Těžká noc

Těžká noc https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/408331/bmid_tezka-noc-XIU-408331.jpg 4 563 184

Po pětiletém vztahu by měl přijít další stupeň - bud' svatba, anebo rozchod. Patrik zvolí druhou možnost a Erika je náhle opuštěná a nešťastná. Místo po Patrikovi se snaží zaplnit intenzivními nezávaznými zážitky, které však také nejsou tím pravým ořechovým. Nová láska na sebe ale nenechá dlouho čekat a Erika je zase šťastná, zamilovaná a milovaná. Jenže ani nový vztah není tak úplně bez mráčku - Eriku tíží jisté tajemství a navíc ani soužití s potenciální tchyní není zrovna jednoduché ...... celý text

Pavouček2
03.06.2019 5 z 5

Já se také těšila a o to víc, že už je to o dospělé hrdince. Kéž by teď p.Lanczová psala pro dospělačky, které na ní vyrostli. Přiznávám, že jí čtu stále opakovaně dokola :-D

gudaska
03.06.2019 5 z 5

Ano, mohu souhlasit, čekání se vyplatilo, paní Lanczová opět nezklamala ani po těch letech. Zavzpomínala jsem na mládí, jak jsem četla první knížku od ní a hltala a hltala další, co už byly napsané. Příběh ze života, který Vás nenechá odložit knihu, dokud nebudete vědět, jak to dopadne ;) :-P

Selendra
02.06.2019 5 z 5

Konečně po pěti letech další kniha. :) Já jsem se na ní těšila jako malá a nezklamala mě, opět krásný příběh jako ze života, a bylo fajn, že tam byla starší hrdinka. Mě konec otevřený nepřišel, myslím, že bylo jasné jak to dopadlo :)

vsechnonebonic
31.05.2019 5 z 5

Spokojenost. Autorka opět nezklamala a já si její novou knihu opravdu ráda přečetla.

LuciKo
30.05.2019 5 z 5

Po pěti letech nová kniha a já jsem neodolala a hned si novou "lanczovku" musela přečíst. Jak jsme nad ní vyrostla, tak oceňuji, že se jednalo o starší hrdinku. Knížka se četla sama, dojala mě, i na pár slz na konci došlo. A že je konec otevřený? Tak to bych vůbec neřekla! Za mě krásně uzavřený příběh, detaily si domyslíme, to hlavní je jasné! :) Snad se další knihy autorky dočkáme dříve než za 5 let, protože jsem si knížku moc užila!

Ossisa
29.05.2019 4 z 5

Knížky Lenky Lanczové jsem četla jako náctiletá, takže jsem byla zvědavá, jestli mě chytnou i teď. A musím říct, že mě nová knížka nezklamala. Ze začátku jsem trochu bojovala s jednoduchým stylem psaní, po skvělé Houbařce či Tichých krocích to byl docela šok, ale zvykla jsem si. Příběh jako takový se mi líbil, hlavně ke konci jsem hltala stránky a čekala, co se z toho vyvrbí. Konec potěšil. :) Naopak mi dost vadil ten pesimistický pohled na vztahy, jak tu už někdo zmiňoval, všichni přece nejsou nevěrní a nežijí v nefungujících vztazích (nebo aspoň v mém okolí ne). Ale jinak fajn čtení, ve své kategorii určitě nadstandard. :)

mariva
29.05.2019 5 z 5

Po několikaleté přestávce jsem se na novou Lanczovou těšila a rozhodně nezklamala. Potěšilo mě, že hrdinkám už není patnáct a nepřipadám si tak divně, že v mém věku čtu knížky pro náctileté. Knížka se výborně četla, bylo to příjemné oddychové čtení. Jen jsem z ní cítila trochu pesimistický pohled na vztahy, protože z Eričiných kamarádek téměř žádná neměla pěkný partnerský vztah, vztahy dalších postav jsou ještě horší a co dál čeká Eriku, to bude možná námět na další knihu.

edith79
29.05.2019 5 z 5

Lenka Lanczová jak ji znám. Její rukopis je nenapodobitelný a novou knížku jsem si moc užila. Je jedno jestli je hrdince knihy náct nebo cet, zamilovat se je pořád stejně intenzivní. V tomto případě to Erika neměla vůbec jednoduché, přestože byla opravdu silná osobnost, stačila jedna hloupá náhoda a.....Mohu jenom doporučit.

mirunda
28.05.2019 5 z 5

Po tolika letech nová Lanczová a příběh tedy na jedničku. Odpočinek od všech těch vražd a příjemná oddechovka.

Dashow
28.05.2019 4 z 5

Příjemná oddechovka

Llucie
27.05.2019 5 z 5

Lanczová nezklamala! Četla jsem jako za teenagerovských let jedním dechem. Příjemná oddychovka.

Clarissa.D
26.05.2019 4 z 5

Na knížkách od Lenky jsem v podstatě vyrostla :) A jsem ráda, že se mnou "stárnou" i její hrdinky. Vzhledem k tomu, že paní Lenka už napsala kolem 60 knížek, byl děj trošku předvídatelný, ale přesto jsem se u čtení ani vteřinu nenudila.
SPOILER
Klasický happyend "a žili spolu šťastně až do smrti" to nemá, ale myslím, že v tomto příběhu je zcela jasné, jak to asi bude pokračovat dál ;)

majík1
26.05.2019 5 z 5

Moc hezká kniha.Taková ze života o jedné blbé náhodě.Přečteno jedním dechem ač nepatřím k mladé generaci.

lenuskav
23.05.2019 3 z 5

Jsem jediná, která je zklamaná? Lanczovku miluju,knížky bych mohla číst furt dokola i po tolika letech ale tahle je za mě nejhorší. Prakticky celou knížku sem se nudila,protože jakmile začal děj,přesně sem věděla co se stane,protože to tak je pokaždý. Už to nebylo ani tolik vtipný nebo zajímavý jako předešlé knihy...škoda

Agida
22.05.2019 5 z 5

Knihy od Lanczové mě provázely při mém dospívání a mám skoro všechny její knížky ve své sbírce. Na její novou knížku jsem se moc těšila a musím říct, že rozhodně nezklamala. I po letech má pro mě stále své kouzlo. Moc pěkný příběh s koncem, který jsem si přála....

Janca2819
22.05.2019 5 z 5

Vyplatilo se čekat...úžasná, nezklamala.

martenkaaa
21.05.2019 5 z 5

Lanczovka opět nezklamala! Po letech jsem se konečně dočkala a zase si u její knihy v rámci pár hodin dokonale zarelaxovala. Shledání se starými známými tvářemi bylo fajn, i když, jak už bylo níže zmíněno, bych se shledala s jinými adepty. Ale k tomu snad ještě dojde. (A snad dříve než za pět let :-))

Kekik
21.05.2019 5 z 5

Pět let čekání a za pár hodin přečteno.
Knížka splnila mé očekávání. Není třeba se příliš rozepisovat, čtenářky budou jistě spokojené. Otevřený konec mi nepřijde tentokrát tak otevřený. Myslím, že autorka jasně naznačila, jak se to vyvinulo dále.
Za mě naprostá spokojenost.

koudelu
20.05.2019 5 z 5

Tentokrát starší hrdinka, která už pracuje a řeší svatby a děti. Ale Lenka Lanczová je prostě srdcovka, která nikdy nezklame.

MarKy95
18.05.2019 5 z 5

Po tolika letech jsme se konečně dočkaly.. Za mě pěkné čtení, za pár hodin přečteno. Ráda bych tam sice viděla jiné ,,staré známé,, ale i pěkné. :)