Teorie mezinárodních vztahů

Teorie mezinárodních vztahů https://www.databazeknih.cz/img/books/94_/94633/bmid_teorie-mezinarodnich-vztahu-Pye-94633.jpg 4 19 2

Autor stručně popisuje historický vývoj mezinárodních vztahů a jejich reflexe. Hlavní pozornost je věnována nejvýznamnějším teoriím v této oblasti: realismu, liberálně-idealistické tradici, kritické teorii, vědeckým přístupům a současným teoretickým debatám. Různé přístupy jsou ilustrovány na rozboru základních otázek mezinárodních vztahů, jimiž jsou povaha a příčiny války, možnosti mezinárodní spolupráce mezinárodní systém a mezinárodní společenství i evropská integrace.... celý text

Literatura naučná Politologie, mezinárodní vztahy
Vydáno: , Portál

Teorie mazinárodních vztahů , 2003

Drolreich
18.11.2020 4 z 5

Bezesporu jedna ze základních knih pro studium MV. Ač je to místy takový Silmarilion, co do počtu jmen a teorií, tak stále prof. Drulák podává vše poměrně uchopitelnou formou. Jeden bod strhávám za faktografické chyby a opomenutí některých zásadních událostí evropských/světových MV v historickém úvodu. To je velká škoda, neboť historie je nedílnou součástí studia MV.

Ellen16
03.05.2020 4 z 5

Ne, že by to byla nějak extra zábavná literatura, ale je dobře zpracovaná. Potřebovala jsem rychlý úvod do teorie mezinárodních vztahů a to určitě splnila.

Kniha Teorie mezinárodních vztahů je v