Sametový slib

Sametový slib https://www.databazeknih.cz/img/books/83_/83513/mid_sametovy-slib-Re6-83513.jpg 4 346 61

Sametový cyklus série

Toto dílo tvoří vstupní část rozsáhlé čtyřdílné historické ságy vyprávějící životní příběhy čtyř bratrů z rodu Montgomeryů. Román nabitý dramatickými zápletkami se odehrává v šestnáctém století za vlády Jindřicha VII., zakladatele slavné dynastie Tudorovců.

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Bonus press

The Velvet Promise , 1981

jituz
20.01.2019 5 z 5

Tohle jsem četla kdysi dááávno. A tenkrát jsem u toho vzdychala a moooc se mi to líbilo. Každopádně knížky, které vyvolaly touhu číst.

rampapa
06.01.2019 5 z 5

Prekrasny příběh o lásce. Knížku velmi doporučuji.

Andrée
01.11.2018 5 z 5

Knihu jsem poprvé četla ve čtrnácti a byl to pro mě opravdu zážitek.
Musím říct, že si na Juditu a Gavina, jakožto na literární postavy vzpomenu docela často.
Z celé série je pro mne Sametový slib tím nejlepším dílem a ráda si knihu přečtu ještě jednou.

Silmarien
27.10.2018 3 z 5

Tak... tento druh literatúry čítavam už málo, ale v rámci nejakej akcie som si kúpila celú "zamatovú" sériu a pred nejakým časom mi bolo tak strašne zle, že som potrebovala naozaj niečo úplne ľahké, tak som siahla po klasike v tomto žánri - Jude Deveraux, väčšia klasika už asi ani neexistuje.

Malo to úplne všetky klišé tohto žánru, ktoré existujú. Fakt všetky. Rozmýšľala som, čo všetko sa podarí Jude napchať do strán, ktoré tejto knihe venovala. Či tam budú nekonečné opisy krásnej hlavnej hrdinky a mocného hrdinovho tela, koľko priestoru sa venuje ich vzájomným romantickým chvíľam a naopak potom ich hádkam (lebo to musí byť). Či hlavnú hrdinku unesú alebo naopak, či ona pôjde zachrániť svojho nenávideného vyvoleného a kedy im obom dôjde, že sa milujú až za hrob. Koľko tam asi bude žiarlivostných scén a či sa dostaneme aj k nejakému súboju alebo aspoň rozbitej držke.

Bolo tam samozrejme VŠETKO.
Takže presne to, čo som potrebovala, aby som vydržala tie dve potrebné hodiny do ďalšieho ibalginu.
Hodnotenie za tri v rámci žánru, tieto knihy sa našťastie nehrajú na nič viac ako príjemnú romantiku na spokojný večer, takže si 3 hviezdičky pokojne zaslúžia.

Jass
16.08.2018 1 z 5

Ježiši, to byla taková slátanina... Ale kupodivu to fungovalo. Přerovnávám a třídím obří rodinnou knihovnu, tuhle knížku jsem našla naprosto rozsypanou, takže jsem začala rovnat listy a přečetla si popis, který mě donutil vyprsknout smíchy.... To jako vážně?! Pak jsem začala číst, a přesto že to bylo páté přes deváté... jsem ji neodložila, dokud jsem neměla dočteno. Uf, tahle autorka je vážně čarodějnice... :D
P.S. Co mě ale rozčiluje je násilná stránka Gavinovi povahy. To, že vás někdo flákne tak, že spadnete na zem rozhodně není sexy.
A jeden komentář mi připomněl... Máte tušení, jak v té době byly šaty drahé? Pekelně... Dámy se rozhodně nepřevlékaly každý den do nějakého nového modelu a... No to je fuk.
A celkově se o historické přesnosti nedá vůbec mluvit. Jindřich s Alžbětou mě vyloženě pobavili, takový pohádkový král s královnou...

Lenka40
31.05.2018 4 z 5

Po žánru fantasy a thriller jsem potřebovala nějakou oddychovku a tato kniha byla přesně to co jsem potřebovala. Příjemný romantický příběh lásky ,nenávisti ,žárlivosti , kdy ze sjednaného sňatku může vzniknout láska na celý život.Určitě si ráda přečtu i zbylé 3 díly.

mStationka
05.05.2018 4 z 5

Láska,zrada,lži, něha,intriky, atd atd vše co kniha kdy může nabídnou-tato kniha nabídla. Musím přiznat, že jsem chvílemi i nadávala a v další chvíli bulela jak želva. Krásná kniha

Enny4
02.01.2018 5 z 5

Po dlouhé době jsem si opět tuto knížku přečetla. Jde o krásný a poutavý příběh, obdivovala jsem Juditu jak dokáže Gavinovi neustále odpouštět a samozřejmě nenáviděla zlou Alici. Knížka mě nezklamala.

Moška
16.11.2017 3 z 5

Jsem nemocná a paní doktorka mi řekla, že mám číst jen nenáročnou literatutu, nejlépe červenou knihovnu. Tato sága, zdá se, požadavky splňuje :-) Nebráním se milostným románům, ale tento mi připadal trošku za vlasy přitažený. City ode "zdi ke zdi", bez nějakého uvěřitelného důvodu, chvílemi až hysterická nenávist následovaná sexuální extází, mno... A chvílemi jsem si připadala jako v módním obchodě, kdy autorka podrobně popisovala jeden šat za druhým. Vzpomněla jsem si na ruské autory 19. století, kteří byli placeni za slovo a my teď můžeme číst sáhodlouhé popisy krajin či západů slunce. Nevadí, zabavila mne a jdu na druhý díl.

Marci_Vaj
30.07.2017 4 z 5

Kniha nebyla špatná, i když jsem si chvilkama říkala, že už se těším jak ji dočtu. Tahle doba, vyznačována většinou špínou, pohrdáním a násilím vůči ženám se mě moc nelíbí, ale historické romány obecně mám ráda. Nejdřívě jsem si říkala, že si další díly číst asi nebudu, ale láká mě dozvědět se více o bratrech Montgomeryových, kteří mě byli moc sympatičtí. Uvídíme, jaké budou další díly.

účetní
21.06.2017 3 z 5

Dlouho jsem se této autorce bránila a pak mě navnadily komentáře k této knize. Musím ale říct, že jsem byla trochu zklamaná, styl a kvalita autorky mi moc nesedl. Místy to bylo překombinované a přitažené za vlasy. Dlouho jsem nevěděla, co si o Gavinovi myslet, z jeho charakteru vyčnívalo jen to, že se choval jako zabedněný idiot a to až do téměř posledních stránek, jeho myšlení a úvahy byly občas hrozné. Judita byla vychovávaná celý život pro klášter a radila zbrojíři ?!?, sokolníkovi, pletla se do mužských záležitostí, ale šít neuměla. Pasáž s uvězněním byla asi nejhorší. Kniha se také neustále hemžila kožešinami všeho druhu, chyběl už jen myší kožíšek, ale zase ho nahradily veverky, každý měl na sobě alespoň kilo smaragdů, perel a drahých kamenů na každém oděvu. Nemůžu ale říct, že by se mi kniha vůbec nelíbila, to zase ne, nakonec jsem vzala Gavina na milost. Jak sám říkal, vyrůstal v přesvědčení, že všechny ženy jsou mírné a něžné, jak si pamatoval na svoji maminku a tak na Alici, která se uměla dokonale přetvařovat, pohlížel stejně, celkově to ale byl hodný a starostlivý chlap. Určitě přečtu ostatní díly - Steven a Raine se mi moc líbili a ráda se dozvím i něco o Juditce a Gavinovi, doufám, že budou mít hodně dětí. I když mám ke knize výhrady, po jedné knize nemůžu autorku úplně hodnotit. Za mě jen tři a půl hvězdičky, nemůžu si pomoct, tuto knihu prostě takto vnímám.

palomakatka
13.05.2017 5 z 5

Krasna kniha.

kackajh
26.04.2017 5 z 5

Dlouho jsem zvažovala jestli si samety pořídím, nakonec jsem to udělala, mají ve 4. vydání luxusní přebaly. První díl jsem zhltla jako malinu, líbil se mi opravdu moc i když se
Gavin choval jako hňup a jeho posedlost Alicí jsem mu nemohla dlouho odpustit, připadalo mi, že má holuba v hrsti a touží po vrabcovi na střeše a tím mě rozčiloval, ale Jude to celý napsala tak úžasně, že jsem mu odpustila i znásilnění panny o svatební noci, nebetyčnou zabedněnost po osvobození a už někde v polovině knihy jsem měla pocit, že bych ho snad chtěla mít doma. Těším se na dalšího bratra.

Hebrey
05.04.2017 3 z 5

Asi by nebylo fér, kdybych tvrdila, že se mi kniha nelíbila. Celkem snadno jsem se začetla, děj byl místy i napínavý. Některé zápetky byly sice trochu předvídatelné, ale to je částečně i věc zkušenosti čtenáře. Bylo ale dost věcí, které mi vadily. Historické nepřesnosti by se daly odpustit, je to romám, ne literatura faktu. U některých logických nesyslů, kterých je v knize také plno, to bylo horší, ale budiž. Román ale obsahuje bezpočet postav, které podle mne nejsou moc dobře psychologicky propracované. Kromě několika výjimek jsou si povahově velmi podobné. Příběh má možná až moc zápletek, z nichž některé ani nijak nesouvisí s hlavní dvojicí, a které nakonec vyzní do ztracena. A v neposlední řadě - já chápu, že v beletrii napsané počínaje 70. lety 20. století a později, tém spíše v beletrii amerických autorů, musí být alespoň naznačený sex. Koneckonců, proč ne, že, v zásadě mi to nevadí. K životu patří, romantický příběh to tak nějak okoření, a člověk má alespoň pocit, že je realistický. Nicméně, jak se říká, všeho moc škodí. Když je "postelovka" na každé třetí stránce, tak je to docela nuda.

tatjana1737
12.03.2017 4 z 5

Já vím, že to není asi na reálie přesný historický román, a i milostné scény jsou v porovnání s dnešním trendem detailních popisů velmi jemné, přesto jde o můj oblíbený fantazijní svět, ke kterému se ráda vracím. První dva díly se mi líbí asi nejvíce, přestože z bratrů je mým favoritem Miles. Zajímalo by mne, zda autorka při psaní opravdu vycházela ze znalosti dějinné doby, zda např. svatební zvyky (příjezd nevěsty na koni) či odívání (líbí se mi popisy Juditiných šatů!) odpovídají pravdě. Chybou překladu se sice v textu objevují drobné renoncy (pochybuji, že by Steven Gavinovi opravdu řekl, že nosí růžové brýle, když v té době se brýle běžně nenosily, takže tohle slovní spojení postrádá smyslu :-)), ale na čtivosti to neubírá. Příběh je plný zvratů tak, jak má správný milostný příběh být, než k sobě hrdinové najdou cestu. Gavin je sice místy typický sebestředný muž, ale Judita mu coby silná ženská osobnost ukáže, že ne všechny ženy jsou dobré k míchání pleťových krémů a mají v hlavě víc než vyšívání :-).

Také mne zaujalo, že Juditina matka se v třiatřiceti považuje za starou a Gavinovi je přitom 27 let. Holt jiné pojetí plynutí života, když se běžně umíralo po třicítce :-). Jen ti hrdinové se zdají z dnešního pohledu mnohem starší.

Jen stále přemýšlím, proč je v názvu ten Samet, jestli je to chybou překladu nebo mi něco uniklo, a to jsem to teď přečetla už asi popáté. Slůvko "slib" je jasné, odkazuje na slib, který Judita dala sama sobě, že se nikdy Gavinovi dobrovolně nevydá, nač ale ten samet, to netuším :-).

Ernesta
23.01.2017

PRECETLA JSEM ZA VIKEND HNED DVA DILY, MOOOOC PEKNE, NEVIM KDE SE DAVAJI HVEZDICKY, TAK DAVAM 5 :-)

Danulka11
21.08.2016 5 z 5

Hezký a zajímavý děj, čte se velice dobře a budu se k této knížce ráda vracet. Těším se na další díly :o)

Theia83
20.08.2016 5 z 5

Knihu som čítala prvýkrát asi pred 16 rokmi a stále sa k nej vraciam, krásny príbeh, postavy. A na ďalšie diely som netrpezlivo čakala. Určite odporúčam.

mac.martina
29.04.2016 5 z 5

Pěkná knížka. Četla jsem jí skoro jedním dechem. Děj hezky plynul a byla tam i zajímavá zápletka. Bylo zajímavé sledovat jak si hlavní hrdinové k sobě nacházejí cestu a stále doufala, že Gavin nepodlehne své bývalé milence. Knížku doporučuju k přečtení :-)

popeluška
01.03.2016 5 z 5

Krásné čtení a budu se těšit na druhý díl :-)