Tereza

Tereza https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/293397/bmid_tereza-gIe-293397.jpg 4 216 61

Příběh čtyřicetileté ženy, která se instinktivně vyhne nástrahám v začarovaném kruhu manželského rozchodu. Tereza poznala, že její manželství není lékem na samotu, a cítí, že rozvodem pro ni všechno nekončí, že může ještě začít znovu a jinak svůj život v době, kdy její dcera je již téměř dospělá. Uvědomuje si, že každý rozvod je životní prohra, ale rozchodem s Janem získává sebevědomí a dosáhne úspěchy ve své profesi, na které dříve nepomyslela. Naučí se ze sebe vykřesat úsměv a dobrou náladu, ať už jí život přináší vážné starosti nebo malicherné komplikace. Román patří k nejčtenějším knihám Magdy Váňové.... celý text

Joyce24
17.08.2016 5 z 5

Opět velmi čtivá kniha od mé oblíbené autorky. Přečetla jsem ji během pár dnů a již se těším na další titul od Magdy Váňové..

ritz
03.06.2016 4 z 5

Taková pohádka pro ženské, že se tedy zázraky dějí. Ne každá ale máme, dámy, štěstí na bohatého přítele, který čeká připravený za rohem, aby nás postrčil ke změně. Ale knížka je krásně čtivá, jako všechny od této autorky.

evelýny
07.10.2015 3 z 5

První kniha, kterou jsem od této autorky přečetla. Asi jsem na ni zrovna neměla náladu, protože mě neoslovila. Dokonce jsem ji několikrát odložila, takže jsem ji louskala docela dlouho. Kladní hrdinové byli moc kladní, záporní byli moc záporní. Na můj vkus Tereze všechno nějak podezřele vycházelo. Možná tím autorka chtěla naznačit, že když se konečně rozhodnete a najdete k tomu ten správný katalyzátor, tak se chemická reakce proměny uskuteční mrknutím oka :-) Ale v mém světě nějak ty správné katalyzátory došly. Ke konci jsem si byla jistá, že mě již nemůže nic překvapit a ejhle! Přišel překvapivý konec a za ten musím dát jednu hvězdu navíc.
Celou dobu jsem si říkala: ,,Jak by to s Terezou dopadlo, kdyby se neobjevil přítel z dětství?"

veronie
06.10.2015 5 z 5

Knížka byla super, stejně jako ostatní od této autorky. Prostě mě baví.

Marika Vanova
15.09.2015 4 z 5

Zajímavý příběh, pokračoval docela jinak, než jsem si myslela na začátku, dobře se četl.

Val
27.07.2015 5 z 5

Skvělá oddechovka. Tereze jsem od začátku fandila a proměnu z šedé myšky ve fascinující ženu jí ze srdce přála. Sice je to taková pohádka pro dospělé, ale proč by občas příběh nemohl mít šťastný konec.... ? Každopádně mně kniha docela nakopla a opravdu jsem začala přemýšlet nad tím, co můžu ve svém životě změnit a jak. Ono jde opravdu skoro vše, když se chce.....

Prateri
06.06.2015 4 z 5

Čtení o Tereze mě bavilo, i když žiju v trochu jiném světě, kde tak dobře všechno člověku nevychází jako Tereze v knize. Trochu pohádka pro dospělé.

zuzepka
23.04.2015 5 z 5

Druhá kniha od Váńové a už si ji řadím do oblíbených autorů.Nejvíce mně baví okamžité vtáhnutí do děje,kdy se od začátku nenudím.Vrstvení děje a bohatost myšlenek jednotlivých postav, nutí dočíst až do konce.Příběh Terezy,která se chce vymanit ze stereotypního manželství mi byla blízká svým pohledem na život i výchovou své dcery.Fandila jsem ji na celé čáře a s do sebe zahleděným manželem měla svatou trpělivost.

Jajina555
14.01.2015

Tento román jsem přečetla jedním dechem, velmi čtivé. Doporučuji.

Merlinit
30.06.2014 3 z 5

Přišla jsem, přečetla jsem, přežila jsem. Tak nějak aniž by se mě příběh jakkoli dotkl.

orinka3
24.05.2014 3 z 5

Minulý týden jsem byla v knihovně a půjčila si tři Váňové najednou. Protože se mi od ní její první knížka moc líbila - Přítulný Zajíček. Všechny knížky jsem četla s chutí, ale přiznávám, že druhou a třetí už s menším nadšením:) To není chyba Váňové, ale moje. Samozřejmě to není žádná hluboká literatura, beru ji jako relaxaci. Ovšem nikomu nedoporučuju číst její knihy jednu po druhé jako teď já. Pak si každý všimne toho, že vlastně točí jedno jediné téma - žena středního věku, milostné problémy...nic proti, možná narazím na nějakou, která se odchýlí od její běžné tématiky. Obávám se, aby nespadla do rutinního psaní.

Terry11
17.05.2014 3 z 5

"Táta je prostě pěkný chlap a ženské na něho letí. Máma o sebe už tolik nedbá, tak jí občas zahne. Ale vždycky se k nim vrátí. Tolikrát jí přece opakoval, jak je důležité mít smysl pro rodinu. Táta by ji nikdy neopustil. Mámu možná, ale ji ne."

Na této knize se mi líbilo, jak autorka pracovala s funkcí vypravěče. Nestál, jak to obvykle bývá, jen za jednou postavou, byl tam, kde právě potřebovala něco dovysvětlit nebo prozradit. V knize bylo hodně postav, takže jsme na problém nahlíželi z různých pohledů zúčastněných postav. Co mi na té knize vadilo, bylo to, že nedala prostor pro čtenářovu představivost, pro jeho náhled, pro to, aby si sám domyslel souvislosti. Fakta byla předkládána jak dítěti, které ještě není schopno dedukce. Pravý opak k Hemingwayově metodě ledovce. A pak to dovršil ten násilný závěr v podobě potrestání "záporných" postav. Postavy tu vůbec fungovaly jak v budovatelských románech, byly tak hezky černobílé, neměla jsem takřka na vybranou, komu fandit.

fruitbueno
24.04.2014 1 z 5

Nevěřila jsem ani slovu!

Pavlina357
29.01.2014 4 z 5

Knížka je čtivě napsaná, příběh obyčejné ženy v manželské krizi.Neurazí. Líbila se mi.

hrabenka
29.12.2013 5 z 5

Krásně napsaná kniha,od začátku do konce se příjemně četla.

Neri
10.08.2013 5 z 5

Čtivý příběh obyčejné ženy, která dokázala změnit svůj život. Je to sice trochu idealistické, ale čte se to krásně, povzbudí, potěší, inspiruje. Vřele doporučuji!

VladkaBU
24.06.2013 5 z 5

Tohle je knížka s krásným příběhem, u kterého mi bylo líto, že už končí. Nádherná, krásná. Z nevýrazné ženy se stává krásná, sebevědomá, milovaná bytost

Evoušek
21.02.2012

Tento román jsem četla jedním dechem,není co vytknout ! ! Je to opravdu ze života. Chvílemi jsem se v něm úplně viděla.
Příběh ženy se slušným postavením,která obětuje život rodině a práci a nenachází zpětný návrat. Naštěstí potká někoho,kdo ji v hlavě rozsvítí ! ! - krásně se to četlo,všem ženám doporučuji ! ! ! Těším se na další tituly od této spisovatelky.

rose
15.01.2012 4 z 5

Příběh ženy, která se ve středním věku rozhodla postavit se na vlastní nohy. To asi každá žena nedokáže... Krásně se to čte a vybízí k zamyšlení nad vlastním životem.

pihinka
27.08.2011

Právě jsem tuto knihu dočetla, doporučuji, úžasně napsaná 360 stránek jsem zvládla za 3 dny :)