Terapie

Terapie
https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/488502/bmid_terapie-9cJ-488502.jpg 4 1110 1110

V každé duši je místnost, do které je nebezpečné vstoupit. Když se Alice a Leo přestěhují do exkluzivního obytného komplexu, splní se jim celoživotní sen. Existuje však jeden temný důvod, proč luxusní rodinnou vilu v uzavřené komunitě mohli koupit tak výhodně – a tím je bývalá majitelka, psychoterapeutka Nina. Co se s ní přede dvěma lety stalo? A proč o tom nikdo ze sousedů nechce mluvit? Alicina zvědavost se změní v posedlost a ve zdánlivě dokonalém domě se začnou odehrávat nevysvětlitelné věci. B. A. Paris, autorka bestsellerů Za zavřenými dveřmi a V pasti lží, se v Terapii vrací k tomu, v čem je nejlepší - k napínavému psychologickému thrilleru.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Motto

The Therapist , 2021

Zuzulinka
06.04.2022 5 z 5

Zajímavý příběh. Stále jsem neuměla odhalit pachatele.. fakt super kniha!

annastasia.j
05.04.2022 5 z 5

Ach, tohle bylo tak skvělý!
Kniha je ve zkratce o tom, že se Alice, překladatelka na volné noze, a její přítel Leo, odstěhují do bezpečného, prominentního a diskrétního komplexu domů, který se jmenuje Kruh. Za normálních podmínek by si dům nemohli dovolit, ale proto, že byla v domě brutálně zavražděna psycholožka Nina, o dům delší dobu nikdo nejeví zájem, a tak se jeho majitelem stane právě Leo. Do domu se Alice a Leo nastěhují, ale hned od počátku se dějí velmi divné věci. Oba dva se po nocích budí s tím, že je někdo v domě. Duch zemřelé Niny? Zloděj? Nebo snad jiná tajemná osoba, která v domě nemá co dělat? Do příběhu se postupně zaplétají noví sousedi, soukromý detektiv, realitní makléř, kamarádky... Alice začíná být zoufalá, neví, kdo je k ní upřímný a kdo naopak lže, časem si začíná myslet, že je snad sama blázen.

Tahle kniha je dle mého názoru jeden z nejlepších thrillerů, který jsem kdy četla. B. A. Paris píše naprosto výborně, stránky se čtou samy, kdykoliv, když na chvíli odložíte knížku a pak zase začnete číst, za pár řádků přesně víte, kde jste skončili, žádné složité a zdlouhavé začítání. To platí i o začátku knihy, jakmile přečtete pár stran, už to pak jde samo a rázem se ocitnete ve světě Alice. Strašně se mi líbilo vylíčení postav, jejich jednotlivé role v knize, vzájemné vztahy a rozhovory. Obecně mě zaujal koncept uzavřeného komplexu domů, kdy může každý dům skrývat svá tajemství. Spisovatelka si se čtenářem zřejmě ráda hraje, vlastně celou dobu moc nevíte, koho z divných činů podezřívat. Konec byl dramatický, za mě bohužel až moc rychlý. I tak jsem však zůstávala v napětí až do úplně posledního řádku knihy.

musivila
04.04.2022 5 z 5

Dobrá kniha, neprokoukla jsem vůbec nic. A vraha jsem odhalila jen o něco málo dříve než Alice.

Alice se přestěhuje do luxusního uzavřeného obytného komplexu se svým přítelem, s kterým se doteď vídala jen o víkendech. Ovšem necítí se tam úplně dobře, několikrát má pocit, že je někdo v noci v domě a sleduje ji.

„Přepadne mě jeden z nejdivnějších pocitů, jako by se mělo stát něco, co se mi nebude ani trochu líbit.“

Ukáže se, že dům má svoji temnou minulost, o které se jaksi Leo pozapomněl Alici zmínit. Alice začíná pochybovat jestli Lea vůbec zná a proč ji zatajil tak závažnou skutečnost. Nedá jí to spát a je rozhodnuta odhalit pravdu, co se tenkrát skutečně v jejich domě přihodilo. Zároveň se snaží zapadnout do místní komunity a zdá se, že nikomu z nich se příliš nelíbí, že se šťourá v minulosti. Podezřelý je skoro každý :)

„Jenže i když mě půlka mozku varuje, že jsem v nebezpečí, tak ta druhá mě nabádá, že to všechno, co si myslím, že se stalo, nemůže být pravda.“

MarNe
04.04.2022 4 z 5

Přečteno za víkend po nocích, kdy jsem se místy i trochu bála.) Knížka je napsaná poutavě a nutí číst dál a dál. Během čtení jsem podezřívala jsem snad všechny, ale asi jsem naivní jako Alice a vrah mi téměř do samého konce unikal.
Jen název je zavádějící a trochu mi vadila posedlost Alice a její naivita.

luckomar
03.04.2022 4 z 5

Jak už bylo jednou napsáno.. I já jsem po knize Dilema byla autorkou náhle velmi zklamaná, ALE musím říct, že mě to neodradilo od koupi Terapie. Popis knihy sliboval lepší jízdu než posledně a ano! Do samého konce napínavé. Pořád ale nejraději vzpomínám na úplně první autorčinu knihu. Proto jednu hvězdu ubírám.

Banni37
03.04.2022 5 z 5

Stará dobrá Paris, ta si s psychologickým rozpoložením hlavních postav umí parádně pohrát. Napínavé doslova do poslední strany!

Summer7
03.04.2022 2 z 5

Tak já nevím no, nějak zvlášt mě to nenadchlo. Není to špatné, ale nějak to na mě prostě nefungovalo. Nebyla mi sympatická ani jedna postava, hlavní hrdinka je hrozně naivní a celkově prostředí Kruhu je dost divné. Asi už mám něco načteno v tomto žánru a čekala jsem víc. Pro mě nejhorší autorčina kniha. Nicméně se čte rychle a na vraha jsem tipovala někoho jiného, hvězdičky tedy za mírné překvapení.

ElissEm333
03.04.2022 5 z 5

Po knize Dilema jsem si nebyla jistá, jestli chci pokračovat ve čtení autorčiných knih a hle.. Terapie je zase stará dobrá Paris! Je to čtivé jak blázen a konec mě ani trochu nezklamal (ačkoli jsem skutečného pachatele podezřívala už od začátku). Takže to s Paris ještě nevzdávám!

bafuskyBaf
03.04.2022 5 z 5

Tak tohle byla jízda...Knížka mě naprosto pohltila. Prostě wau. Vůbec jsem neodhadla, kdo to udělal. Podezřívala jsem snad všechny :-D

KatChiss
01.04.2022 4 z 5

B. A. Paris patří mezi mé nejoblíbenější spisovatelky thrillerů (spolu s Shari Lapenou). Terapie byla jednoznačně jednou z nejočekávanějších knih roku a musím říct, že nezklamala!
Příběh se odehrává v uzavřeném obytném komplexu, kam se zrovna přistěhovali hlavní protagonisté - Alice a Leo. Seznamují se se sousedy i se samotným domem. Leo zůstává část týdne v jiném městě kvůli práci, Alice je tak sama doma. Dělá na volné noze, je překladatelka. Samota jí nevadí, má alespoň čas na práci. Jenže pak se v domě začnou dít zvláštní věci. Alice je odhodlaná zjistit, co se děje. Obzvlášť potom, co zjistila, kdo v domě bydlel předtím a co se stalo.
Jak už jsem psala, autorka opět nezklamala. Napsala poutavý příběh, který vám nedá spát. Nebudete chtít knihu odložit, dokud se nedozvíte, jak to bylo. Musím říct, že Alicina posedlost mi lezla na nervy. Moc jsem nerozuměla jejím důvodům, i když byly vysvětlené. Prostě mi nepřišly dostačující. Nicméně stejně jako ona, i já jsem nad vším začala až moc přemýšlet a všechny obviňovat. Zkoumala jsem každou narážku a souvislost a poplácávala se po rameni, že jsem na to přišla. Jenže nepřišla. Autorka mě opět dostala. Skutečného pachatele jsem začala podezírat chvíli před Alicí. Potom do sebe vše zapadlo. Tleskám.

Veju007
01.04.2022 3 z 5

Můžete se přílišným očekáváním na základě předchozích knih zklamat? Nebo už jsme příliš nároční?
Terapie je v rámci žánru pravděpodobně dobrá, ale pokud už máte něco načteno a hlavně načteno od samotné B.A.Paris, Terapie bude spíše zklamáním.
Velmi nesympatická hlavní postava, která je naivní, přecitlivělá, vlezlá a otravná.
Ve finále tuctový příběh, ale protože jsem závěr fakt neuhodla, dám tomu 3 hvězdy. Sice se čte rychle, ale je to nejhorší autorčina knížka.

dana8437
31.03.2022 5 z 5

Opět bomba! Začátek rozvláčný, ale nenudil, od druhé půlky to byla jízda… závěr a vrah neočekávaný, byla jsem vedle, jak ta jedle! Pecka! B.A. Paris prostě umí!!!

Nuttelka
30.03.2022 5 z 5

Po knize "Dilema" (pro mě hodně velké zklamání) jsem se obávala, s čím na nás autorka přijde. Modlila jsem se, abych zase nebyla z rozuzlení naštvaná, ale teda parádní počtení. Opět B. A. Paris na kterou jsem zvyklá, sice zasvěcení do děje bylo takové zdlouhavější, ale po polovině už se nedalo odtrhnout. Také jsem dumala nad tím, kdo za tím vším stojí, splétala jsem různé teorie jako Alice a byla jsem úplně vedle :-) Finální stránky jsem zhltla jak malinu, jak jsem byla napnutá. Takže za mě velké doporučení!
Mám jen pár výhrad ohledně chování Alice k Leovi, bylo mi ho líto a asi bych nechtěla bydlet v takovém uzavřeném komplexu, kde každý o sobě ví vesměs skoro všechno... Ale do děje to samozřejmě zapadlo tak jak mělo :-)

Šánka
30.03.2022 4 z 5

Výborné jako všechny knihy B. A. Paris, byť těchto podobných sousedských psychothrillerů bylo napsáno již opravdu mnoho.
Propletenec uzavřené komunity lidí, v němž můžete podezřívat každého, protože všichni mohou něco tajit i lhát. Tady se opravdu dá pouze tipovat a měnit názor na toho kdo a proč a rychle knihu dočíst, abyste se to na jejím konci dozvěděli. No, někdo možná i dříve.
Je to napínavé, čtivé, a pokud bych nečetla od autorky Dilema, které pro mne bylo jedinečné čtení, asi bych opět dala plný počet. Tak velké 4* a příště za 5 :-), ano?

Pajic21
30.03.2022 5 z 5

Za mě jedna z nejlepších knih od autorky. Jediné mínus shledavam v tom, ze vrah byl předvídatelný, ale stejně mne konec překvapil a kniha mě moc bavila.

michaelaaa5
28.03.2022 5 z 5

Když se Alice a Leo přestěhují do nového domu, začnou na povrch vyplouvat lži o smrti jeho bývalé majitelky. Všichni sousedé něco tají a kniha je napínavá až do konce, který byl za mě naprosto nepředvídatelný. Od B.A.Paris jsem četla všechny knihy a tato patří k těm nejlepším.

terryaknihy
28.03.2022 5 z 5

Alice a Leo se společně přestěhují do uzavřeného komplexu dvanácti domů, kterému se říká Kruh. Krásné prostředí, bezpečno a milý sousedé v rámci uzavřené komunity. Proč byl dům tak levný nechává Alici celkem klidnou, než jí pochybnosti dovedou k tajnostem a lžím ohledně bývalých majitelů.
Jak už u Paris známe (např. u knihy Za zavřenými dveřmi), předloží nám velmi zajímavé postavy, kdy některé si zamilujeme a některé nás budou štvát. Já jsem pak postupně při čtení obviňovala úplně všechny, dokonce chvilku i samu sebe :D. Jelikož bylo více postav, tak bylo trochu zdlouhavé, než jsme byli seznámeni s celkovou situací a obyvateli Kruhu, to mě trošičku mrzelo. Asi 100 stran před koncem jsem odhalila zápornou postavu, ale přesto grandiózní konec mě dostal a vůbec jsem to nečekala. Po dlouhé době jsem při čtení křičela neeeee! :D
Podtrženo sečteno, s Paris jsem strávila pěkné dva dny spletitých her, takže 4,5/5⭐️ je krásný výsledek :).
Knihu můžu rozhodně doporučit, ale Za zavřenými dveřmi pro mě je stále o chlup lepší :)

Karoley
27.03.2022 5 z 5

V každém je místnost plná temnoty.

Alice a Leo se přestěhují do Londýna, do luxusní vily v uzavřeném obytném komplexu. Takové bydlení je jako sen.. který se ale postupně změní v noční můru. Co se stalo s předchozími majiteli domu? A proč o tom nikdo ze sousedů nechce mluvit? Jaké temné tajemství se tu skrývá?

Moje pátá kniha od B.A. Paris (Za zavřenými dveřmi, V pasti lží, Přiveď mě zpátky, Dilema, Terapie) a musím říct, že patří k nejlepším! Společně s hlavní hrdinkou Alice jsem podezřívala snad úplně každého.. ale až ke konci mi svitlo, kdo asi za vším stojí :) Příběh je skvěle vymyšlený, chvílemi slušně mrazivý a jako obvykle neskutečně čtivý! Další knihu od B.A. Paris si nenechám ujít!

Januli
27.03.2022 3 z 5

Čtenář může přijít na pachatele, ale nepřijde na důvod a kdo co jak, protože to nemáme šanci vyčíst... kniha se mi četla stejně dobře jako ostatní, ale není to nějaká hitparada. Ale zvědavost mě hnala číst dále a dále. Nevím čím to, ale hlavní hrdinka mi lezla na nervy. Mám dojem, že autorka dělá z hrdinek vždycky tak trochu blbky. :-D

Komaeda
26.03.2022 1 z 5

Neee!!! Tahle kniha mě zklamala.
Zvraty na konci nebyly nic nového.
Postavy nebyly vykreslené...
Pokud jste četli dost thrillerů,tak tenhle nebude nic moc, co se týče zvratů.
Pozor, kniha není příliš o doktorském prostředí, spíš jen o sousedech, kteří jen chodí na kafe, na oběd,...

tajemství

B. A. Paris (p)