Teplouš

Drásavá výpověď o duševních stavech a pocitech narkomana a homosexuála, který marně touží po naplnění své lásky, je do značné míry autobiografická. Kniha z roku 1952 se odehrává v exotickém prostředí tehdejšího Mexico City, mezi různými životními ztroskotanci a je volným pokračováním autorovy románové prvotiny Feťák. Hlav... celý text

Kniha z roku 1952 se odehrává v exotickém prostředí tehdejšího Mexico City, mezi různými životními ztroskotanci a je volným pokračováním autorovy románové prvotiny Feťák. Hlavní hrdina tentokrát prochází těžkými abstinenčními příznaky, které mu ve své děsivosti jen pozvolna odkrývají nepřátelský vnější svět a nechávají ho bezbranného vůči znepokojujícím vizím. Bolestivý návrat z drogové izolace se hrdina snaží zmírnit snahou nalézt partnera, lásku, která by zároveň byla vědomým kontaktem s okolním světem. Když však i tady ztroskotává, vydává se do Jižní Ameriky hledat záhadnou rostlinu, jejíhož odvaru používají místní léčitelé.
méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/20_/203/teplous-203.jpg 3.494

Queer (1982)

Vydáno:, Maťa

Storm.b
17.03.2014

Mé dojmy z této knihy v podstatě přesně vystihuje komentář od "herdekfilek". Nicméně si nemyslím, že by kniha byla vyloženě špatná, nebo nedej bože špatně napsaná (naopak formálně je napsaná dost dobře, za to dávám onu jednu hvězdu. Jde vidět, že autor psát umí). Jen tento žánr, tohle beatovské "od ničeho k ničemu" asi zůstane pro běžného čtenáře nezajímavým - a pro mě tedy taktéž.

papaja
01.12.2011

Velice zvláštní kniha, kterou podle mého ani nelze mít rád a myslím, že až moc plná pocitů autora, po přečtení jsem měla depresivní pocit a ani jsem nevěděla, jestli se mi to líbilo, nebo nelíbilo....proto neutrální 3 hvězdy

Amnesiac
30.09.2011

Od tejto knihy som čakal podstatne viac, čo však neznamená že je ,,zlá". Možno že dej, ktorý je slabší, nie je až taký podstatný a niečo nám medzi riadkami uniká. Uvidím pri druhom prečítaní.

herdekfilek
02.03.2011

Putování od ničeho k ničemu. Sexuální touhy bez touhy, ale se spoustou chtění se vystříkat. Láska, která je, ale vlastně to jen předstírá a pak zase je, aby zase předstírala. Snaha o občasné hluboké promluvy, které ve výsledku znějí jako pomluvy. Nelíbilo. Přečteno, zavřeno, zklamáno. Beat generation mně tou svou bezcílností a marností děsně vadí. Proplkat se s tunami drog v žílách k zářnější budoucnosti. Cestopisy na způsob - jel jsem, ožral se, jel, zfetoval se, jel, jel, někoho ojel (na pohlaví nezáleží), jel a nikdy nedojel, tak spis ukončil a v další knize se zase rozjel, tam kde skejsnul. Báječné čtivo, jen co je pravda. Chápu, že na drogách to musí být zajímavé. Silnice se vine různými dimenzemi, ale člověka ostudně střízlivého to musí nutně nudit. Neudolán pokračuju v jízdě a jdu si přečíst klasiku ve formě Nahého obědu. Snad se pan cestující sepisující polepší.

homosexualita Beat generation

William Seward Burroughs