Tiché lži

Tiché lži https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/383485/mid_tiche-lzi-puw-383485.jpg 4 457 147

Sliby trvají jen tak dlouho, dokud věříte tomu, kdo je dal… Autorka bestselleru Ví o tobě se vrací s neuvěřitelně propracovaným, napínavým psychologickým thrillerem o třech ženách, jejich tajemstvích a nebezpečí, kterému nemohou uniknout. Lisa žije poklidný život. Jako svobodná matka kolem čtyřicítky se naplno věnuje výchově šestnáctileté dcery Avy. Co se týče mužů, je víc než opatrná, nikdy nemluví o své minulosti ani o nepřítomném otci Avy. Její nejlepší přítelkyně a kolegyně Marilyn by jí přála, aby se víc otevřela lidem a třeba i šla na rande – s novým, přitažlivým klientem, který o ni očividně jeví zájem. Jenže Marilyn má sama dost co řešit. Ava má zase po krk přehnané starostlivosti své matky. Chce žít jako všichni ostatní teenageři, bavit se s přáteli, chodit na plavání, učit se na zkoušky, mít přítele. Její matka by vyšilovala, kdyby věděla, že Ava už někoho potkala, někoho, kdo jí dává pocítit, že je inteligentní - a žádoucí. Lisa se už velmi dlouho ohlíží přes rameno, ale v poslední době se cítí zvlášť nesvá. Tu a tam se objevují záhadné připomínky minulosti a naplňují ji neklidem. Její pečlivě vybudovaný život se začíná drolit a Lisa pochopí, že jedinou cestou, jak ochránit sebe a dceru, je postavit se strachu čelem. Přestože pouhá odvaha nebude stačit. Bude potřebovat pomoc Marylin, jediné osoby, které může důvěřovat. Jejich vzájemná důvěra je pro záchranu Avy nezbytná. Marylin slíbí, že udělá, cokoli bude třeba. Jenomže kdysi dávno Lisa taky něco slíbila, a pak slib porušila. Její zrada nebyla nikdy zapomenuta – ani odpuštěna. A teď má za své provinění zaplatit.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Metafora

Cross Her Heart , 2018

Laduš94
03.01.2020 2 z 5

Jaksi nerozumím vysokému hodnocení tady. U tohoto typu knih nikdy neočekávám bůhvíjakou hloubku, ale chci si jen odpočinout a vypnout. Většinou proto zavírám oči před nelogičnostmi a čtu bez jakýchkoliv očekávání. Ale co je moc, to je moc. Přišlo mi to neskutečně prvoplánové - šokovat, jen proto, aby byl čtenář šokován. Překombinované, absurdní, až hloupé. Abych nebyla úplně nefér, nechám té knížce to, že stránky se otáčely rychle a nemusela jsem se ke čtení přemlouvat, ale to je asi tak všechno. A asi je to trochu méně absurdní než její prvotina.

edith79
30.10.2019 5 z 5

Síla Sarah Pinborough je hlavně v super rozuzleních jejích knih. Stejně jako Ví o tobě je i tato knížka obohacena skvělým závěrem, při kterém se tají dech. Tentokrát ne tak šokujícím, ale i tak jsem byla nadšená. Celkově je knížka pěkně napsaná, napínavá a rozhodně nenudí.

niki7763
06.10.2019 3 z 5

První dílo této autorky bylo značně o dost lepší, než dílo druhé a to i přes fakt, že se tam dělo trochu "nadpřirozena" či jak to nazvat. Snad do poloviny knihy se prakticky neděje absolutně nic, myslela jsem, že knihu odložím, ale vydržela jsem. Pak nabrala trochu spád, ale žádné velké překvapení se nekonalo. Za mě nic moc ... Jak již v předchozím díle bylo známo, autorka si libuje ve vyprávění z pohledu více postav. To mi u prvního díla ani moc nevadilo, ovšem u druhého se to opakovalo, možná by to chtělo jiný nápad. Kniha ve mě nevyvolala žádné pocity, takže spíš takový průměr

LeHor
03.10.2019 4 z 5

Mně se to líbilo, čtivé a napínavé.

Calibra
30.09.2019 4 z 5

Druhá má přečtená kniha od této autorky a i tato se mi velmi líbila. Čekala jsem krapet nadpřirozena jako v předešlé knize a i když mi to u Ví o Tobě nevadilo, u Tichých lží jsem ráda, že jsem byla u hranice uvěřitelnosti... Věkem jsem sice blíž k Lise než Avě, ale hodně mě v první části bavil Avin pubertální pohled na život s matkou, ve druhé části mi trochu vadilo pranýřování Lisy a ve třetí mě bolelo srdce....

Mandlevest
28.09.2019 4 z 5

Knížka, kterou jsem si půjčila na základě výborného hodnocení v DK a rozhodně nelituji. Jsem máma tří dětí a zejména u toho nejmladšího, dcery, která je v podobném věku jako dcera hrdinky , často řeším podobná dilema. Mladí lidé v tomto věku potřebují "roztáhnout křídla", aby ze zkušeností získaných tímto letem mohli pragmaticky čerpat v dalším životě. A na nás, milujících mámách je, abychom jim to dopřáli , ale naše mateřská, ochranná křídla byla jako neviditelná síť připravená tlumit více či méně bolestivé pády a zkušenosti, které jim tento let přinese. I o tomto je tato výborná kniha a také o dávných tajemstvích, kamarádství "za hrob" ,ale i o tom pravém, nenápadném kamarádství, které nevyžaduje podmínky a sliby, ale o to cennějším se v budoucnu ukáže.

Drndi
26.09.2019 5 z 5

Knihy této autorky jsou prostě dobře napsané a mají nápad. Přestože je každá z nich úplně jiná, někomu se víc líbí jedna, jinému druhá, tohle se jim prostě nedá upřít. A proto, přestože se mi Vi o tobě líbila podstatně víc, musím dát výborné hodnocení a ráda si přečtu i její další knížky, píše skvělé.

Jakubadavid
06.09.2019 5 z 5

Za mě velmi dobře napsana knížka, dej pěkně plynul, navraty do minulosti byli dobře napsany, takže se člověk rychle orientoval.

MonikaKK
28.08.2019 4 z 5

Moc pěkná kniha. V této nebylo žádné nadpřirozeno, takže si myslím, že u lidí, co nemají nadpřirozeno rádi si může autorka zlepšit reputaci... Mě se však líbila moc i její Ví o tobě :)

Bee240
18.08.2019 3 z 5

Druhá kniha od této autorky kterou jsem četla. Předchozí kniha byla lepší , u této mi trvalo než jsem se začetla ale jakmile to chytlo akci bylo to celkem dobré. Postavami mi to přišlo pak už moc zamotané a chvíli mi trvalo se z orientovat. Jak se postupně rozmotával příběh Lisy byla jsem místy dost překvapená. Vždy když jsem si myslela že už vím jak to bylo tak nakonec zase ne...Kniha se mi líbila ale ne tak abych ji dala více jak tři body z pěti což ale není málo. Kniha je dobrý thriller který vás chytne ale není to takový který ve vás zanechá větší reakci..aspoň u mě se nestalo.Rozhodně stojí za přečtení a najde si své čtenáře a i já si ho někdy přečtu znovu.

pedroK
13.08.2019 2 z 5

Mno, s Ví o tobě se to nedá srovnat. Prvních 150 stran se vleče a skoro nic se neděje. Pak už to frčí. Ale v podstatě už jsem se těšila, až to skončí.

BoruvkaP
31.07.2019 5 z 5

Nejlepší kniha, jako jsem v poslední době četla. Líbí se mi formát, jakým je napsaná, subjektivní vyprávění jednotlivých postav. Četla jsem jedním dechem.

lištička123
09.07.2019 5 z 5

Knížka byla pěkná, napínavá, i když první část nic moc. Od druhé části do dostalo spád a knížku jsem pak "slupla" jako malinu. Za mě super, možná se mi i líbila víc než Ví o tobě.

Lotka
08.07.2019 4 z 5

Tak vysoké hodnocení, protože knížka byla prostě napínavá a nedala se moc odložit. Až na pár malých výtek v závěru, spokojenost.

Šungitka
29.06.2019 5 z 5

No, teda! Bylo to opravdu velmi strhující a napínavé...

Kočička911
10.06.2019 5 z 5

Kniha je úžasně napsaná.
Čte se uplně sama, nemohla jsem se od ní odtrhnout..
Jen teda pasáže ohledně malého Daniela byly pro mě obtížně překousnutelný. Kor, když máte doma věkově podobné dítko. Málem mě to dohnalo k slzám, což svědčí o tom že je to velice dobře popsané.
A popsané pocity hlavní hrdinky v době jejího mládí..klobouk dolů.
Autorka se dokonale vžila do naštvaného a citově zničeného skoropuberťáka. Na jednu strany mi bylo Charlotty hrozně líto, ale na druhou bych jí občas nafackovala.
Bohužel pozdě jí došlo, že Daniel za nic nemůže, že i on je chudáček obět. Oběť svých rodičů.

Konec nabral rychlý spád a rozuzlení bylo čekané i nečekané.

TessaJean
08.06.2019 5 z 5

Dokonalé od začátku do konce! Nemohla jsem se od knihy odtrhnout... stále jsem chtěla vědět jak to bude dál a co za tím vlastně vězí. Autorka umí udržet napětí a stránky se obrací samy. Rozhodně doporučuju. Za mě lepší než Ví o tobě.

Kikuse13
26.05.2019 5 z 5

Nemohla jsem se odtrhnout, zajímalo mě jak to bude dál. Určitě si přečtu knížku Ví o tobě.

tereza8
23.05.2019 5 z 5

Perfektní příběh. Po delší době kniha, která mě pohltila. Musela jsem číst a číst. Vědět, co bude dál.

ddkk
13.05.2019 5 z 5

Už dlouho mne žádná kniha tak nepřipoutala. Téměř do úplného konce jsem si nebyla vůbec jistá, kdo je ONA....Přesmutné vyprávění o důsledcích příšerného dětství hlavní protagonistky i jejího malého bratříčka, o přežívání pod cizí identitou i pátrání po vinících, to vše čtenáře nepustí, dokud všechno neodhalí. Jeden z výborných thrillerů.