Tiché dny v Clichy

Tiché dny v Clichy https://www.databazeknih.cz/img/books/84_/84973/bmid_tiche-dny-v-clichy-84973.jpg 4 94 12

Eroticky laděná próza slavného amerického dramatika srovnává atmosféru Paříže a New Yorku 20. let.

Literatura světová Romány Erotika
Vydáno: , Concordia

Quiet Days in Clichy , 1956

Zemlja
08.10.2023 4 z 5

Pro mě díky knize výlet, na který bych se v realitě nikdy nevydala. Oceňuji.

PohadkyNovyVek
09.10.2022 3 z 5

Určitě čtivé, ale i přes útlý rozsah stihne být dost repetitivní.
Svého času musel být Millerův životní styl velmi kontroverzní i lákavý, ale dnes mi ta jeho poloha bohéma, který romanticky zachraňuje prostitutky, přijde spíš nezralá, zcestná a po chvíli dost o ničem. Chápu ale, že je tím pro spoustu lidí zábavný a zajímavý. (v pubertě bych z toho byl na větvi)

Ještě zkusím jeho známější kousky, protože náznaky potentní literatury tam byly, ale trochu se obávám, že tady v kostce odkryl většinu svých "triků".

P.S. to s tím chlebem jsem fakt číst nemusel.

dr.horrible
15.04.2022 5 z 5

Jo, sloboda. Smutné šlapky. Paríž. Naposledy jak som tam bol, ubytoval som sa na Clichy. Nabudúce zájdem aj na Place des Vosges.

Leona333
07.03.2021 5 z 5

Kniha od Henryho Millera, která se mi nikdy neomrzí. Jednoznačně LA DOLCE VITA!

SSTknihy
06.06.2020 4 z 5

Osobní autorův pohled na život pařížské bohémy na konci 50. let minulého století. Nevázaný život bez svazujících předsudků, bez plánování a myšlenek na budoucnost. Život plný vášně, vzrušení, optimismu, sexu a milování, okořeněný romantickými zákoutími Paříže, města plného vůní a nádherné, naprosto nezaměnitelné atmosféry. Život v přesvědčení, že i když si svět kope hrob, stále zbývá dost času na radosti, práci i zahálku.

Česneksmedem
23.01.2019 5 z 5

Tuto knihu by možná raději neměli někteří ani komentovat (např. Benzín - Zdravím!), neboť by jejich verdikt bylo pravděpodobně možné a vhodné číst ne po 22. hodině, ale až někdy kolem 3. ráno, kdy i ledviny odpočívají.
Je to erotikuš jednohubka, která je díky Millerově šťavnatému jazyku upřímná a přímočará, i když ne tak syrová, jak jsme například zvyklí u Buka. Je prostě lunatická.
Číst takové knihy a utíkat tím tak trochu od reality má ale jednu výhodu nechytíte kapelníka!

KarolKula
06.11.2018 5 z 5

Miluju! Už jsem ji četla snad 5x a mohla bych ji číst stále dokola.

VladiKlaisner
07.08.2018 5 z 5

Svoboda, bohémský život, srovnávání Paříže a New Yorku a kopa kurev. Dva kamarádi se protloukají životem se stále prázdnou kapsou a přesto šťastní a svobodní. Třešnička na dortu, kterou nelze opomenout, když milujete beat generation. Vracím se k ní po více než 25ti letech.

miuk
28.05.2018 5 z 5

Nikdo si na nic nehraje, vše je tak, jak má být, přirozené, patří to k životu, netřeba našlapovat a pohošovat se. Super kniha.

-Pečivo-
30.01.2017 5 z 5

Dobrá jednohubka. Ještě před tim, než začal Rocco Siffredi bořit pražským holkám zadky, si to Henry Miller s kámošem brouzdal Paříží.

Romanka89
14.01.2016 5 z 5

Výborná kniha o bohémském životě jednoho spisovatele. Člověk při jejím čtení má chuť se na všechno vyprdnout a užívat si taky tak, co na tom že občas dojdou peníze a nebudete mít co do huby, ale prostě jen tak žít!

ziriant
31.07.2015 3 z 5

Pokud je tohle realita, jsem ráda, že žiju spíše ve snu. A přece je tu něco, co bych z této knihy chtěla ve svém životě také mít. Tu prostou odvahu dělat jednoduše to, co chci, ne "někdy v budoucnu", ale hned, "teď a tady", všem před očima. Z literárního hlediska si potrpím na originální pointy, které pohnou čtenářem; nebo alespoň nějaké pointy... zde jsem nenašla žádné. Ale kniha se čte sama, to se jí upřít nedá.

New York erotika americká literatura Paříž

Henry Miller