Tiché dívky

od:


KoupitKoupit eknihu

Provokativní, ambiciózní a nezapomenutelný příběh si zamilují čtenáři Iana Rankina, Joa Nesbøho a Grega Ilese. Frank Rath si myslel, že když odevzdal odznak detektiva, vraždami už se nebude muset zabývat. Stal se soukromým vyšetřovatelem a v zapadlém městečku v severním Vermontu sám vychovává dceru. Pak se ale u silnice najde opuštěné auto a zdá se, že nádherná mladá dívka, která ho vlastnila, zmizela beze stopy. Vyšetřování Rathovi odhalí ty nejtemnější stránky lidské duše. Mladé ženy s tajemstvím mizejí jedna za druhou, Ratha trápí jeho násilná a bolestná minulost a znovu zjišťuje, že zlo číhá všude, i v těch nejmenších, zdánlivě idylických městečkách — a nikdo není v bezpečí....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/295711/tiche-divky-HbH-295711.jpg 4303
Série:

Vermontský cyklus (2.)

Orig. název:

The Silent Girls (2014)

Žánr:
Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Host
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (97)

Přidat komentář
Kyri
30. listopadu

Pro mě to taky pecka nebyla. Opravdu se to dobře četlo, dobře jsem se orientovala v postavách a ději, závěr byl napínavý (i když tedy hlavní hrdina se opravdu snaží, aby přes tu kebuli přeci jen dostal). Co mi opravdu vadilo, bylo, že mi to přišlo jak z brakových románů (dívka v ohrožení, zrůdný vrah, překvapivá příbuzenství... to jako fakt?). Nechci prozradit případným dalším čtenářům zápletku, tak jen řeknu, že hysterie kolem určitých témat mi taky přijde nepochopitelná, ale rozumím, že Amerika věci vidí jinak. No, nevím, jestli tohoto autora ještě zkusím...

scoiattolo
26. listopadu

Za mě to taková pecka nebyla. Téma příběhu bylo každopádně zajímavé, nicméně děj se mi zdál zdlouhavý. Také mi vadilo, jak autor někdy až moc zabředával do popisu krajiny. Což se některým čtenářům třeba naopak může líbit, takže jen můj osobní názor. Jen dotaz, co ti kanárci na konci? Určitě si ale ráda přečtu Jména mrtvých dívek:-)

Lindulinek
18. listopadu

Kniha se mi líbila. Četla se dobře. Téma a zpracování mě zaujalo. Odhalení pachatele bylo promyšlené a překvapivé.

marhoul
22. října

Detektivka, takový lepší průměr.

harena
21. října

Dobrá detektivka, tak do třetiny dost zdlouhavé, pak už čtivé a napínavé. Překvapující a otevřený konec, uvidíme, jak se autorovi povede druhý díl.

Sotek43
20. října

Super čtení, napínavé az do konce a otevřeny konec.

kackahracka
27. záříodpad!

Dala jsem tomu dvě šance. Bože odpusť mi. Tolik promrhaného času. Napodruhé jsem dočetla asi o stránku dál. Nedalo se to. Mám po krk vulgárních ožralů, kuřáků a poloinvalidů v roli detektiva. Taky brutálních scén a vzpomínek na hrůzy způsobené v dětství. Nechápu, jak může tenhle trend někoho fascinovat. Ať už jako autora, nebo jako čtenáře. Tomuhle dílu navíc vévodí příšerně nudná vatová výplň a příběh naprosto o ničem. Nula hvězd je ještě skvělé hodnocení. Za mě nikdy více.

Gibis
19. srpna

Po pravdě moc nechápu to nízké hodnocení, za mě to bylo skvělé, napínavé čtení, které mě nenechalo chvíli vydechnout. Možná ve mě kniha nezanechá trvalou vzpomínku, ale v tuhle chvíli mě to hodně bavilo a podle toho knihu hodnotím.

Metla
02. srpna

Napoprvé jsem "Tiché dívky" po několika stránkách odložila, důvodů bylo hned několik. 1) Štítila jsem se obracet stránky, jelikož jsem měla knihu půjčenou od tety, které knihovnu pochcal kocour - a tahle papírová cihlička asi ležela hodně na ráně. 2) Byla jsem přežraná vysloužilými detektivy se zdravotními potížemi. 3) Štvalo mě jméno hlavního hrdiny, obtěžovalo mou imaginaci nesympatickým ksichtem jisté nechvalně proslulé osoby. Dala jsem "Tichým dívkám" druhou šanci, překonala odpor ke zvlněným, zažloutlým stránkám, co tolik voněly mojí kočce; vyčíhla jsem si ideální náladu pro severské thrilery (sníh, mráz, brzy tma, mírná depka) a pokusila se soukromému detektivu Rathovi vymyslet obličej odpovídající jeho samotářské povaze. Potom už jsem si dobře užila svižně odsýpající případ ztracených děvčat.
Vyhovovalo mi prostředí kanadských městeček a hor, stejně jako autorova přímočarost: když kapitola končí větou "sejdeme se v tolik hodin na tomto místě", pak na začátku následující kapitoly tam prostě jsme. Žádné odbočky ve stylu popisů cesty, použitého dopravního prostředku, okolí, či momentálních duševních pochodů. Charaktery jsou docela dobře definovány jejich jednáním, živými rozhovory, jen občas sklouznou k nějakým více či méně důležitým vzpomínkám. Frank Rath je vypiplán detailně, u vedlejších postav zůstal prostor pro dokreslení, ale všichni fungovali dostatečně.
Děj není kdovíjak originální, četla jsem však rychle, se zaujetím a zvědavostí, která bestie má zločiny na svědomí, případně jak konkrétní dívky zapadají do vyšetřování. Autor neposkytuje mnoho vodítek a můj obvykle přesný odhad tentokrát selhal. Konec mě úplně nenadchnul, přišel mi neslaný, nemastný a epilog (vlastně jeden obří cliffhanger) byl horší než kopanec do holeně.
Nadprůměrný thriller - i přes vážné výhrady k finále.

Mil@n
04. července

Zdlouhavé, nicméně i napínavé. Víc jak 3* nemůžu dát.

Rea_Rea
03. června

Chytlavá a napínavá knížka. Až na ten fakt blbý konec, díky kterému se nemůžu dočkat druhého dílu :)

aachilovka
24. května

byla jsem zvědavá, ale tento styl psaní asi není můj šálek kávy

Peršanka
04. května

Ech, co napsat? Snad jen že jsem vydržela až do konce. A ten to pokazil definitivně.

farfalla13
26. března

Tento vypravěčský styl okořeněný velkým množstvím vulgarismů nemusím. Jsou daleko lepší detektivky.

LusSyNDA
09. března

Děj byl spíše o detektivovi Rathovi než o samotném případu. Samozřejmě části s Rathem souvisely okrajově s případem, ale na první pořádný pojítko se přišlo až za polovinou knihy. Nejlepší část (a zároveň nejnapínavější) byl jednoznačně Epilog! Škoda že kniha v tu chvíli skončila, klidně to mohl být začátek nové knih. Zajimavost: Hodně byla v knize zmiňována auta - značky, názvy.

alibaba72
14. února

Klasická detektivka, napínavá, mrazivá, super. Těším se na další knihy Erika Rickstada.

Zoy
05. února

Kniha se mi velmi líbila, dobře se četla, napínavá od začátku až do konce, který mne trochu překvapil. Už se těším, až si přečtu druhý díl

studentice
27. ledna

Dostala jsem se k této knize náhodou a byla jsem z ní nadšená, sympatický hlavní hrdina, napínavý příběh...

Hana H.
19. ledna

Ale jo, dobré to bylo.

poiu
18. ledna

Z knihy jsem celkem zklamaná. Detektivové vyšetřují zmizení několika dívek, ale k žádnému vyšetřování skoro ani nedochází. Dívky v příběhu figurují na asi 3 stranách, kde jsou uvedena jen jejich jména a popis (a to je tak vše) ..... Nikde žádné pátrání v okolí dívek, hledání spojitostí..... No, příběh se v podstatě sám vyřeší na posledních 20 stranách.... (a informace o něm nám poskytne televizní reportérka) .... na dalších 2 stranách se dozvíme, kam zmizela Mandy a příběh de facto končí. (žádné podrobnosti, vysvětlení, příčiny, ......nic)

_____________________Spoiler + divné věci ____________________
- nechápu, jak mohl detektiv s roztříštěnou lebkou (= otřesem mozku) a krvácející, pořezanou rukou přemoci relativně zdravého člověka ozbrojeného nožem - vím, že ho udeřil pistolí, ale stejně.
- nechápu, jak je možné, že jde vyšetřovatel do akce sám, aniž by o tom kdokoli věděl
- kde se vzala udírna a v ní těla 2 obětí?
- kde se vzal hasič, který prodával lístky do nějaké tomboly? (proč tam o něm nebylo víc a jak figuroval v příběhu? ---- podle čeho Rath odhalil, že zrovna on prodal lístky do tomboly?)
- jak si mohl policista nevšimnout zápachu mrtvoly, který jasně musel být cítit z kufru auta?
- proč se nedozvíme nic o tom, jak byla Mandy zabita?
- kdo byl kluk na fotografii a jak víme, že to byl hasič?
- co se stalo s tou Mandyinou spolubydlící? Byla z něčeho obviněna?
- jsou všechny 16 leté holky z Vermontu těhotné?
________________________________________________

No, škoda :-(

DavidKeller
31.12.2017

Zdravím kniha dočetlá včera večer, parádní přiběh , Vermont hranice s Kanadou , takže kupa sněhu a mrazivá atmosféra . Jsem nadšený, Ratha jsem si oblibil i jeho rodinné tajmeství , druhý díl si musím přečíst co nejdříve..Co čeká dál ? , to tuším ! Přesto si uniknout nenechám .

Calibra
23.12.2017

Potřebuji půlky hvězdiček... Databáze, prosím, zaveďte půlky. Tahle kniha byla na 3 a půl. Celou jednu strhávám za spoustu vulgarismů. Dále se mi moc nelibil hlavní hrdina, nevyrovnaný vágus, tak jsem si ho představovala. Příběh zmizelých holek byl fajn a otevřený konec mě nalákal tak z poloviny.

lenuskav
15.12.2017

nebylo to přímo špatný, jen strašně roztahaný, místama nezáživný a kniha mohla být klidně o půlku kratší. dneska 3 hvězdy

Puntíkatýhrnek
12.12.2017

Prolog mě zaujal, ale po něm bohužel následoval hodně pomalý rozjezd. Celkově mi přišlo, že příběhu chybí spád...co mu ovšem nechybí je špatné počasí, ponurá nálada a mnoho zápletek. Svým způsobem je zajímavé zakomponovat do jedné detektivky hodně zápletek, ale výsledek, že v podstatě nejsou propojené, mě osobně moc nenadchl. Také jsem moc nesympatizovala s hlavními postavami, které nebyly vykreslené do hloubky. Epilog si mohl autor, alespoň pro mne, úplně odpustit...chápu, že je to první díl série, ale závěr, který působí značně upoceně, mě nenavnadil na pokračování, naopak jsem usoudila, že mi to stačí...Také bych úplně autora nesrovnávala s Jo Nesbo...ten je (i když mi už série s Harry Holem leze krkem) výrazně lepší spisovatel...Za mne je to průměrný, ne příliš náročný příběh.

Peti
29.11.2017

Detektivka o zmizelých dívkách. Hlavním vyšetřovatelem (a pomocníkem policie) je bývalý detektiv, Frank Rath. V okruhu mnoha kilometrů mizí dívky a postupně se rozvíjí velice zajímavý a spletitý příběh, kdo je pachatelem mě dost překvapilo. Souběžně se v knize rozvíjí i příběh Franka, který díky velice smutné záležitosti v minulosti přišel k dceři. A vypadá to, že se o ní bude muset v budoucnu hodně bát. Čtivé, těším se na další díl.

švícko
27.11.2017

Bylo to takové zvláštní. Chvíli skvělé, chvíli jsem se nudil. Tak snad další kniha to vylepší. Na procenta bych dal 75%.

game
20.11.2017

príšernosť. vyzeralo to dobre, malo to propriety dobrej krimi, ale tak to milý novoautor došmodrchal, že polovica by bola stačila.
bez hrozby vracajúceho sa zloducha, bez torza človeka, ktorý mal torzo aj v mozgu, bez tej úplne nepravdepodobnej konečnej kataklyzmy, polovica dievčat mohla zostať doma, stačila na stratenie jedna...
milý autor tam chcel dostať všetko, čo videl, počul, čítal inde, a ukázalo sa to ako priveľa. takto nie.

PetraBery
13.11.2017

Přes pomalejší rozjezd se dá lehce dostat a poté už následuje detektivka připomínající severské autory. Hlavní hrdina bývalý policista Frank, jeho pomoc při řešení případu zmizelé dívky a jeho starosti "otce" téměř dospělé dcery. A úplně na konci odstavec, kvůli kterému si přečtu i další díl.

Agatha84
05.11.2017

Perfektní! Postupná gradace a vtahovaní do děje. A ten konec! Donutil mě přidat i tu poslední hvězdu do hodnocení :-)

LuckaH2
02.11.2017

Líbilo! Zajímavý příběh, zmizelé dívky, prolínání se ztracenou Mandy, do toho život Franka Ratha. Skvělé popisy - např. scéna, kdy byl Rath u Mandy "taťky" a Roštěnky, úplně jsem je viděla - jak jsou oblečení, jak to u nich vypadá. A do toho sem tam vtipná hláška - "kočka velikosti retrievra." Pak jsem byla trochu zklamaná (zbytečně) při konci, když vlítl do toho domu, tak jsem si předsudkově říkala, co tam najde, a ono to tak nebylo. Překvapivé rozuzlení. A ten konec? No další díl musím přečíst!