Ti druzí

Ti druzí https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/454889/bmid_ti-druzi-dGd-454889.jpeg 4 1306 361

Mrazivý. Děsivý. Neodložitelný. Nový psychothriller autorky bestsellerů Kříďák a Jáma. Gabe se jednoho dne vracel autem domů z práce a v zácpě uvízl za starým autem. Jeho zadním oknem na něj vykoukla dívčí tvář. Zahlédl, jak říká: „Tati.“ Byla to jeho pětiletá dcera Izzy. Od toho okamžiku už ji nikdy nespatřil. Tři následující roky strávil Gabe cestováním po dálnici, kterou tenkrát jel, a hledáním Izzy. Odmítá se vzdát naděje, že ještě žije. I když mu všichni tvrdí opak. Fran a Alice mají za sebou taky spoustu dní a nocí na cestě. Ty dvě ale nikoho nehledají. Ty dvě utíkají. Před někým, kdo jim chce za každou cenu ublížit. Protože Fran zná pravdu. Ví, co se skutečně stalo Izzy. Kdo za to může. A co udělají ti druzí, když ji a Alici dostihnou...... celý text

Literatura světová Horory Thrillery
Vydáno: ekniha , Kalibr

The Other People , 2020

Mona7741
07.11.2023 4 z 5

Moc poutavá kniha, která pohltí a jentak nepustí. Autorka se stává po 3.přečtené knize mojí oblíbenou. Čte se opravdu dobře. Tato kniha mi přišla asi nejméně strašidelná. A hvězdičku ubírám jen za trošku přehnané a v mých očích nedotažené duchovno, přiliš mi to smysl nedávalo.

Lka
25.10.2023 5 z 5

Audiokniha :
Tohle je moje třetí kniha autorky (Kříďák a Jáma). A musím říct, že je zatím nejlepší. Bylo to napínavé, pořád mě to hnalo dopředu. Jdu se hned vrhnout na další knihu - Upálené.

tess.de.veles
11.10.2023 1 z 5

No tak to byla slatanina skoro prvni tridy.... Vim, co mel byt onen AHA moment, ale na me nezabral....
...a to nadprirozeno, tak to jsem nepochopila uz vubec...
Ztrata casu!

AdamŠkapa
09.10.2023 2 z 5

Ti druzí...to dělají líp!
Je to má první a zároveň poslední kniha od této autorky. Naivně podaný rádoby napínavý příběh, který šustí papírem. Neautentické a nerealistické...

Radimka
08.10.2023 3 z 5

Mně se to moc nelíbilo. Byl to takový promotanec, ale začínalo to docela slibně. Nakonec koncept zub za zub byl dost přitažený za vlasy. A do toho to dorazila trochou mystiky.

Bakana
07.10.2023 4 z 5

Dobré, ale ne výjimečné.
Děj vtáhne, pěkně ubíhá. Tu metafyzickou linku jsem tak nějak nepochopila, buď jsem natvrdlá, nebo by ji možná chtělo trochu víc vysvětlit a rozpracovat.
Ale je to odpočinková četba, knížka, na kterou za chvíli zapomenete.

m2056
15.09.2023 4 z 5

Kniha je podle mého dobrá dobře se čte příběh je dobrá zápletka tak jen vzhůru do čtení přeji fajn zážitek.

Šánka
03.09.2023 5 z 5

Mé druhé setkání s autorkou a byla to pořádně napínavá thrillerová jízda. Temný, tajemstvím zahalený příběh, okořeněný prvky nadpřirozena, které já až tak nemusím, ale tady mi to nevadilo.
Téma ztráty dítěte, jeho únosu a hledání je vždy nervy drásající, ale v podání J.D. Tutor hlavně výborné adrenalinové čtení. Hodně dlouho trvá, než nám autorka dovolí aspoň trošku si začít spojovat jednotlivé dílky celého příběhu, jakou vazbu na sebe mají všechny postavy. A popravdě včera jsem v noci dočetla a ještě ráno se znovu vrátila k závěru..., teprve potom mi vše do sebe krásně zapadlo. Skládačka ukázala celý složitý obraz.
Doporučení a Křídák již na mě čeká, tak hlavně, že to nejsou ,,ti druzí"...

knihomolka27
02.09.2023 2 z 5

Pro C. J. Tudor mám slabost...přečetla jsem od ní všechno, něco dokonce dvakrát a pokaždé mi to sedlo a něco to ve mně zanechalo. Bohužel s touhle knihou jsem nenašla společnou řeč a to i přes zajímavý námět. Za mě ne....bylo to svižné a zajímavé, a věřím, že si to své čtenáře najde. Ale na mě to bylo hodně zmatečné, nijaké a zkrátka jsem se do knihy nedokázala úplně začíst. Což neznamená, že je kniha špatná, nebo autorka neumí psát. Jen prostě nedokážu dát knize lepší hodnocení, když jsem si čtení neužívala a nemám moc co bych na ní ze svého ohledu pochválila.

Rav3n
05.08.2023 2 z 5

Působilo to na mě zbrkle, jakoby autorku tlačil termín uzávěrky. Někde na 75. straně se už rýsuje rozuzlení a žádné velké překvapení to není.
Je to fajn čtení na dovolenou, kde chceš vypnout hlavu. U tohohle se přemýšlet nemusí.

pige
20.07.2023 5 z 5

TOP!

Celou dobu jsem s napětím očekávala, jak celý příběh skončí.

A nejvíc se mi líbila myšlenka, že to největší zlo přichází od toho, od koho to vůbec, ale vůbec nečekáme (stařenka v květinářství, farář, "policista"...). Proto nejsme ve střehu.

Happyend je příjemným uvolněním na konci tak beznadějného a ponurého příběhu.
Jenže může to opravdu být happyend nebo je to jen zdání?

anovy64
13.07.2023 3 z 5

Byla to moje první kniha od této autorky a taky asi i poslední. Je řada jiných, lepších knih. Ale je to věc názoru.

Emma27
10.07.2023 4 z 5

Napínavá kniha zatím jedna z nejlepších.

EleanorJane
28.06.2023 4 z 5

(SPOILER) Za mě je kniha rozhodně lepší než Jáma a Upálené, proto dávám o hvězdičku víc. Zase se z toho ale vyklubala detektivka. Ale, hodně zamotaná. Až asi v půlce knížky člověk pochopí, o co vlastně jde a co s čím souvisí. Nicméně, až mooc náhod, jak podotkl i Gabe... Jsem mooc ráda, že kniha má jiný konec, než jako měly Jáma a Upálené, protože už jsem se bála, že to bude zase stejné.

Fzuzik
18.06.2023 3 z 5

Velmi zajímavé rozuzlení, ale paralelní dějová linka byla poněkud zvláštní.

Lucy
09.06.2023 5 z 5

Tedy ...velmi zajímavé pojetí, na přemýšlení opravdu povedená kniha a téma. Doporučuji určitě.

lucie5058
22.05.2023 5 z 5

Super. Krásně čtivé, napínavé až do konce..
Těším se na další od této autorky.

VeronikaKrake
19.05.2023 4 z 5

Já si bohužel nedokážu vybavit, jak se mi to líbilo :D. Ale asi líbilo, haha, tak dávám dobré hodnocení. Ale evidentně to dokáže do paměti zapadnout.

Termina
16.05.2023 4 z 5

Od první strany jsem už jen otáčela a otáčela .. tempo, styl psaní a hlavně to téma? Boží.. Kdo ví kolik z nás jsou ti druzí .. DÍK!

barcasknihou
25.04.2023 3 z 5

Před pár lety jsem od autorky četla Jámu. Moc se mi to líbilo, bylo to hodně napínavé a hororové prvky tam autorka zasadila taky skvěle.
Začátek knihy Ti druzí byl hodně dobrý. Gabe, hlavní postava příběhu, jede po dálnici a v cizím autě uvidí svou malou pěti letou dcerku. Hned auto pronásleduje, ale bohužel ho ztratí. Má vybitý mobil, takže nemůže zavolat domů a přesvědčit se zda to byla vážně jeho dcera, i když má být doma se svoji maminkou. Tak zastaví na odpočivadle a volá z telefonní budky k sobě domů. Zvedne to policistka a oznámí mu, že jeho žena i dcera jsou po smrti.

Tohle zní prostě úžasně a začátek byl hodně dobrý, ale jak rychle to nabralo na ději, tak to i rychle spadlo. Všechny zápletky jsem hned odhadla, bylo to hodně předpovídatelné. Autorka sem zasadila zase trochu nadpřirozených, hororových prvků, které tam vůbec nemusely být. Nedávaly tam ani moc smysl a stejnak jsem se na konci nedozvěděla, proč to tam teda bylo. Možná proto aby čtenář měl v průběhu čtení nějaké ty otazníky, které i tak nejsou zodpovězeny. Nečekala jsem, že zůstanu s otevřenou pusou dokořán, alespoň v nějaké velké momenty překvapení jsem doufala.
Bylo to hodně čtivé, autorka píše moc hezkým stylem. Ale bohužel musím dát nízké hodnocení.