Květy nad peklem

Květy nad peklem https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/397526/bmid_kvety-nad-peklem-5S9-397526.jpg 4 215 81

Teresa Battagliaová série

Psychologický thriller zavede čtenáře do ponuré zasněžené krajiny italských Dolomit, imaginární furlánské vesničky, jejíž klidný život naruší série vražd. Záhadný pachatel číhá na své oběti v hlubokých lesích a jedná s extrémní brutalitou. Vyšetřování vede šedesátiletá Teresa Battagliová, ostřílená specialistka na vraždy, která pod drsnou slupkou tají křehký vnitřní svět. Životem unavená žena se díky svým výjimečným empatickým schopnostem snaží všemi silami vcítit do myšlení hromadného vraha a zachránit jeho poslední oběť, zároveň se však musí obávat, že právě o svou hlavní zbraň, výjimečný pozorovací talent, už brzy přijde. Autorka zasadila strhující vyprávění do sugestivních obrazů důvěrně známé krajiny svého domova, kde se pod zdánlivě pokojným povrchem skrývá nejedno tajemství.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Argo

Fiori sopra l'inferno , 2018

Evka27
09.08.2020 2 z 5

S touto knihou jsem se dost natrápila, ale dočetla jsem. Dvě* jsou ale maximum.
Vadila mi dost arogance hlavní vyšetřovatelky.

bilamysicka
09.08.2020 2 z 5

Zlehka poeticky psaná detektivka, z které ale nejsem nadšená. Chybí mi jakékoliv napětí, i když vraždy jsou brutální, všechno je takové nějaké cukrkandlové. Všichni jsou pozitivní hrdinové, od staré vyšetřovatelky - neohrožené bojovnice za spravedlnost, přes mladého policistu s dobrým srdcem, až po vraha, pro kterého by měl čtenář vlastně brečet. Jako nápad dobré, zpracování ale nemá jiskru. Takový odlehčený jogurt bez cukru a tuku, co ale na obalu slibuje smetanovou bombu.

broskev28
23.07.2020 3 z 5

Tahle knížka je pro mě začarovaná - už potřetí mi zmizel komentář, tentokrát právě v okamžiku, kdy jsem si ho chtěla pro jistotu zkopírovat. Nemám sílu znovu uvádět svá pro a proti, tak jen úryvek, který naznačuje jazykovou virtuozitu autorky/překladatelky:

"Samota byla zdrženlivá spolubydlící, nikde se neroztahovala a nechávala všechno na svém místě. Neměla pach ani barvu. Byla to nepřítomnost, která se podobně jako prázdno vyjadřuje protikladem, ale na rozdíl od prázdna existuje: to ona rozechvívala šálek s bylinkovým čajem, který Teresa držela v rukou za nocí, kdy jí spánek odmítal poskytnout vytouženou úlevu. Samota Teresu obepínala jako příliš těsné šaty, staromódní korzet, díky němuž se sice venku nosila zpříma, ale v soukromí jí nedovoloval dýchat.
Zjistila, že samota se dá léčit podobně jako se otrava léčí protijedem: každý den ji požívala po malých dávkách. Neutíkala před ní, nesnažila se od ní nijak rozptýlit: zůstávala pevně na místě a dovolila jí, aby ji pomalu rozhlodávala. Její duše se tak naučila vyrábět protilátky a přestala na ni umírat."

soukroma
11.07.2020 2 z 5

Kombinace hororu a fantasy, tak to na mě působilo, nikoli jako pořádná detektivka a čtivý příběh: divné zločiny, divná bestie mající zálusk a okusující své oblíbence, divné rodiny, divné děti a připomínky ještě divnějších dětí v sousední zemi a jiné době. Ale nejhorší byla komisařka, bez špetky slušného chování k nováčkovi v týmu, své pravé ruce. Napadání a utrhování se zaplnilo dobrou polovinu knihy a rozhodně nesvědčilo ani o jejím potenciálním zájmu o skutečně (po)řádné vyšetřování.
V polovině jsem musela vzdát, tak mi to lezlo na nervy. A vůbec mě nemrzí, že se nedozvím nějaké třeskuté rozuzlení tohohle mizerného příběhu.

Hella
07.06.2020 4 z 5

Dobrý příběh, nečekaně dobrý, jen na konci mi bylo trochu smutno za tak zmařený život.

yetti09
26.05.2020 4 z 5

Zvláštní styl psaní. Knihu bych nenazvala thrillerem, nýbrž detektivku. Příběh byl moc hezky napsaný - tak nějak mile. Dokonce i vrah tu byl popsán kladně, což se jen tak nevidí. Celkově to byla krásně napsaná kniha s barvitými popisky krajiny.
Hvězdu strhávám, protože mi tam chybělo napětí a mrazivá atmosféra, která by podle mě u thrilleru měla být základem. Jako každý knižní konzument, nakupuji knihy hlavně podle anotace a obálky. Tady se ovšem obálka s obsahem knihy trochu míjí.

Agatha84
22.05.2020

Wau, tak tady se opět vůbec nepotkávám s většinou hodnocení. Možná jsem vážně příliš náročný čtenář - někdy spíše na stylistickou stránku knihy, která zrovna v tomto případě vůbec nefunguje (dle mého naivně pasivního pohledu čtenáře kniha buďto zaujme na prvních stránkách, nebo v tomto ohledu selhává, a to bez ohledu na její obsah)..
Knihu jsem nedočetla, tak ji hodnotit nebudu (odhadem tak 1-2*). Autorce se vůbec nepodařilo vzbudit u mě zájem o příběh, nebo hlavní postavy (které působí až příliš uměle). Příběh takový nijaký, roztříštěný, jakoby autorka jen zbytečně tlačila na pilu, skládala věty vedle sebe, aniž by to přinášelo hlubší prožitek nebo touhu otáčet stránky dále (opakující se motivy "záhady z minulosti", morbidních znetvoření spíše nudí).
No a vzhledem k mému profesnímu zaměření prostě nemůžu věřit tomu, jak "dokonale" se dá vyprofilovat osobnost vraha ...... :-)

85098211
20.05.2020 5 z 5

Kniha, která je čtivě napsaná, má zajímavé téma a prostě vás strhne do svého víru - a nepustí až do poměrně nečekaného konce ;-). Teresa mi opravdu nebyla sympatická hned od začátku, ale protože vím, že i takové italské ženy jsou, nijak zvlášť mne to nepřekvapilo. Moc se mi líbilo střídání dvou časových linek, z minulosti - konkrétně se ocitáme v roce 1978 - v sousedním Rakousku, kde je všechno tak trochu tajuplné a zároveň to i nahání strach. A potom zde máme současnost, ve které dochází ke strašným činům. Nakonec se samozřejmě všechno propojí a díly skládačky do sebe zapadnou. Do té doby se toho ale stane dost a dost, místy jsem i slzy polykala, jaká bezpráví se děla a možná stále ještě dějí na bezbranných obětech, v tomto případě dětech - což je ještě o celou třídu horší, než kdyby šlo o dospělé jedince.
Úplný konec knihy jsem opravdu nečekala a autorku za něj (a pochopitelně i za celou knihu) chválím. A kromě toho pevně doufám, že se s Teresou potkám v dalším jejím případu ;-).

alexis818
09.05.2020 5 z 5

Pro mě skvělá kniha.Neokoukaný styl psaní,lidská vyšetřovatelka,která si okamžitě získala mé srdce.No a zápletka-hrozný,krutý příklad toho,co člověk dokáže člověku udělat i když si myslí,že tím pomáhá vědě.Silný příběh,který ve vás vyvolá silné emoce.

Ilsa2
27.04.2020 5 z 5

Nevím jak to napsat - nejen že se tato kniha se nedala odložit, ale má v sobě něco, nad čím se musíme zamyslet. Nejedná se o klasický triller, je tam tolik bolesti a smutku, že se sama sebe ptám, kolik zvěrstev se na světě děje a možná je dobře, že jsou autoři, kteří nám je touto formou podávají.

Arwen777
28.03.2020 5 z 5

Na tuto knížku jsem se moc těšila a bylo to oprávněné. Bavila mě od první stránky. Zajímavé a netradiční místo, krásný popis krajiny, originální a velmi napínavá zápletka, neokoukaná vyšetřovatelka, reálná a lidská, přísná ale chápající. Na pomezí detektivky a thrilleru, myšlenka vystavěná na skutečných událostech, skvěle napsané, děj vás chytí a nepustí. Pro mě strhující jízda, opravdu povedená kniha. Doporučuji a těším se na další díl.

Lumír23
13.03.2020 5 z 5

Výborné čtení, velice jsem si knihu užil. Popis místa příběhu, charakteru místních, pro mě i uvěřitelný příběh dítěte.

ddkk
07.01.2020 5 z 5

Děkuji všem svým oblíbeným za skvělý tip na tuto knihu. Moc se mi líbila a určitě si pořídím i pokračování série.

Teresa je tak trochu anti-hrdinka, která mne moc bavila a které jsem až do konce držela palce. Její intuice, empatie, profesionalita i komplikované postavení ženy-velitelky mně byly opravu blízké a osobně velmi uvěřitelné. Příběh sám je úžasný, smutný a výjimečný, autorka se ponořila do hlubokých temnot ubohé zničené duše...

Navíc je kniha plná poetiky okolních Dolomit, a to vůbec ne na úkor napínavosti příběhu, který až do konce neustále graduje až k překvapivému rozuzlení.
Skvělé! Za pět a doporučuji.

intelektuálka
12.12.2019 5 z 5

Nový objev na poli psych thrillerů - sugestivní ...

Zasněžené údolí italských Dolomit působí idylicky, ale skrývá zlo ...

Vyšetřování se ujímá ostřílená komisařka Teresa ve spolupráci s inspektorem Massimem, jejich dialogy jsou zábavné a vedou k odkrytí dávného tajemství ...

Massimo se teprve učí práci vyšetřovatele - ale Teresa už ví, že se tu neskrývají pouze květy, ale i peklo...a viník se v závěru jeví trochu jinak ...

Líbilo se, zaujalo a doporučím. A těším se na další titul.

lenik284
06.11.2019 5 z 5

Krásná kniha,super hlavní vyšetřovatelé,zajímavý příběh.Kniha měla spád.Užívala jsem si to a doporučuji.!!!!!!

jasmína
18.10.2019 5 z 5

Silný příběh, v této chvíli po dočtení ani nevím, co bych k tomu dodala víc.

Jen, že snad nám autorka napíše brzy další knihu.

Anita8
15.10.2019 5 z 5

Z tejto knihy som nadšená, a ani po týždni po prečítaní neviem na tento príbeh prestať myslieť. Zápletka je inšpirovaná reálnym pokusom jedného psychoanalytika na deťoch v r. 1945-46, s hrôzostrašnými následkami. Mrazivý dej je zasadený do talianskych Dolomít, kde v lesoch vyčína zlo. Vyšetrovanie vedie staršia, nevrlá, ale empatická a skúsená vyšetrovateľka, ktorú zároveň začína zrádzať vlastné zdravie. Je to veľmi ľudské a uveriteľné. Mám túto postavu rada a veľmi sa teším na ďalšiu knihu s ňou.
Bolo zvláštne pozorovať, ako pri čítaní mením svoje pocity k "beštii". Najprv strach /ozaj som sa bála, ako malé dieťa, keď sme si v detstve hovorievali, že v lese chodí vrah :-) /, zdesenie ...a neskôr hlboké pochopenie.
Kniha, na ktorú sa nezabúda.

kasavubu
06.10.2019 4 z 5

Za mě spokojenost. Sice by se našlo pár nelogičností a po stylistické stránce to taky nebylo úplně to pravé ořechové (to je ale chyba spíš překladatele), jinak to ale byla moc fajn knížka. Zápletka zajímavá, stejně jako postava neotřelé komisařky. A už dlouho mi nebylo vraha/viníka tak líto. Asi si přečtu McCarthyho Dítě boží. Že by se nechala autorka tak trochu inspirovat?

zdendula31
01.10.2019 5 z 5

Doufám,že se brzo dočkám pokračování...kniha super.
Hlavní hrdinka je tak krásně protivná a upřímná,že jsem si jí hned oblíbila.
Super zápletka.

Mandlevest
21.09.2019 5 z 5

Další začátek, jak se po první knize jeví, skvělé série s vyšetřovatelkou Teresou, antihrdinkou, která se Vám dostane pod kůži. Ponurá atmosféra, několik vražd, všudypřítomné tajemno, originální hlavní postava vyšetřovatelky a zajímavá zápletka, která graduje až do finále. V sérii budu určitě pokračovat a těším se na další případ.

thrillery italská literatura psychologické thrillery

Ilaria Tuti
italská, 1974