Tereza – Příběh s prvky etikety

Tereza je obyčejná šestnáctiletá holka, která se seznámí na Facebooku s klukem o něco starším, a společně prožívají všechny situace, do kterých se dostávají mladí lidé jejich věku. Řeší svůj vztah, rozchody a návraty, ale i chování k rodičům, ke kamarádům, učí se základům chování v restauraci, v tramvaji, v hotelu, na cestě letadlem, na diskotéce, ale i na svatbě a na společné dovolené na jachtě. Oba projdou všemi nástrahami života a společně se s nimi vyrovnávají. Poutavý příběh o první lásce je v podtextu stále provázen pravidly etikety přizpůsobenými životu a mentalitě teenagerů. Druhé vydání....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/470419/big_tereza-pribeh-s-prvky-etikety-Z4m-470419.jpeg 3.1109

Kniha Tereza – Příběh s prvky etikety

Dinotrain
14. červenceodpad!

dceri ten pribeh prisel blby a to jeji 12, par tipu na etiketu zajimavy, ale mohlo to byt zpracovano lepe a ctiveji

roso.mak
21.12.2021odpad!

Tereza aneb Už jste dneska blinkali?

stepulka12
17.12.2021odpad!

Tohle je naprostá šovinistickà ubohost! Jak tohle někdo v téhle době může považovat za ideální pro dívky?

Co by skutečná dospívající dívka mohla hledat v knize o společenském chování? Radu, jak se zachovat, když kamarádce zemře někdo blízký. Jak hovořit s neslyšícím nebo odvést nevidomého na schodiště. Jaká jsou úskalí pracovních pohovorů, jak se efektivně učit na zkoušky a zapůsobit na komisi, jak se postarat o nemohoucí babičku, překonat generační propast s rodiči. Jak být skutečnou kamarádkou v nouzi, odolat nástrahám závislostí a osobních nejistot všeho druhu během dospívání i rané dospělosti, poradit si s arogancí moci. Jak zvolit dobrou cestu k vysněnému povolání nebo být v souladu se svým tělem.

O ničem z toho ovšem nemají Tereza s Majdou ani „gentleman Nik“, jehož o správném stolování poučil dědeček „z bohaté měšťanské rodiny“, jenž „měl dokonce francouzskou vychovatelku“, z knihy etikety pro dívky ani potuchy. Dozvědí se zato, že koňak Grand Marnier, jímž Terku z domácího baru své vily opíjí světák „George“, je „nápoj s výtažky kůry z hořkých pomerančů“. Takovou vědomost nad druhou sklenkou grogu, u maturity nebo v hotelovém lobby jako když najdeš. Když se budeš, holka, řídit přikázáním „Neprovokovat vyzývavým oblečením“, nemůže se nic stát. Tereza svou pruhovanou minisukni a upnuté červené tričko prostě neuvážila.

Bubun
30.11.2019

Haha, jako jasně, chápu tu ideu, nenásilně a ve formě příběhu dospívajícím vštípit základy etikety a varovat před různými nástrahami dospívání, ale jako chodit s takovym týpkem, tak to bych asi nedala. A to jsem celkem tolerantní. Neumim si představit, že by s ním kdokoli mohl chodit :D Ale ještě ke knize: na konci hlavní "hrdina" (pracovní název magor) úplně otočí a zblázní se. Chvíli jsem si říkala, jestli netrpí nějakou psychickou chorobou, když v jedné minutě si rozkládá na klín ubrousek, v tramvaji si raději ani nesedne, a tvrdí, jak je s alkoholem opatrný, a za pár stránek se na jachtě (!) nalejvá whisky už od rána a producíruje se tam před lidma nahej :D A ještě chce to samý po partnerce :-)) Omlouvám se za smajlíky, ale tady to fakt nejde jinak....

brocolli
28.10.2019odpad!

silný podprůměr, nepřijde mi že by kniha v něčem extra radila nebo pomáhala

KajkaMicinka
11.06.2019

Bylo to super čtení. Kniha je o etiketě, která je vysvětlená v příbězích Terezy a Nika. Tereza je holka ve věku 16 let, která si dopisuje kamarádkami na facebooku. Seznámí se Nikem s kterým bude prožívat mnoho situací. Tereza se nakonec stane jeho holkou. Bohužel začne Tereza žárlit na holky které se točí okolo Nika. jak to dopadne? Nechte se unášet napínavou knihou od Ladislava Špačka.

amejzlík
17.03.2019

Knihu od tohoto autora jsem si chtěla přečíst už dlouho, tuhle jsem zvolila protože, je určena dívkám mého věku. Je to klasický romantický příběh ( ,,růžová knihovna”) provázený pravidly etikety. Mám k němu ale několik výhrad: zaprvé, kluka tak galantního, tolerantního a obětavého jako je Nick je v dnešní době nesmírně těžké najít. Snad ani neexistuje. Zadruhé, Tereza se chvílemi chovala opravdu dětinsky: například na a po oslavě Nickových narozenin. A nakonec mi velmi vadil teenagerský slovník se kterým to autor více než přehání. Ano znám spoustu holek primadon, co pořád sledují displej mobilu neumí se pořádně vyjadřovat a v jednom kuse ,,ječí” kvůli blbostem jak pominuté ale, taky znám plno holek které, jsou slušně vychované a moc milé. Nemůže je přece všechny házet do jednoho pytle! Ke knížce se kvůli pravidlům etikety určitě někdy vrátím ale, asi pro mne bude lepší koupit si rovnou knihu pro dospělé.

c_sestaci
04.01.2019

Zajímavá kniha, určitě doporučuji, dokáže lecos naučit.
Saša