Nalezenec

Polokontinent – země plná nebezpečí, nástrah, krvelačných příšer a drsných bojovníků, kteří jim musí čelit. Stane se jedním z nich i chlapec s dívčím jménem Rosamunda? Nalezenec vyrůstající v útulku je díky svému jménu terčem posměchu svých vrstevníků. Sní o tom, že se stane námořníkem, ale je vybrán pro úplně jiné povolání. Má se stát císařským lampářem. Vydává se na dobrodružnou cestu do Železné bašty, lampářské pevnosti, kde má podstoupit výcvik. Během putování divokou krajinou poznává Evropu, věhlasnou fulgarku, která právě v souboji s nebezpečnými netvory ztratila svého pomocníka. Stane se Rosamunda jejím pobočníkem, nebo se přece jen rozhodne vydat na dráhu lampáře? Jaká bude jeho volba?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/22_/223181/nalezenec-223181.jpg 3.9196

Tetování krví 1.

Dobrodružné, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, Fragment (ČR)

Foundling, 2006

Kniha Nalezenec

radek3060

Přečetl jsem všechny tři. Tahle byla podle mého soudu nejslabší. Ale nějak to přeci začít musí a seznámí vás s hlavními hrdiny. Nenechte se odradit a pokračujte ve čtení dál už to bude jenom lepší a plné nečekaných zvratů.

26.03.2019

Knížka byla zajímavá a hezky se četla. Rozhodně byl příběh napínavý a pro mě neobvyklí, neboť takovým knížkám moc nedávám, ale tahle byla fakt dobrá a těším se, až si přečtu druhý díl.

Jandýs
21.02.2019

Knihu mi půjčila kámoška,moc mě to nechytlo. Dočetla jsem ji do konce, ale po dalším dílu už nesáhnu.

Malarkey
13.02.2019

Konečně zase fantasy, které je smysluplné i přesto, že se v něm skrývá celá řada neznámých slovíček a pojmů. Spisovatel byl ale tak důsledný, že pro svoji trilogii připravil slovníček a jelikož je i schopný kreslíř, tak pro představu nakreslil, kromě konkrétních map, jak obludy, tak i hlavní postavy. To, celému tomu světu, dodává na puncu jedinečnosti a v podstatě i jisté existence, protože si řadu věcí při čtení dokážu snadněji představit a je mi to celé takové bližší. Prvních padesát stránek jsem, uznávám, sice s příběhem trošku tápal. Příběh totiž není devizou této trilogie. Nebo v prvním díle určitě ne. Nestane se totiž nic extra zásadního. Čtenář se setkává s hlavní postavou Rosamundou, ten někam jde a nic navíc. Po padesáti stranách to ale začíná dostávat ten správný konkrétní obrys a zbytek jsem přečetl jak jednohubku. Bomba. Na druhý díl se rozhodně těším. Mimochodem mám pocit, že Pán prstenů v prvním dílu byl také o tom, že někdo někam jde a nic navíc…

Elizza
25.11.2018

Při zběžném prolistování v knihovně mě zaujaly krásné ilustrace. Celkem jednoduché, ale jasné a efektní. Moje pocity částečně ovlivnilo to, že jsem to četla na letním táboře, kde byla příšerná nuda a bylo to lepší, než nic. Děj není komplikovaný, celkem jasný. Problém vidím v tom, že polovinu obsahu knihy tvoří vysvětlivky a to nijak nepřeháním.

any333
26.01.2018

Tahle kniha mě po rozečtení docela zklamala. Na to, jaké má vzadu kladné doporučující recenze a s ohlédnutím na to, že se doporučuje ke čtení od patnácti let, mi to spíš připomnělo takovou tu naivní fantasy pro dvanáctileté, ke kterým se ještě někdy stále vracím. Tady jsem nic takového nečekala, takže mi trvalo tak tři kapitoly, než jsem se smířila s tím, že už to jinak nebude. Tak jsem alespoň čekala na nějakou tu strhující akci, o které píší vzadu, ale kromě zveličeného počínání si s překážkami tam vážně nic nebylo. Musela jsem se do čtení docela nutit, než se objevila Evropa a dala tomu nějaké vážné zlo.
Tuhle holčinu jsem si společně s jejím faktotem Licuriem - i když toho z neznámých důvodů o něco víc než ji - oblíbila, takže ten souboj v lese mi zase sebral jednu zajímavost u příběhu. Samotný Rosamunda mi někdy lezl na nervy, i když, třeba na to má věk, nějak jsem si ani nevšimla, jestli bylo někde napsáno, kolik mu je.
Sečteno a podtrženo, asi jediné, co mě na knize vážně uchvátilo, byly dodatky na konci a jsem si jistá, že kdyby autor využil všechen potenciál, co to skýtalo, byla bych uchvácená víc. Ale co se dá dělat. Pustím se do druhého dílu hlavně proto, že jsem zvědavá, co za námět může po tomhle následovat.

Kerolajnacek
02.09.2017

Knihu jsem četla asi tak před 12 lety. Největší problém této knihy byl, že mě nenadchla hned. Měla pomalý rozjezd a já se u toho nudila. Po pár kapitolách mě ale pohltila a já ji četla jak divná. Velmi mě bavila !!!!

Kniha se zdá tlustá ale většina stran je slovník který jsem stejně vůbec nevyužila.

trudoš
01.06.2017

Největší slabinou knihy je regulérní absence zápletky. Mladý hrdina se vydá do světa, zažije nějaká ta dobrodružství, obeznámí se s reálným životem a pozná spousty zajímavých (rozuměj smrtelně nebezpečných) lidí. Autor postupně seznamuje čtenáře s postavami všeho druhu, což mu jde na výbornou. Horší už je to ale s jeho univerzem, do kterého proniknete v podstatě jen díky stostránkovým dodatkům. Jádro příběhu však kupodivu není vůbec o zachraňování světa, království, nebo alespoň jedné drobné malé princezny. Vlastně se ani žádný konflikt v pozadí ústřední linie nerozjíždí, takže jeden pořádně netuší, co by další díl mohl vůbec přinést. Série tak má bezesporu zajímavý potenciál, je ovšem otázkou, co s ní tvůrce zamýšlí, protože z prvního dílu to znát nijak není.
V čem D. M. Cornish boduje naprosto excelentně, že vizualizace fantazií. Jako profesionální výtvarník dokáže jednoduchými tahy načrtnou fascinující výjevy, pro které samotné stojí za to otočit každou jednu stránku jeho románu.

Harry Potter a Kámen mudrců
Harry Potter a Kámen mudrců