauerová si ponechává svůj sugestivní a autentický literární styl, tentokrát jej však obohacuje o nový, pozvolný a temný poetizující odstín, který dává románu Tichošlap zcela osobitý ráz.... celý text

ANATS
05.04.2015 5 z 5

Knížku jsem si půjčila proto, že mě zaujal obal...je to první knížka od této autorky, kterou jsem četla a musím jí hodnotit více než pozitivně. Velmi zajímavá knížka.....krásné prolínání lidských příběhů, líbila se mi ta ponurá atmosféra,jakou je psaná...
Konec překvapující :) nutí k zamyšlení...proto hodnotím pěti hvězdičkama....a doporučuji knihu každému....

playada
06.09.2014

Také bohužel nepatřím mezi vyvolené. Potřebovala bych vysvětlivky.

Jamka
18.07.2014

Kniha se ke mě dostala náhodou od přítele, který si jí chtěl přečíst. Nejdřív jsem ji chtěla odložit, ale pak jsem se k ní vrátila a musím hodnotit velice pozitivně. Vtáhlo mě to do děje a konec mě opravdu překvapil.

kilometr
15.06.2014 5 z 5

Skvělá kniha.Zatím ji hodnotím jako překvapení roku.100%.

audrey
04.12.2013 5 z 5

Knihu jsem až do jejího dočtení neodložila. Měla pro mě takovou zvláštní atmosféru. Nelze srovnávat s ostatními knihami autorky.

Loucillé
04.11.2013 4 z 5

Velice zajímavá kniha. Jiné jsou hodnoceny od této autorky hodně podprůměrně, např. Hračka. Tato byla moje první a určitě zkusím i další, abych měla možnost sama porovnat.
Do poslední chvíle jsem si říkala..no tak sakra, je ten Tichošlap opravdu člověk nebo Anděl, který vykonává Boží službu?? Určitě doporučuji přečíst, aspoň pro zajímavost.

stanza
01.11.2013 4 z 5

První kniha od autorky se mě líbila.

čohynka
27.09.2013 2 z 5

Po Hračce a Otrokovi jsem očekávala víc. Kniha mě nijak zvlášť nenadchla, ani nepřekvapila. Snad až posledních pár stránek. Konec mi připadal usekle - něco tomu prostě chybělo..

bikerkaul
17.09.2013 1 z 5

Po předchozím Jumaroru a Hračce jsem čekala od knihy víc. Celou knihu se v podstatě nic neděje, až poslední čtyři stránky vysvětlují o co vlastně vůbec jde.

Library&me
16.08.2013 2 z 5

V knize mi chyběl konec příběhu..nebo jsem četla nesoustředěně,..:o( Prolínání příběhů zajímavá, ale bez konce,..Toť můj názor.. Asi nejsem "vyvolená", viz. komentáře níže,.. :o)

Nacopak
02.08.2013 4 z 5

Čtivá knížka. Na to, jaké tajemno se okolo hlavní postavy odehrávalo, bylo pro mne rozuzlení jejího příběhu nezajímavé. Daleko zajímavější byly příběhy postav vedlejších.

Jaička
23.06.2013 5 z 5

Tak po dlouhé době kniha,přečtená za jediný den. Z počátku přišla zvláštní,ale pak jsem se od ní nemohla odtrhnout a četla dál a dál. Skvělé!!!

Knihomol22
28.04.2013 5 z 5

Maximálně zdařilé dílo, které neodložíte, dokud ho nedočtete.

slunečnice 33
21.03.2013 5 z 5

Kniha má velmi hluboký podtext, pochopí jen vyvolení... a tím je kniha ještě víc zajímavá - odděluje "mechanického" čtenáře od chápavého a vnímavého. Příběhy, které se v knize prolínají se mohou týkat kohokoli z nás - a také týkají, každý tam může poznat sám sebe nebo někoho ze svých blízkých. Je lidský, velmi autentický a zřetelně popsaný. Poznání a pochopení toho, co chtěla autorka čtenářům sdělit je však na každém z nás.... kdo umí, pochopí. A kdo pochopí, ten dojde k poznání něčeho velmi důležitého - věci mohou být jinak, než se zdají...

Houbička77
13.03.2013 odpad!

Bohužel tuto knihu jsem nedočetla. Ne a ne se do ní začíst. Vůbec mě to nechytlo. Pro mě nezáživné.

RomanaH
12.01.2013 3 z 5

čekala jsem víc, posledních pár stran dobrý

Shisatej
27.12.2012 4 z 5

hezky napsaná kniha, vzala jsem jí jedním dechem. Má zvláštní nádech tajemna

marqetka
15.12.2012 2 z 5

Na to jak je v posledních dnech v různých médiích propagována, tak mě neoslovila. Čekala jsem nějaký vrchol a ten stále nepřicházel.

Sylva Lauerová
česká, 1962