Tibetská kniha mrtvých

Základní dílo tibetského buddhismu je formulováno jako poučení zemřelému na jeho cestě do záhrobí.
Jedná se o úplně první vydání v ČR.

https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/118105/tibetska-kniha-mrtvy.jpg 488
Duchovní literatura, Náboženství

Vydáno: , Odeon

Zab-čhos ži-khro dgongs-pa rang-grol, 1980

Kniha Tibetská kniha mrtvých

HollyUndead
11.02.2022

Kniha v sobě ukrývá stěžejní body buddhistické víry. Musím říct, že popis toho, jak se dostat z reinkarnace, popřípadě jak se alespoň reinkarnovat do vyšších sfér, je líčeno poměrně poutavě, což mne mile překvapilo. Některé myšlenky jsem musel číst víckrát, abych vše dostatečně pochopil, nicméně alespoň stručné poznání buddhistické víry mi kniha předala, což považuji za důležité.

Maty44
02.08.2020

Domluvil jsem se s bratrem že po mé smrti bude tuto knihu číst

tazkykamen
06.03.2020

Táto kniha sa dá čítať aj ako krásna farebná poézia, ale nedá mi nereagovať na jeden koment podomnou. Hrať sa na znalca budhizmu a popierať reinkarnáciu je iba ukážka toho ako absurdne nepochopiť toto učenie môže súčasný európan.Ja síce znalec nie som ,ale toľko viem ,že Karma, hlavný duchovný zákon v budhizme bez reinkarnácie nie je možný. Ťiež zmysel pojmu Májá je asi rovnako nepochopený, ako v kresťanstve zmŕtvychvstanie Ježiša Krista.

JKDelaney
29.03.2019

Základ tibestkého buddhismu

tlllk
06.03.2019

Ok porozumel som len kúsok, ale to asi nie je účelom, prišlo mi to ako taký ťahák na poslednú cestu.

peterberes
15.02.2019

nádherná dokonalá knihu. smrt neexistuje. a na to sa je dobré pripravit

Papírek
26.12.2018

První kniha o buddhismu co jsem četl. Je o přípravě na smrt a putování posmrtným životem. Některé pasáže jsou v ní trochu složitější na pochopení, proto by bylo lepší jako první si přečíst nějakou jednodušší knihu o buddhismu. Tibetskou knihu mrtvých bych doporučil, aby si ji přečetl každý.

martunka
08.02.2018

Uznávám, tato kniha se nečte snadno. Zkusím se k ní časem vrátit