Květy nad peklem

Květy nad peklem https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/397526/bmid_kvety-nad-peklem-5S9-397526.jpg 4 215 81

Teresa Battagliaová série

Psychologický thriller zavede čtenáře do ponuré zasněžené krajiny italských Dolomit, imaginární furlánské vesničky, jejíž klidný život naruší série vražd. Záhadný pachatel číhá na své oběti v hlubokých lesích a jedná s extrémní brutalitou. Vyšetřování vede šedesátiletá Teresa Battagliová, ostřílená specialistka na vraždy, která pod drsnou slupkou tají křehký vnitřní svět. Životem unavená žena se díky svým výjimečným empatickým schopnostem snaží všemi silami vcítit do myšlení hromadného vraha a zachránit jeho poslední oběť, zároveň se však musí obávat, že právě o svou hlavní zbraň, výjimečný pozorovací talent, už brzy přijde. Autorka zasadila strhující vyprávění do sugestivních obrazů důvěrně známé krajiny svého domova, kde se pod zdánlivě pokojným povrchem skrývá nejedno tajemství.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Argo

Fiori sopra l'inferno , 2018

katka.oo
22.08.2019 5 z 5

Super kniha, sympatičtí hlavní vyšetřovatelé, krásná příroda italských hor, zajímavý příběh, opravdu velmi povedená detektivka, doporučuji a doufám, že bude pokračování.

astra3
31.07.2019 5 z 5

Doporučuji. Velmi zajímavá zápletka. Kniha měla spád.

Kamaela
29.07.2019 5 z 5

Napínavé a čtivé. A vrah, který je vlastně sympatický. Rozhodně stalo za přečtení.

Vilma232
29.07.2019 5 z 5

Neobvyklé italské prostředí, zvláštní zločiny, protivná a přitom neuvěřitelně lidská kriminalistka.... vše neotřelé, poutavé a napínavé až do konce

MarianP
26.07.2019 5 z 5

Drsný a hrôzostrašný príbeh z talianskych Álp, zo zapadnutej, zasneženej dediny (ne)mohol dopadnúť inak. Pre mňa úplne neznáma Tuti vytiahne príbeh, z ktorého mrazí od prvej do poslednej strany. Svojou atmosférou (sneh, hmla, stará psychiatria, hory, jaskyne, tajomný vrah, pochod čertov) ho pokojne môžem aspoň pre mňa zaradiť na policu "dielo roka". Mnohí severskí spisovatelia a nálepky na ich knihách "najdrsnejšie svereské krimi" nesiahaju Tuti ani po ten členok. Kvety nad peklom sú thrillerom, z ktorého naozaj miestami mrazí, a svojou drsnosťou a tajomnosťou sa zaradí medzi tie najlepšie "mrazivé" krimi. (Z podobného prostredia talianskych Álp odporúčam knihu Podstata zla). 5+1 * !!!

Calibra
19.06.2019 4 z 5

Knížka nebyla špatná, jen jsem čekala trochu víc napětí, citu a vysvětlení. Ale myšlenka dobrá a díky poznámce autorky příběh nabral pro mě větší rozměr.

Jiparis
18.06.2019 5 z 5

Krasna drsna krajina a deti, ktere trpi citovou deprivaci.Zajimavy ramec pro psychologicky thriller, kdese jen tezko urcuje, kdo je vrah a kdo obet.

Šánka
14.06.2019 5 z 5

Musím zase jednou poděkovat za ty pěkné komentáře u této knihy, které mne nalákaly, a já si užila skutečně skvělý psychothriller.
Děj je zasazený do mrazivého prostředí malého italského městečka, jehož obyvatelé skrývají svá tajemství i za cenu, že pod povrchem doutná pekelné zlo. Je to nádherně napínavé, čtivé, i tu zpočátku protivnou vyšetřovatelku Teresu jsem si nakonec oblíbila :-).
Pokud máte rádi temné thrillery, navíc i s pochopením pro pachatelův motiv, neváhejte, myslím, že tento patří k těm velmi povedeným.

krtecek_1
29.05.2019 5 z 5

Tak jo, právě dočteno, budu hodnotit plným počtem. Příběh je vyprávěn tak, že vás nutí číst dál a dál. První dvě třetiny se řeší zločin, poslední třetina vysvětlení. Ta byla pro mě nejemotivnější. Krásné, křehké, velmi dojemné. Uff..

alnahu
23.05.2019 4 z 5

(SPOILER) Dobrý čtivý thriller z horského městečka Traveni , kde komisařka Teresa Battagliová již skoro důchodkyně ,musí vyšetřit sérii brutálních vražd.Nakonec se jí díky svým výjimečným schopnostem podaří zachránit poslední oběť. Tento příběh je zajímavý a napínavý až do konce.

ArwenAragorn
19.05.2019 5 z 5

Bravurní! Tahle autorka mě dostala! Strhující, poutavé, emotivní vyprávění, mrazivá, temná atmosféra, neotřelý motiv, navíc poetické vykreslení horské krajiny italských Dolomit.
Při otáčení stránek jsem cítila takové vnitřní napětí i strach, jako už dlouho ne.
Milovníci thrillerů, nenechte si tuto knížku ujít!

Květ
27.04.2019 5 z 5

Nejdřív se mi tento psychologický thriller zdál v některých liniích tak divný, že jsem zapochybovala, jestli se mi bude líbit. Omyl, velký omyl, knížka nabrala spád, šedesátiletá vyšetřovatelka Teresa s břitkým vyjadřováním, i detektivní nováček Marini si mě brzy získali a těšila jsem se na každou stránku. I když se dá celkem odhadnout konec, příběh se mi moc líbil, doufám, že autorka vydá další detektivky s touto dvojicí vyšetřovatelů, ráda bych si je přečetla.

Márinka
27.04.2019 5 z 5

Ano, je to drsný, krvavý, místy nervy drásající příběh, který má však i svou emocionální polohu: důležitý je v něm svět dětí a Ilaria Tuti, pocházející z této oblasti, krásně líčí okolní přírodu.
Vzhledem k popisovaným příznakům Alzheimerovy demence by to měla být "povinná četba" pro trenéry paměti. :)
V doslovu se také dovíme, že základní zápletka má reálný základ a Květy nad peklem je sice první, ale nikoli poslední Teresiin příběh. Těším se na další.

Dela111
25.04.2019 5 z 5

Na literárním stylu je znát, že thriller k nám nepřišel z Ameriky, ale z Itálie a mně se moc líbil.
Hlavní postava, stárnoucí a nemocná komisařka Teresa, je svérázná osůbka, empatická, s vynikající intuicí, ale umí být i hodně rázná. Dobře ji doplňuje její nový mladý podřízený Marini.
Příběh je výborně vymyšlený, zajímavý, napínavě zpracovaný, motiv je neotřelý. Něco málo je inspirováno skutečností. Autorka pochází z oblasti, kde se děj odehrává, takže popisy zimní horské krajiny italských Dolomit jsou malebné.
Já jsem spokojená na 5* a doporučuji.

zuzana2599
25.04.2019 5 z 5

Moc se mi tento italský psychologický thriller líbil. Zasněžená krajina italských Dolomit, ožívající stíny minulosti, záhadný pachatel a neobyčejná komisařka Teresa a hodně napětí do úplného konce. Kniha se velmi příjemně četla, paráda. Doporučuji k přečteni !

Pípasek
22.04.2019 5 z 5

Strhující, psychologický thriller, kdy vrah ve Vás vzbudí rozporuplné pocity

Andrea7272
21.04.2019 5 z 5

Pěkně čtení, napínavé a rozuzlení nečekané. Dávám plný počet.

rajcatko
14.04.2019 4 z 5

Čtivé, postav tak akorát, trochu předvídatelné, ale příběhu to neuškodilo. Určitě doporučuji.

Medovnice
09.04.2019 5 z 5

Nádherně poetické a zároveň napínavé.

mikika
01.04.2019 5 z 5

nesmírně krásně napsané, poetické, pozvolné. lahůdka.

thrillery italská literatura psychologické thrillery

Ilaria Tuti
italská, 1974