Teorie práva

Teorie práva https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/264588/bmid_teorie-prava-2-prepracovane-vydani-264588.gif 4 8 1

Druhé, aktualizované a přepracované vydání vysokoškolské učebnice. Publikace podává systematický výklad hlavních typů právních kultur, pramenů práva, právních norem a jejich aplikace a interpretace, vztahu státu a práva, struktury právního státu a záruk zákonnosti.

jakub2199
27.04.2019 4 z 5

Co ke knize dodat? Snad jen drobnou anekdotku. Když jsem se do ní před lety na doporučení učitele začetl, tak jsem měl problém ji porozumět. Zdála se komplikovaná, odborná laikovi málo přístupná a někde v polovině jsem ji odložil. Když jsem se k ní vrátil po letech, připadalo mi jako bych četl jinou knihu. Věci, které se zdáli být složité byly jasně formulovány. Problematika byla pojata věcně a pro potřeby teorie prakticky a co nejdůležitější poučně. Jde prostě o kvalitní teoretickou knihu jejíž význam lze docenit až s odstupem. Jako primární učební pomůcky ji lze doporučit jen opravdu nadaným studentům, ale komukoliv bych ji doporučil po pochopení základů k prostudování, ne nadarmo je často citována i v rozhodnutích Ústavního a Nejvyššího soudu.

teorie práva

Autoři knihy